stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci? Wyposażenie pokoju dziecięcego

zoom Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci? Wyposażenie pokoju dziecięcego
Fot.: Shutterstock.com

Aranżacja małego pokoju dla dwójki dzieci to nie lada wyzwanie. Jak urządzić pokój dziecięcy, aby znalazły się w nim wszystkie niezbędne meble, a jednocześnie pomieszczenie nie było zbyt ciasne? Przedstawiamy pomysł na wyposażenie pokoju dziecięcego.

Kiedy w jednym pomieszczeniu musimy zmieścić wszystko podwójnie, zaczyna się droga pod górkę. Wydaje się to niemożliwe – dwa łóżka, dwa biurka... gdzie to wszystko zmieścić? Tym bardziej, jeśli pokój jest długi, lecz wąski. Na wszystko jest jednak rozwiązanie, które sprawi, że pokój będzie funkcjonalny i wygodny.

Najlepszą alternatywą na problemy z urządzeniem małego pokoju dla dwójki dzieci jest przede wszystkim łóżko piętrowe, które zajmując małą powierzchnię mieści aż dwa meble. Ponadto biurka ulokowane prostopadle do łóżek nie ograniczą wąskiej przestrzeni pokoju. Szafki ukryte w schodkach do górnego łóżka pełnią rolę funkcjonalnego miejsca do przechowywania, które łączy dwa zastosowania. W ten sposób wykorzystamy obszar na ubrania, a dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń rezygnując z szafy.

Biała kolorystyka ścian sprawdza się jako wariant, który powiększa optycznie pokój i sprawia, że jest on jaśniejszy. Dodatki barwie żywej zieleni przypominają o dziecięcym charakterze pokoju.  Kolorowe elementy dekoracyjne rozweselają go i uatrakcyjniają. Meble w barwach jasnego drewna nie przytłaczają małej przestrzeni oraz nadają mu subtelności.


Nie przegap:

Sprawdź inne inspiracje aranżacji pokoju dziecięcego>>>

Wybierz produkty do wykończenia i wyposażenia pokoju dziecięcego>>>

Obejrzyj całą galerię zdjęć aranżacji pokojów dziecięcych>>>

inne inspiracje
Aranżacja funkcjonalnego pokoju dziecięcego w stylu retro

Aranżacja pokoju dziecięcego to zadanie bardzo trudne. Jeśli użytkowniczka wnętrza lubi styl retro, to sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.

Aranżacja pokoju dziecięcego w mieszkaniu Piotra Zelta. Jak urządzić dziewczęcy pokój?

Piotr Zelt to nie tylko wspaniały aktor, ale i troskliwy, kochający tata. Pewnego dnia postanowił, że zamieni pokój gościnny w swoim mieszkaniu na warszawskim Wilanowie w królestwo swojej córki – 9-letniej Nadii. Architekt wnętrz, Magdalena Miśkiewicz zadbała o to, aby aranżacja pokoju dziecięcego była prawdziwie bajkowa. Jak urządzić dziewczęcy pokój?

Jak urządzić pokój dziecięcy? Meble do pokoju dziecka

Dzieci rosną w tempie nieubłaganym, a wraz z nimi muszą rosnąć wnętrza, które maluchy użytkują. Warto zadbać, aby wyposażenie pokoju dziecięcego było dopasowane do wieku dziecka. Przede wszystkim meble do pokoju dziecka powinny być funkcjonalne oraz takie, które sprawdzą się przez lata.

Meble do pokoju dziecięcego, dzięki którym zachowamy porządek

Tysiące skarbów, pamiątek i potrzebnych pomocy naukowych czy zabawek to poważne utrudnienie przy urządzaniu pokoju marzeń dla dziecka. Przemyślane meble do pokoju dziecięcego to pierwszy krok do stworzenia idealnego wnętrza.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • TCHIBO
  • ORAS
  • NATURANO
  • TER STEEGE
  • SIA HOME FASHION
  • STOLBUD Włoszczowa
  • BALTIC WOOD
  • HAGER POLO
  • KERMI