stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dom jednorodzinny w Stróży. Projekt domu otwartego na naturę

zoom Dom jednorodzinny w Stróży. Projekt domu otwartego na naturę
Fot.: MAJOR ARCHITEKCI

Projekt domu dla czteroosobowej rodziny zakładał przestrzenne rozwiązania i komfort użytkowników. Nade wszystko architektura wnętrz domu jednorodzinnego miała umożliwić mieszkańcom kontakt z naturą i płynne przenikanie się sfery domu z ogrodem.

Dom jednorodzinny w Stróży niedaleko Wrocławia to odpowiedź na oczekiwania rodziny, ceniącej nowoczesne rozwiązania i chcącej jednocześnie zachować tradycyjną formę budynku.

Kluczowym elementem wystroju wnętrza zakładanym już w projekcie domu jednorodzinnego jest natura. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkańcy mogą podglądać zmieniającą się przyrodę. Kontekstem jest panorama wiejskich okolic z poniemieckimi budynkami inwentarskimi.

Projekt domu nawiązuje do tradycyjnej zabudowy zagrodowej. Dom jednorodzinny składa się z dwóch brył scalonych za pomocą łącznika: jedna stanowi strefę wspólną, a druga strefę użytkowania indywidualnego. Ich wzajemne usytuowanie w planie tworzy literę V tworząc tym samym trójkątny taras z otwarciem na ogród zapewniając intymność, a w okresie letnim przejmując także funkcję komunikacji między sypialniami a strefą dzienną. Wejście zlokalizowano w parterowym łączniku. Już z hallu rozpościera się widok na taras, którego drewniana posadzka płynnie przechodzi do wnętrza. Szczególne wrażenie robi wysoki salon, a w zwłaszcza architektura wnętrza z przeszkloną ścianą szczytową. W strefie wejściowej, kuchni i w pomieszczeniach mokrych zastosowano posadzkę żywiczną, natomiast w pokojach parkiet drewniany.

Prosta i jasna  architektura wnętrz stanowi tło dla dużych okien, otwierających dom na ogród. Obszerne przeszklenia zbliżają naturę otaczającą dom jednorodzinny do jego mieszkańców, którym optymalny dostęp do światła słonecznego dodaje energii na cały dzień.

Źródło (tekst i fot.): Major Architekci

inne inspiracje
Projekt domu rodzinnego. Aranżacja salonu

Cały projekt domu jednorodzinnego miał być utrzymany w konwencji wnętrza nowoczesnego ale jednocześnie nie zimnego – raczej takiego, w którym nowoczesność form łagodzona jest przez bardziej tradycyjną kolorystykę i ciepłe, przyjazne dla oka materiały wykończeniowe

Projekt domu w Żernikach Małych. Akustyczny dom jednorodzinny

Projekt domu prezentujący styl industrialny charakteryzuje się dużą przestrzennością i wysokością pomieszczeń. Dom jednorodzinny w Żernikach Małych to doskonały przykład tego typu budownictwa.

Sufit podwieszany w roli głównej. Architektura wnętrz komercyjnych

Architektura wnętrz obejmująca sufit napinany nie musi ograniczać się do jednej płaszczyzny. Inwencja projektantów sięga nieco dalej, co przekłada się na efektowne wykończenie wnętrz.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL