stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić mały salon? Aranżacja pokoju

zoom Jak urządzić mały salon? Aranżacja pokoju
Fot.: Shutterstock.com

Aranżacja pokoju dziennego nie należy do najłatwiejszych. To w nim spędzamy najwięcej czasu i chcemy, by był jak najlepszy. Jak urządzić mały salon, by był funkcjonalny i piękny - to pytanie każdego posiadacza niedużego mieszkania.

Jak urządzić mały salon w bloku, gdy połączony jest on z aneksem kuchennym? Wbrew pozorom kuchnia otwarta na salon w tym przypadku nie jest minusem wnętrza. Aranżując strefę jadalną w formie barku, od strony pokoju, zyskujemy dodatkowe miejsca dla potencjalnych gości. Nowoczesny salon o małym metrażu, w pierwszej kolejności powinien brać pod uwagę wygodną sofę — niedużą, ale mieszczącą minimum 3 osoby, by umożliwić nam zapraszanie bliskich czy położenie się przed telewizorem.

 

By uzupełnić aranżację pokoju, warto dodać fotel o ciekawym kształcie, ale w kontrastującym kolorze. Wraz z podobnymi dodatkami, nada wnętrzu charakteru. Prosty, niski, ale także nowoczesny stolik, sprawi, że wnętrze nie wyda się przytłoczone i nieuporządkowane. Dobrym pomysłem jest powieszenie telewizora na ścianie, dzięki czemu unikniemy dodatkowych, niepotrzebnych mebli, co przy tak małym pokoju jest niezwykle ważne. Nowoczesny dywan wyznaczy granice salonu i sprawi, że wnętrze będzie bardziej ciepłe i intymne.

inne inspiracje
Jak urządzić salon w stylu awangardowym? Klasyka i nowatorstwo w salonie

Nowoczesna aranżacja salonu w stylu awangardowym jest połączeniem klasyki z odrobiną finezji. Pomysł na salon urządzony w ten sposób wcale nie musi obfitować w wymyślne kompozycje. Klasyczne meble urozmaicone ciekawą kolorystyką to idealny pomysł na oryginalny wystrój wnętrz.

Salon w stylu retro, czyli klasyczny pomysł na salon

Salon w stylu retro jest elegancki, gustowny i ponadczasowy. Pomysł na salon urządzony w ten sposób nie musi obfitować w przesadzone, pałacowe dodatki. Klasyczna aranżacja ze starodawnymi akcentami stworzy klimatyczne miejsce dla wielopokoleniowej rodziny.

Pomysł na salon - styl skandynawski

Zanim przystąpimy do remontu, ważne abyśmy sprecyzowali swój pomysł na salon. Zupełnie inaczej wygląda bowiem styl skandynawski niż vintage czy kolonialny. Ważne, by skupić się, czego wymagamy od wnętrza i jakie kolory w nim wpływają na nas pozytywnie.

Jak urządzić salon? Nowoczesna aranżacja salonu

Jak urządzić salon zgodnie ze współczesnymi trendami, ale także pełen ciepła i stylu? Nowoczesna aranżacja salonu z eklektycznymi dodatkami to doskonały pomysł na oryginalne wnętrze.

Jak urządzić salon? Stylowy wystrój wnętrza

Jak urządzić salon doskonały do odpoczynku i przyjmowania gości? Stylowy wystrój wnętrza zapewnią jasne barwy i subtelne dodatki. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko bardziej eleganckie, ale także optycznie większe i jaśniejsze, co bez wątpienia sprzyja lepszemu relaksowi.

Urządzamy salon - aranżacja pokoju dziennego

Gdy urządzamy salon, z którego korzystać ma nie tylko jedna osoba, a wielopokoleniowa rodzina, ważne, by aranżacja pokoju dziennego była klasyczna i odpowiadała każdej z grup wiekowych. Jak to zrobić? Oto nasz pomysł na salon.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Aranżacja okien - czyli jak urządzić salon

Myśląc jak urządzić salon, zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na doborze mebli i dodatków, zapominając jak ważną rolę odgrywa aranżacja okien. To właśnie one zajmują największą powierzchnię ścian, dlatego chcąc urządzić klimatyczne i przytulne wnętrze, warto byłoby poświęcić im należytą uwagę.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • VILLA GLASS STUDIO
  • UNIDOR
  • SANITEC KOŁO
  • ROCA
  • MEBEL RUST
  • VDS
  • VERANO
  • ROCKFON
  • BLOMUS POLSKA