stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jadalnia - jak urządzić wnętrze?

zoom Jadalnia - jak urządzić wnętrze?
Fot.: Shutterstock.com

W czasach fast foodów wspólne posiłki zepchnięte zostały na boczny tor, a jadalnia stała się zapominanym pokojem. Pora to zmienić, ale czy wiemy jak urządzić wnętrze sprzyjające rodzinnym biesiadom?

Jadalnia znowu wraca do łask i coraz częściej pojawia się jako wnętrze połączone z salonem lub kuchnią, razem tworząc otwarte wnętrze. Aranżacja jadalni z salonem odgrywa drugorzędną rolę. Do stylu salonu dobieramy stół, krzesła i dodatki. Jeśli zależy nam na wnętrzu ponadczasowym i eleganckim, warto urządzić jadalnię w stylu klasycznym, dodając gdzieniegdzie nowoczesne ozdoby do jadalni. Najbardziej uniwersalnym meblem będzie rozkładany stół, który przyda się podczas większych przyjęć. Gdy wymarzony stół nie posiada jednak tej funkcji, a nie wiemy czy będzie praktyczny, warto policzyć jak długi powinien on być, zakładając, że na jedno krzesło powinno przypadać 60 cm.

 

Jadalnia dobrze prezentuje się i zyskuje szczególną atmosferę, jeśli zostanie podkreślona pięknym, ciepłym światłem nad stołem. Czy będzie to jedna klimatyczna lampa czy też dwa okazałe żyrandole pozostaje kwestią indywidualnych upodobań, gdyż najważniejsze jest światło, które musi mieć ciepłą barwę. Jeśli metraż pozwala nam na umieszczenie dodatkowego mebla, poleca się witryny czy kredensy, które wspaniale ozdobią nasze wnętrze i staną się doskonałym schowkiem dla naszej zastawy czy obrusów.

inne inspiracje
Jak urządzić jadalnię? Stylowe wnętrze

Trudno wyobrazić sobie stylową jadalnię bez stołu, przy którym możemy wspólnie biesiadować. Jak urządzić małą jadalnię w sposób estetyczny i funkcjonalny?

Jadalnia z salonem - pomysł na wnętrze

Jadalnia z salonem to wygodny i elegancki pomysł na wnętrze, które właśnie tak zaprojektowane jest już niemalże standardem w naszych domach. Jadalnia w stylu skandynawskim, dzięki swoim barwom, powiększy optycznie zbyt małe pomieszczenia oraz doda salonowi szyku.

Jak urządzić pokój dzienny? Styl eklektyczny a wystrój wnętrz

Jak urządzić pokój dzienny, jadalnię lub salon, w których wystrój wnętrz będzie nie tylko elegancki, ale także modny? Styl eklektyczny to mieszanka różnych, z pozoru nie pasujących do siebie stylów, które razem tworzą spójne i bardzo oryginalne wnętrza domów.

Aranżacja jadalni - wystrój pokoju

Aranżacja jadalni w pierwszej kolejności skupia uwagę na stole i krzesłach, które są główną ozdobą wnętrza. Wystrój pokoju służącego rodzinnym spotkaniom powinien być stonowany i gustowny, by sprzyjał różnym okolicznościom.

Nowoczesne wnętrza - jadalnia w stylu skandynawskim

Jadalnia w stylu skandynawskim z pewnością podbije serca osób lubiących jasne, proste i naturalne, nowoczesne wnętrza z nutką minimalizmu.

Jak urządzić jadalnię? Nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz często wybierany jest przez młode, ceniące funkcjonalizm i design osoby. Jak urządzić jadalnię, wnętrze z pozoru klasyczne, by było oryginalne, modne, ale także rodzinne?

Nowoczesna jadalnia - aranżacja wnętrza

W modnie urządzonym mieszkaniu każdy detal wpływa na ogólny wygląd wnętrza. Nowoczesna jadalnia to oryginalna, niekiedy odważna aranżacja wnętrza o niestandardowych, ale nieprzypadkowych połączeniach.

Jadalnia diwy – styl francuski we wnętrzu

Styl francuski we wnętrzu to zawsze doskonały wybór dla miłośników elegancji i szyku. Jadalnia diwy łączy prostotę z finezją, dzięki czemu spożywanie posiłków nabiera nowego, niepowtarzalnego smaku.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ZEHNDER
  • WOBELINE
  • ZAKO
  • MDD
  • COMITOR
  • HÄFELE
  • PEKA
  • BERKER BY HAGER
  • SELLA