stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dywany w chłodnych wnętrzach. Dywan do salonu

zoom Dywany w chłodnych wnętrzach. Dywan do salonu
Fot.: Linie Design, źródło: VellaHOME

Dywany często są ostatnim elementem wyposażenia wnętrza, ale dywan do salonu może tak je zmienić, że nie warto wybierać go w ostatniej kolejności. Dywany znacząco wpływają na odbiór aranżacji wnętrza. Mogą je znacznie ocieplić lub tylko dyskretnie się w nie wpasować.

W aranżacji wnętrza w minimalistycznym lub skandynawskim stylu mamy duże powierzchnie w jasnych kolorach o nieskomplikowanych fakturach lub wzorach. Chcąc utrzymać założony styl pomieszczenia nie powinniśmy kłaść dywanu o skomplikowanym tradycyjnym wzorze. Jednak warto jest wybrać dywan do takiego salonu. Może on mieć nowoczesny wzór geometryczny lub może być nawet jednolity, ale lepiej jest przewidzieć go na naszej liście zakupów. Dywany ocieplają wnętrza, sprawiają, że są one bardziej przyjazne dla użytkownika i wprowadzają prawdziwie domową atmosferę.

Jeśli mamy piękną podłogę i nie chcemy jej przysłaniać, to można wybrać dywan o niewielkich wymiarach, tak aby skorzystać z jego zalet, a jednocześnie nie pozbawiać się uroku desek czy innej, mniej konwencjonalnej posadzki.

Oprócz walorów estetycznych dywany są ważnym elementem poprawiającym akustykę wnętrza. Aby długo cieszyć się dywanem należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i rodzaj użytych do jego produkcji materiałów. Najlepsze powinny mieć certyfikaty i atesty znanych europejskich instytucji badawczych.

Źródło: VellaHOME

inne inspiracje
Nowoczesny salon. Białe meble do salonu i styl glamour

Białe meble do salonu stanowią poniekąd przedłużenie ściany. Gładkie fronty szafek bez uchwytów zdają się wtapiać nowoczesny  salon, tworząc doskonałe tło dla barwnych akcentów.

Słoneczene meble dla dzieci. Jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy zmienienia się najszybciej. Rośnie on wraz z dzieckiem. Czasami przydają się meble dla dzieci po starszym bracie lub siostrze. Trzeba je wtedy tylko umiejętnie wkomponować w nową aranżację pokoju.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL