stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak urządzić garderobę, by była funkcjonalna?

zoom Jak urządzić garderobę, by była funkcjonalna?
Fot.: Shutterstock.com

Niewielu z nas wie, jak urządzić garderobę, by nie stawać każdego ranka przed dylematem, co właściwie mamy założyć. Harmonię zapewni odpowiedni plan i kilka garderobianych gadżetów.

O komforcie posiadania garderoby nie trzeba wspominać, zwłaszcza kobietom. To zwykle dzięki ich marzeniu, pomieszczenie to pojawia się w nowych domach. Nie jest to jednak widzimisię, a bardzo dobry pomysł na przechowywanie nie tylko codziennych ubrań, ale także tych z innego sezonu, pościeli czy ręczników. Jak urządzić garderobę, by spełniała doskonale swoje zadanie? W pierwszej kolejności oceńmy realnie metraż, którym dysponujemy. By pomysł na garderobę był funkcjonalny, minimalna jej powierzchnia powinna mieć 3,5 m2. Najlepiej, jeśli będzie miała powierzchnię kwadratu. Zanim zaczniemy wybierać meble, spójrzmy uważnie, jakie ubrania przeważają w naszej szafie. Czy są to głównie garnitury czy może t-shirty i jeansy.

 

W zależności od tego dobierzmy więcej drążków, na których umieścimy wieszaki lub przeciwnie – półek. Idealnie zaprojektowana garderoba, to taka, w której posiadamy zarówno miejsce na rzeczy długie oraz drążki na krótkie ubrania. Na bieliznę i małe akcesoria przydadzą się koszyki, dobrze jeśli będą wysuwane. Na półkach powinno znaleźć się miejsce na pudełka z butami, które zaimpregnowane będą czekały na swoją kolej. Pamiętajmy także o gadżetach, które znacznie ułatwią nam znalezienie dodatków oraz zachowają porządek w pomieszczeniu, jak chociażby wieszak na apaszki i paski.

inne inspiracje
Aranżacja garderoby

Aranżacja garderoby to bez wątpienia marzenie większości kobiet. To miejsce, gdzie możemy przechowywać nie tylko ubrania, ale także buty, pościele i tekstylia. Odpowiednio urządzona garderoba wprowadzi w domu ład i porządek.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO