stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jak dobrać grzejnik? Dobór grzejnika do pokoju lub łazienki

zoom Jak dobrać grzejnik? Dobór grzejnika do pokoju lub łazienki
Fot.: RADECO

Grzejnik do pokoju lub łazienki można wybrać ze względu na kilka czynników. Aby idealnie dobrać grzejnik do naszego pomieszczenia trzeba dokładnie określić zadania, jakie ma on spełniać.

Pierwszym najważniejszym zadaniem grzejnika w pokoju jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii i zagwarantowanie komfortu cieplnego. Tu istotnym parametrem jest moc grzejnika, którą projektant dobiera na podstawie określonego zapotrzebowania na ciepło. Wyznacza się je na podstawie położenia budynku na terenie Polski, usytuowania zabudowy i warunków wietrznych. Moc grzejnika zależna jest też od temperatury wody grzewczej, rodzaju pomieszczenia i umiejscowienia grzejnika we wnętrzu.

Jednak jeśli przed nami jest tylko remont łazienki i nie chcemy zatrudniać do tego projektanta, to można przyjąć, że na każdy metr kwadratowy powierzchni potrzebujemy około 100 W (w dobrze ocieplonym domu). Wtedy trzeba tylko jeszcze sprawdzić czy moc grzejnika jest podawana dla parametrów pracy naszej instalacji.

W łazience grzejniki są często przykrywane mokrymi ręcznikami, bielizną lub przemoczonym ubraniem, dlatego warto wybrać model o mocy 25–30% większej.

Najlepszym miejscem na zawieszenie grzejnika jest najzimniejsza część pomieszczenia, czyli przeważnie jest to ściana pod oknem. Natomiast w łazience bez okna najlepiej wybrać ścianę zewnętrzną.

Grzejniki we wnętrzach, oprócz swoich podstawowych zadań, nie muszą już psuć wizji projektu aranżacji wnętrza. Są one dostępne w wielu kształtach i kolorach. Grzejniki dekoracyjne do pokojów lub łazienek same mogą być elementem, który wpływa na pozytywny odbiór wnętrza. Dzięki szerokiej gamie modeli, można dobrać grzejnik odpowiedni do niemal każdego stylu i przeznaczenia danego pomieszczenia.

Źródło: RADECO

inne inspiracje
Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne z elektrycznym elementem grzejnym

W aranżacji niemal każdego wnętrza należy przewidzieć grzejniki. Grzejniki dekoracyjne do łazienek, a nawet salonów czy innych pomieszczeń są wykonywane w bardzo wielu wzorach i kolorach. Do każdego z nich można dobrać odpowiednie urządzenie, które będzie spełniało zapotrzebowanie na ciepło i wymagania dotyczące odpowiedniego wzornictwa.

Wiosenna aranżacja kuchni: białe meble kuchenne.

Aranżacja kuchni uderza świeżością i wiosenną aurą. Białe meble kuchenne zostały zestawione z soczystą zielenią i drewnem w ciepłym odcieniu.

Wystrój wnętrz pod skosami. Meble łazienkowe na poddaszu

Wystrój wnętrz o niewielkiej powierzchni mogą dodatkowo utrudnić skosy. Aranżacja łazienki powinna być więc praktyczna, tak samo jak meble łazienkowe, od których należy wymagać funkcjonalności.

Drewno w łazience. Meble łazienkowe i podłoga mogą być z drewna

Drewniane meble łazienkowe powinny mieć specjalną budowę i być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Natomiast na podłogę, gdzie często może pojawić się woda, najlepiej sprawdzi się drewno egzotyczne: tek, merbau, iroko, doussie. Drewno w łazience powinno być poryte specjalnym lakierem.

Aranżacja łazienki ciepło-zimnej. Inspirujące meble łazienkowe

Aranżacja łazienki polegająca na łączeniu stylów może przynieść nieoczekiwany efekt. Inspirujące meble łazienkowe i wystrój wnętrz polegający na niestandardowych zestawieniach to podstawa w takim pomieszczeniu.

Grzejnik dekoracyjny – władca przestrzeni

Na otwartej przestrzeni ważne jest, by precyzyjnie wydzielić poszczególne jej części, tak by sprawiały wrażenie oddzielnych pomieszczeń. Taka aranżacja wnętrza doskonale wpływa na funkcjonalność wnętrza, a wybór elementu, który będzie grał w nim główną rolę, uczyni je jeszcze ciekawszym.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • ARMSTRONG
  • BOCONCEPT
  • NORTH & SOUTH HOME
  • SOMFY
  • VILLEROY & BOCH
  • PERFEXIM LTD
  • MARBET
  • BAUFORMAT