Jadalnia w stylu skandynawskim. Aranżacje jadalni


W aranżacji jadalni można poczuć powiew Skandynawii. Odpowiednie dodatki i dekoracje sprawią, że jadalnia w stylu skandynawskim nie będzie pozbawiona naturalności przy jednoczesnym zachowaniem nowoczesnego designu z wpływami z innych stron świata. Należy jednak nie zapominać o zasadzie, że wszystkie elementy dekoracyjne powinny być wykonane z drewna, naturalnych tkanin i metalu.
Jadalnia w stylu skandynawskim powinna być wnętrzem prostym, w którym będą tylko niezbędne elementy. Oszczędna forma aranżacji jadalni doskonale zaprezentuje się zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym domu.
Podstawowym elementem aranżacji jadalni są krzesła i stół wykonane z naturalnego drewna. Do ich produkcji wykorzystywane są też inne materiały – matal, skóra. Krzesła z metalu nie rażą surowością, dzięki drewnianym siedziskom i miękkim poduchom. Innym typowym materiałem w stylu skandynawskich są skóry.
Surowość białych ścian można przełamać drewnianymi ozdobnymi literami, ramkami i obrazkami w różnych kolorach. Dla miłośników minimalistycznych ozdób najlepsze będą ramki z drewna w naturalnym kolorze. Można w nie włożyć fotografie lub grafiki. Ramki są uniwersalnym elementem do dekoracji wnętrz. Świetnie sprawdzają się nie tylko do aranżacji jadalni, ale również salonu, kuchni, pokoju dziecka, a także przedpokoju. Jako efektowny dodatek podkreślą ściany. Natomiast przytulności można dodać wełnianymi poduchami, plecionymi koszami lub dekoracyjnymi pudełkami.
Indywidualny charakter, bardzo typowy w aranżacjach w stylu skandynawskim, można prowadzić za pomocą lamp industrialnych. Bardziej nastrojowy klimat jadalni osiągniemy stosując lampiony, latarnie i świeczniki.
Wystarczy zaledwie kilka akcentów, aby aranżacja jadalni bez charakteru nabrała skandynawskiego stylu.
Źródło: North & South Home
Skandynawskie wnętrza uwielbiamy za ich funkcjonalność i estetykę. Doskonale sprawdzają się w nich naturalne materiały. Żaluzje drewniane będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza w skandynawskim stylu.
Jadalnia w stylu skandynawskim z pewnością podbije serca osób lubiących jasne, proste i naturalne, nowoczesne wnętrza z nutką minimalizmu.
Nowoczesna jadalnia często nie zajmuje oddzielnego pokoju i znajduje się pomiędzy kuchnią a salonem. Nawet mała jadalnia jednoczy przy wspólnych posiłkach i podkreśla uroczysty charakter ważnych biesiad, dlatego tak ważne, by znalazło się dla niej miejsce w nawet najmniejszych wnętrzach.
Coraz częściej nowoczesne wnętrze jest otwarte. W jednym pomieszczeniu mieści się kuchnia, salon i jadalnia. To dobry i ułatwiający życie pomysł. Aranżacja jadalni w oddzielnym pokoju wymaga bowiem dużego metrażu, co nie zawsze jest możliwe, a przecież miejsce do spożywania wspólnych posiłków jest bardzo ważne.
W rustykalnej jadalni, można postawić tylko stół drewniany, najlepiej dębowy. Aranżacja jadalni w wiejskim, tradycyjnym stylu wymaga stosowania naturalnych materiałów i wyraźnego odwołania do ludowych dekoracji.
Aranżacja jadalni utrzymanej w stylu art déco jest sporym wyzwaniem dla projektanta lub użytkownika. Meble do jadalni w kunsztownym stylu, lecz dosyć proste i funkcjonalne, nie mogą być przypadkowe. Nie może w nich zabraknąć zdecydowanych kolorów i wyraźnych konturów.
Industrialne lampy i meble powinny być proste i funkcjonalne. Według zasad holederskiego designu aranżacje kuchni i jadalni w loftowym stylu powinny łączyć minimalistyczne wyposażenie z odważnymi kolorami, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej inspirujące i ciekawsze.
Aranżacja jadalni z wykorzystaniem pastelowych kolorów, przypadnie do gustu osobom młodym i energicznym. Proste kształty lekkich mebli do jadalni oraz wesołe akcenty nasyconych kolorami dodatków, to idealny sposób na niebanalny wystrój jadalni. Takie wnętrze jest nie tylko nowoczesne i dynamiczne, ale łatwo też zmienić jego wygląd niedużym kosztem.
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne
Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...
Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos
Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...