stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić przedpokój? Funkcjonalna aranżacja przedpokoju

zoom Jak urządzić przedpokój? Funkcjonalna aranżacja przedpokoju
Fot.: Komandor

Przedpokój jest wizytówką naszego domu – w nim przyjmujemy gości. Od pierwszego wrażenia często zależy opinia na nasz temat. Dlatego tak ważna jest aranżacja przedpokoju w sposób przemyślany i efektowny, aby robił wrażenie nie tylko na gościach, ale przede wszystkim na domownikach. Jak urządzić przedpokój, aby był gustowny i praktyczny?

Satysfakcjonująca aranżacja przedpokoju częstokroć bywa bardzo problematyczna. Małe rozmiary pomieszczenia, brak okien, mnogość drzwi i przedmiotów, które należy tam przechować nie są warunkami, które sprzyjają funkcjonalnej aranżacji. Mimo to trzeba podjąć wyzwanie, jeśli chcemy robić pozytywne wrażenie swoim mieszkaniem. Istnieje kilka rozwiązań, które pomogą urządzić estetyczny i funkcjonalny przedpokój.

Po pierwsze – powiększ przestrzeń
Głównym problemem prawie każdego przedpokoju jest jego wielkość. Możemy jednak zastosować triki, które optycznie powiększą pomieszczenie sprawiając, że będziemy mieli wrażenie, że jest znacznie większy. Najlepszym rozwiązaniem na tego typu problemy jest umieszczenie dużego lustra. Zaletą jest nie tylko złudzenie większej przestrzeni, ale także wrażenie szyku i elegancji. Jednak nie zawsze jest tyle miejsca, aby lustro mogło być na tyle duże, by objąć całą sylwetkę. W takim przypadku alternatywnym rozwiązaniem jest dobór lustrzanych frontów do szafy, których doskonałym uzupełnieniem będą wypełnienia w jasnych kolorach.

Po drugie - szafa
Korytarz jest miejscem, w którym powinno znaleźć się miejsce do przechowywania wielu rzeczy. Buty, płaszcze, parasole, torebki... to tylko namiastka tego, co jeszcze powinno się tam zmieścić. Idealnym rozwiązaniem jest szafa, która zapewni nam miejsce na te wszystkie przedmioty. Dlatego wybór mebla powinien być bardzo uważnie i skrupulatnie przemyślany, aby spełniał swoje zadanie. Najbardziej właściwe jest zamówienie szafy na wymiar z możliwością indywidualnego skonfigurowania wnętrza szafy. Wówczas jest ona jak najbardziej przystosowana do naszych potrzeb oraz warunków korytarza. Warto zdecydować się na wysoką zabudowę i drzwi przesuwane, które ograniczają miejsce i dają możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni przed meblem, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku.

Jeśli w przedpokoju planujemy przechowywać odzież wierzchnią, należy zatroszczyć się, aby szafa była wyposażona w drążki na krótkie i długie ubrania. Warto także pomyśleć o miejscu na buty – półkach lub szufladach – w zależności od preferencji. Odpowiednio przemyślany projekt pozwoli na wygospodarowanie miejsca także na siedzisko, które umożliwi wygodne zakładanie obuwia. Jeśli zdecydujemy się na wysoką zabudowę, powinniśmy pamiętać o pantografach, czyli opuszczanych drążkach, dzięki którym maksymalnie wykorzystamy powierzchnię zachowując swobodny dostęp do wszystkich ubrań. Przechowywanie odzieży i obuwia w szafie ułatwi utrzymanie porządku, który jest bardzo istotny w takim pomieszczeniu jak przedpokój. Schludność wnętrza, od którego zaczynamy wchodząc do mieszkania wprawia nas w dobry nastrój i polepsza samopoczucie.

Po trzecie – umiar
Oprócz odzieży i obuwia w przedpokoju chcemy przechowywać jeszcze mnóstwo rzeczy i drobiazgów. Nie oznacza to jednak, że musimy wstawić tam wiele mebli, które zagracą nasz przedsionek. W takim wypadku umiar i prostota są najważniejsze. W każdym przedpokoju przyda się miejsce, w którym będziemy mogli odłożyć torebkę, klucze, portfel i wszystkie inne przedmioty, które warto mieć pod ręką wychodząc z domu. Możemy w tym celu zdecydować się na stolik typu konsola z szufladą albo małą szafkę mocowaną na ścianie. Jeśli w przedpokoju mamy trochę więcej przestrzeni, warto pomyśleć o komodzie, która w odpowiednim zestawieniu z szafą nada wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Po czwarte - dodatki
Dodatki są tym, czym dla człowieka ubranie. Warto, aby elegancką aranżację przedpokoju zwieńczyły elementy wykańczające i dopełniły efekt projektowania. Stylowy stojak, wiklinowy koszyk na parasole lub galeria rodzinnych zdjęć na ścianie to doskonałe przykłady tego, jak za pomocą drobnych elementów uporządkować aranżację. W przedpokoju sprawdzi się również stojący wieszak na płaszcze. Istotne jest, aby dodatki były spójne i komponowały się z resztą wyposażenia.

inne inspiracje
Aranżacja przedpokoju - zaprojektuj stylowe wnętrze

Aranżacja przedpokoju jest tak samo ważna jak salonu. Nawet najbardziej stylowe wnętrze nie odda swego uroku, jeśli droga do niego poprowadzona będzie przez zagraconą i nieurządzoną sień.

Jakie wybrać systemy drzwi przesuwnych do szaf i przejść?

Systemy drzwi przesuwnych pozwalają na dużą oszczędność miejsca, są wygodne w użytkowaniu, a także umożliwiają różnorodne urządzanie wnętrz. Za pomocą systemów drzwi przesuwnych firmy GTV można budować szafy, oddzielenia sąsiadujących pomieszczeń lub wyodrębnienia dodatkowych stref w pomieszczeniu.

Designerskie szafy dla nastolatków. Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego, a szczególnie urządzenie miejsca dla nastolatka jest bardzo trudne. Oprócz łóżka trzeba w nim przewidzieć szafę wnękową, biurko oraz półki na książki i zabawki. Młody człowiek często zmienia swoje pasje i upodobania, dlatego aranżacja tego wnętrza będzie wymagała dużo pracy.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO