stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić małe mieszkanie? Aranżacja kawalerki

Fot.: Jarosław Chabros

Aranżacja kawalerki to spore wyzwanie. Jak urządzić małe mieszkanie, by było stylowe, modne, ale także funkcjonalne?

Własne, choćby najmniejsze mieszkanie cieszy bardziej niż duże, ale wynajmowane. Często tymi pierwszymi są właśnie kawalerki. I choć radość z możliwości aranżacji własnego "M" jest ogromna, to pojawia się pytanie — jak urządzić małe mieszkanie? Aranżacja kawalerki to przede wszystkim wydzielenie stref w pomieszczeniu, czyli kuchni, pokoju dziennego i sypialni. Jeśli mieszkanie jest naprawdę mikroskopijne, warto kupić rozkładaną sofę, która spełni rolę sypialni w nocy i salonu w ciągu dnia. Przy kilku metrach więcej, warto rozważyć zakup standardowego łóżka, co będzie zdecydowanie praktyczniejsze, zwłaszcza dla osób o ograniczonej liczbie czasu.

W małych mieszkaniach tego typu poleca się aneksy kuchenne, które nie zajmą zbyt dużej ilości cennych milimetrów. Salon z jadalnią spełni rolę jądra mieszkania, w którym zjemy obiad, obejrzymy telewizję, spotkamy się z przyjaciółmi czy popracujemy. Sypialnia za małą ścianką stworzy intymną atmosferę i uczucie uporządkowania.

inne inspiracje
Kawalerka w stylu skandynawskim

Wybór stylu skandynawskiego w aranżacji kawalerki może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy zastanawiają się jak urządzić małe mieszkanie – biel powiększa optycznie przestrzeń, a skandynawski design spełniający przede wszystkim funkcję użytkową pozwoli z pomysłem zagospodarować niewielkie wnętrze.

Jak urządzić małe mieszkanie? Pomysł na kawalerkę

Wiele osób kupując pierwsze lokum zastanawia się, jak urządzić małe mieszkanie, by posiadało wszystkie niezbędne strefy i było funkcjonalne? Oto pomysł na kawalerkę, która za pomocą kilku sztuczek stała się bardzo komfortowym mieszkaniem.

Sypialnia w kawalerce - pomysł na sypialnię

Sypialnia w kawalerce to odwieczny problem. Z jednej strony chcielibyśmy się cieszyć pełnowymiarową sypialnią, z drugiej strony mieć salon. Dobry pomysł na sypialnię sprawi, że obie te strefy zmieszczą się na małej powierzchni.

Mały salon w nowoczesnym stylu

Mały salon w nowoczesnym stylu stawia na komfort i relaks, dlatego tak ważne są wygodne i funkcjonalne meble, które do niego wybierzemy.

Pomysł na mały salon

Pomysł na mały salon powinien być dobrze przemyślany i w miarę możliwości jak najprostszy, by optycznie zachować jak najwięcej miejsca w pomieszczeniu i sprawić, że mimo małej powierzchni będzie on właściwie spełniał swoje funkcje.

Jak urządzić kawalerkę? Aranżacja kawalerki w nowoczesnym stylu

Jak urządzić kawalerkę, gdy jej metraż jest naprawdę niewielki? Aranżacja kawalerki w nowoczesnym stylu z wydzielonymi strefami sypialnianą i wypoczynkową jest możliwa dzięki dobremu pomysłowi.

Jak urządzić mały salon? Aranżacja pokoju

Aranżacja pokoju dziennego nie należy do najłatwiejszych. To w nim spędzamy najwięcej czasu i chcemy, by był jak najlepszy. Jak urządzić mały salon, by był funkcjonalny i piękny - to pytanie każdego posiadacza niedużego mieszkania.

Biuro w domu. Pomysł na małe mieszkanie

Mając małe mieszkanie, najważniejszy jest pomysł na aranżację. Dzięki odpowiedniemu projektowi możliwe jest biuro w domu, które mimo małego wnętrza nie zakłóci nam estetyki pomieszczenia.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PXF LIGHTING
  • KOPP
  • VENTS GROUP
  • PANMAR
  • ROCKFON
  • PROFIM
  • Pracownia AGD
  • tesa tape
  • WAKO-FORSTER