stronywnetrza.urzadzamy.pl

Donice do salonu i biura. Kwiaty doniczkowe w nowoczesnym wnętrzu

zoom Donice do salonu i biura. Kwiaty doniczkowe w nowoczesnym wnętrzu
Fot.: TER STEEGE

Kwiaty doniczkowe można spotkać niemalże w każdym domu czy mieszkaniu. Dekoracyjne donice do salonu i biura nie mogą być wybierane przypadkowo i ustawione w nieprzemyślane kompozycje. W ten sposób doniczki z kwiatami na pewno nie dodadzą uroku wnętrzu.

W wystroju nowoczesnych salonów czy biur coraz większą rolę odgrywają donice, eksponowane jako główny element dekoracyjny, pod warunkiem, iż ich charakter jest spójny z aranżacją wnętrza. Uzasadniają w ten sposób obecność kompozycji zielonych bądź kwiatowych, stanowiących kontrapunkt do jednolitych pod względem kolorystycznym ścian i wyposażenia.

Nie przegap: jak mieć ładny i zadbany ogród - to Ci się przyda >>>

Nowoczesne aranżacje wnętrz są najczęściej białe bądź szare. Jasne jednolite ściany sprawiają, że wnętrza stają się czyste, niemalże sterylne, idealnie komponują się z chromowaną stalą, drewnem czy innymi modnymi materiałami. Ponadto białe ściany powiększają optycznie przestrzeń, a przestronność i otwarte pomieszczenia to główny element modernistycznego projektu.

Jeśli urządzamy swoją przestrzeń w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, możemy tak zaaranżować wnętrze, by donice i zieleń roślin odpowiednio się w niej komponowały. Kolorowe kwiaty i donice do salonu i biura, w jednolitych pod względem barw przestrzeniach, przełamują monotonię, stanowiąc mocny akcent dekoracyjny.

Widoczne na zdjęciu nowoczesne donice do salonu i biura Ter Steege z serii Art en Vogue świetnie prezentują się w modernistycznych wnętrzach. Możemy w nich trzymać zarówno fantazyjne sztuczne kompozycje kwiatowe, jak i prawdziwe kwiaty doniczkowe, które ocieplą wnętrze. Dostępne postumenty Square umożliwiają wyeksponowanie donicy bądź misy kwiatowej wraz z bukietem i podkreślą jej wyjątkowy charakter.

Uprawę żywych roślin w dużych wazonach Art en Vogue ułatwią specjalnie dopasowane wkłady zaopatrzone we własny system drenażu z rezerwuarem i wskaźnik poziomu wody.
Błyszczące donice i wazony Art en Vogue w białych lub barwnych wnętrzach dodają im szyku i elegancji.

Źródło: Ter Steege

inne inspiracje
Blask w aranżacjach wnętrz. Drzwi na wysoki połysk

Błyszczące elementy nie są dedykowane wyłącznie do aranżacji wnętrz w stylu glamour. Drzwi na wysoki połysk lub lakierowane meble z powodzeniem można stosować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nadając im odważny i elegancki charakter. Drzwi wewnętrzne L-PROJEKT marki POL-SKONE to wyjątkowa kolekcja drzwi, które śmiałą stylistyką i blaskiem laminatu zmieniają oblicze pomieszczenia.

Nowoczesna aranżacja biura – dopasowana i elastyczna

Energetyzujące kolory, futurystyczne bryły, nowoczesna aranżacja przestrzeni pracy powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, w pełni elastyczna. Biuro już dawno przestało być bezdusznym miejscem, którego wystrój nie ma znaczenia. To właśnie nietuzinkowa aranżacja pobudza pracowników do kreatywnego myślenia i podejmowania nowych wyzwań.

Białe lampy stojące i wiszące – stonowana aranżacja biura

Białe lampy stojące i wiszące zapewnią odpowiednie oświetlenie, a jednocześnie nie zaburzą koncepcji aranżacji wnętrza. Spokojna aranżacja biura notarialnego lub gabinetu, gdzie przyjmuje się gości i prowadzi ważne rozmowy, będzie sprzyjała skupieniu i nie będzie rozpraszała podczas omawiania poważnych tematów.

Ścienne panele dekoracyjne – elegancki, industrialny akcent

Ścienne panele dekoracyjne o niepowtarzalnym wzorze struktury charakterystycznej dla odlewów betonowych stwarzają efekt industrialnego wnętrza. Panele ścienne są wykonane z kompozytów, dzięki czemu, w porównaniu do betonowych płyt są niewiarygodnie lekkie. W połączeniu z designerskimi meblami i klasyczną kolumną nadały one pomieszczeniu klimat surowy, a zarazem elegancki.

Jakie wybrać rolety? Rolety wolnowiszące czy w kasecie?

Jedną z pierwszych decyzji podczas wyboru rolet okiennych jest wybór ich rodzaju – czy mają to być rolety wolnowiszące czy w kasecie? Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre strony, dlatego decyzja nie jest prosta.

Modułowe meble do poczekalni. Nowy porządek przestrzeni

Siedzenie to oczekiwanie, odpoczywanie w poczekalni biura, hotelowym lobby. Modułowe meble UPdown to nowy sposób aranżowania przestrzeni publicznych. Meble z kolekcji UPdown oznaczają się brakiem schematów. Modułowy charakter mebli umożliwia swobodę i dowolność w aranżowaniu wnętrz. Przemyślany design Hilary Birkbecka, twórcy kolekcji, zapewnia wygodę oraz ergonomię.

Szklane drzwi wewnętrzne i ściany. Aranżacje biur w szkle

Aranżacje biur z przeszkleniami cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szklane drzwi wewnętrzne i szklane ściany dzięki swojej prostej formie, a także wielu możliwościom zastosowania idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza biurowe.

Architektura wnętrza: sufit napinany w recepcji

Recepcja to wizytówka każdej firmy. Zarówno wyposażenie, jak i architektura wnętrza tego typu powinny więc świadczyć o standardzie danej marki. Sufit napinany z odpowiednio zaakcentowanym oświetleniem może stać się efektownym zwieńczeniem aranżacji i – co więcej – dobrą inwestycją na lata.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • DENON
  • PORCELANOSA
  • EPSON
  • DURABLE
  • HAGER POLO
  • WOBELINE
  • TERMA
  • Pracownia AGD
  • MAX – PROFIL MEBLE