stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić salon? Aranżacja pokoju dziennego

zoom Jak urządzić salon? Aranżacja pokoju dziennego
Fot.: Mariusz Bykowski

Aranżacja pokoju dziennego powinna być nie tylko wizualnie atrakcyjna, ale przede wszystkim pasująca do naszych potrzeb i rytmu życia. Jak urządzić salon, by oddzielić wszystkie strefy? Bez względu na jego wielkość, warto o taki podział, by zachować harmonię we wnętrzu.

W domu jednorodzinnym zwykle nie ma licznych działowych ścian i podziałów na wiele pomieszczeń. Tu liczy się zagospodarowanie wnętrza tak, by strefy ze sobą współgrały. Otwarta przestrzeń zobowiązuje do zachowania podobnej tonacji i stylu, by nie wprowadzać w pokoju chaosu. Biała kuchnia idealnie wpisuje się w resztę aranżacji i zostawia zielone światło dla urządzania salonu z jadalnią. Dobrym pomysłem jest oddzielenie jej półprzeźroczystą ścianką, która stanie się dekoracją przepuszczającą promienie świetlne, a także stworzy namiastkę odrębnego wnętrza. Każdy zastanawia się jak urządzić salon, by aranżacja pokoju dziennego spełniała jak najwięcej funkcji, ale była także domowym zaciszem, a nie katalogowym obrazkiem.

 

Poleca się oddzielenie strefy wypoczynkowej od jadalni. W miejscu, gdzie rodzina zasiada do wspólnego posiłku nie powinno być telewizora ani zbędnych mebli i akcesoriów, utrudniających dostęp do stołu. Wydzielony kącik relaksu to miejsce, w którym powinna stanąć wygodna kanapa, kominek, książki czy telewizor. Sofa usytuowana tuż obok schodów daje uczucie przytulnego schowka, zacisza. Połączenie kolorów: czarnego, białego i szarego sprawia wrażenie elegancji, nowoczesności, a jednocześnie łagodności i świeżości wnętrza.

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Jak urządzić salon? Stylowy wystrój wnętrza

Jak urządzić salon doskonały do odpoczynku i przyjmowania gości? Stylowy wystrój wnętrza zapewnią jasne barwy i subtelne dodatki. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko bardziej eleganckie, ale także optycznie większe i jaśniejsze, co bez wątpienia sprzyja lepszemu relaksowi.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Kolory do salonu, które podkreślą wystrój wnętrza

Wystrój wnętrza nie tylko pełni funkcję wizytówki naszego domu, ale także odpowiada za nasze samopoczucie, dlatego kolory do salonu, miejsca, w którym spędzamy najwięcej czasu, powinny być neutralne, ponadczasowe i stylowe. Wówczas mamy szansę na wykreowanie klimatycznego miejsca do spędzania wspólnych chwil z rodziną i przyjaciółmi.

Nowoczesna łazienka - elegancki wystrój wnętrza

Nowoczesna łazienka to nie tylko miejsce do zabiegów pielęgnacyjnych, ale także do karmienia zmysłów. Wystrój wnętrza liczy się niekiedy bardziej od wielkości wanny i całego pomieszczenia. Elegancki styl da uczucie relaksu i luksusu, a nowoczesne wyposażenie wnętrz idealnie wpisze się w panujące trendy.

Aranżacja salonu - klasyczny wystrój salonu

Aranżacja salonu to nie tylko piękne i wygodne meble, ale także wystrój salonu, który wprowadzi do wnętrza odpowiednią atmosferę, ciepło i przytulność.

Aranżacja salonu - nowoczesne wnętrze i retro meble

Aranżacja salonu jest niezwykle ważna, bo to w nim przyjmujemy gości, odpoczywamy po ciężkim dniu i relaksujemy się. Bez wątpienia jego styl musi oddziaływać na nas pozytywnie. Nowoczesne wnętrze mimo swojego minimalizmu i chłodu, może być bardzo stylowe i eleganckie dzięki dodatkom w retro stylu.

Pomysł na ścianę w salonie

Pomysł na ścianę w salonie pozwoli na niedrogą aranżację wnętrza. To najprostszy i najbardziej efektowny sposób na wystrój salonu zarówno nowego, jak i nadającego się do małego odświeżenia.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • DENON
  • PORCELANOSA
  • EPSON
  • DURABLE
  • HAGER POLO
  • WOBELINE
  • TERMA
  • Pracownia AGD
  • MAX – PROFIL MEBLE