stronywnetrza.urzadzamy.pl

Fronty lakierowane w nowoczesnej kuchni

zoom Fronty lakierowane w nowoczesnej kuchni
Fot.: Shutterstock.com

Fronty lakierowane i dodatki z metalu lub szkła to aktualne trendy w kreowaniu przestrzeni nowoczesnej kuchni. Fronty do szafek kuchennych z płyty fornirowanej pokrytej lakierem stanowią konkurencję dla litego drewna, a ich modny design podkreśla minimalistyczny charakter kuchni.

Fronty lakierowane – płyta fornirowana

Fronty lakierowane odgrywają kluczową rolę w stylizacji kuchni – to właśnie materiał, z którego będą zrobione meble kuchenne przesądza o charakterze wnętrza. W nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzi się płyta fornirowana. Nie tylko pozwoli stworzyć oryginalną aranżację, ale też spełni wymagania związane ze specyficznymi warunkami panującymi w kuchni – fronty lakierowane są bowiem bardziej odporne na wilgoć, a sam fornir mniej podatny na działanie warunków atmosferycznych i odkształcenia niż lite drewno. Płyta fornirowana składa się z warstwy naturalnego drewna o grubości od 0,5 mm do 3 mm, którym okleja się zwykle płytę MDF lub wiórową. Fornir uzyskuje się w procesie skrawania bali drewnianych o dużej średnicy. Zanim to jednak nastąpi, pień drewna musi odparować. Produkcja forniru umożliwia odtworzenie rysunku słojów i ich położenia, dlatego uzyskana w ten sposób powtarzalność wzoru może stanowić atut przy aranżacji nowoczesnej kuchni. Fornir wytwarza się z około 200 gatunków drewna. Najtwardszy powstaje z odmian egzotycznych. Zawiera on też naturalne olejki, które dodatkowo impregnują powierzchnię. Cena płyt fornirowanych jest większa od laminowanych ze względu na bardziej pracochłonny proces produkcji i obecność materiału naturalnego.

 

Nowoczesna kuchnia – fronty lakierowane, stal i odcienie beżu

Bogata gama kolorów płyt fornirowanych pomoże stworzyć dowolną aranżację, a fronty lakierowane doskonale podkreślą proste, geometryczne formy zastosowane w minimalistycznej stylizacji nowoczesnej kuchni. Odbijające światło powierzchnie uwydatnią przestrzeń, a odpowiednie oświetlenie pozwoli dodatkowo w pełni wyeksponować jej charakter. Płyty fornirowane pokryte lakierem sprawdzą się zarówno na frontach szafek, jak i barku kuchennym. Stylizacje uspójni użycie takiego samego forniru na krzesłach barowych. Minimalistyczny wygląd mebli kuchennych oraz stalowe pokrycie AGD typu inox miejscami przełamane zostało ciepłymi odcieniami beżu. Wybór ponadczasowej kolorystyki w aranżacji nowoczesnej kuchni to dobre rozwiązanie dla osób ceniących połączenie elegancji z funkcjonalnością.

 

Nie przegap:

Aranżacja kuchni – zobacz inne inspiracje >>

Wybierz produkty do wykończenia i wyposażenia kuchni >>

Zobacz galerię zdjęć – aranżacja kuchni >>

inne inspiracje
Aranżacja małej kuchni. Systemy meblowe PEKA

Nowoczesne systemy meblowe sprawiają, że aranżacja małej kuchni będzie funkcjonalna, przyjazna i ergonomiczna. Mała kuchnia jest wnętrzem przytulnym, mamy w niej wszystko na wyciągniecie ręki, a z ograniczeniami wynikającymi z niewielkiej powierzchni można poradzić sobie kilkoma sprytnymi sposobami.

Nowoczesne meble kuchenne. Matowe czy w połysku?

Lakierowane fronty na wysoki połysk są nadal bardzo popularne, ale coraz częściej wybieramy również matowe meble kuchenne. W obu przypadkach wykończone są one błyszczącym lub matowym lakierem, a czasami nawet pokryte są szkłem, które również może być wykonane w obu tych rodzajach.

Kuchnia z barkiem - oryginalny projekt kuchni z salonem

Projekt kuchni z salonem stwarza doskonałe warunki do aranżacji oryginalnego wnętrza. Kuchnia z barkiem w ciągu dnia spełni zadanie wyspy, by wieczorem zamienić się w miejsce spotkań z przyjaciółmi.

Kuchnia czarno-biała. Białe i czarne meble kuchenne w aranżacji kuchni

Nowoczesna aranżacja kuchni to najczęściej lakierowane białe lub czarne meble kuchenne. Kuchnia czarno-biała urządzona z nowoczesnych mebli i frontów kuchennych jest dobrą bazą do zaplanowania różnych wersji wykończenia mieszkania.

Wyposażenie narożnych szafek kuchennych. Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne ułatwiają dobre zorganizowanie przestrzeni do przechowywania artykułów spożywczych i naczyń. Wyposażenie szafek kuchennych, szczególnie systemy meblowe do szafek narożnych umożliwiają optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca.

Nowoczesne meble kuchenne. Ekskluzywna kuchnia z kamieniem

Białe nowoczesne meble kuchenne połączone ze szlachetnym kamieniem to uniwersalny przepis na ekskluzywną kuchnię. Nowoczesne meble kuchenne wykończone w eleganckiej wytwornej bieli nadają kuchni wyjątkowego klimatu luksusu.

Nowoczesne meble kuchenne. Fronty bezuchwytowe i innowacyjne systemy

Nowoczesne meble kuchenne to nie tylko fronty bezuchwytowe i gładkie blaty. To także innowacyjne rozwiązania wewnątrz szafek i szuflad. Kuchnia Latina marki Halupczok to propozycja na wskroś nowoczesna.

Ekskluzywna kuchnia to nowoczesne meble kuchenne, gładkie fronty, markowy sprzęt

Nowoczesne meble kuchenne we wnętrzu nie wystarczą, aby można było powiedzieć, że jest to ekskluzywna kuchnia. Koniecznie są meble do kuchni w kolorze egzotycznego drewna i bezuchwytowe fronty kuchenne lakierowane na jasny kolor, a także markowy sprzęt AGD.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL