stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dodatki do jasnej łazienki. Minimalistyczna aranżacja łazienki

zoom Dodatki do jasnej łazienki. Minimalistyczna aranżacja łazienki
Fot.: FERRO

Najmodniejsza obecnie minimalistyczna aranżacja łazienki to przede wszystkim biel, beże i szarość. Jasna łazienka, która będzie miała delikatne i łagodne wykończenie, pozwoli się wyciszyć i uspokoić. Zastosowanie ponadczasowych, stonowanych odcieni, stworzy dobre tło dla prostych form i naturalnych materiałów. Minimalistyczna łazienka to trend, na który najczęściej zwraca się uwagę. Odzwierciedla on styl życia, w którym ważną wartością jest komfort i relaks.

W tak urządzonej łazience dobrze prezentuje się kamień, metal i drewno. Designerzy polecają matowe wykończenie powierzchni, jako najlepsze do minimalistycznych aranżacji wnętrz. W ten sposób otrzymuje się idealne tło do wyeksponowania baterii łazienkowych, których błyszczące powierzchnie i kształty sprawiają, że stają się one ważnym elementem łazienki.

Modne metale, np. chrom, stal, miedź, aluminium, w nowoczesnych pomieszczeniach tworzą eleganckie efekty. Połyskujące baterie zestawione z surową powierzchnią pozostałych elementów wyposażenia wnętrza wyróżniają się dodatkowo. Nowe produkty marki Ferro umożliwiają stosowanie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. W łazience zawsze należy pamiętać o funkcjonalności. W biało-szarym pomieszczeniu, będą pasowały wszystkie typy baterii. O ich ostatecznym wyborze decyduje gust i względy ekonomiczne. Chcąc oszczędzać wodę i redukować bieżące koszty, można wybrać produkty z ekologicznej rodziny VerdeLine. Te baterie są wyposażone w innowacyjne komponenty: wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator umożliwiający łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Zapewniają one zmniejszenie o ponad 50% ilości zużywanej wody. Bateria umywalkowa i natryskowa Veneto VerdeLine charakteryzuje się geometryczną formą, która doskonale komponuje się z kwadratowymi i prostokątnymi kształtami mebli i akcesoriów. Natomiast zwolenników ponadczasowej klasyki zainteresują baterie Algeo o finezyjnej formie z ciekawym motywem klepsydry zastosowanym w korpusach oraz idealnie płaskiej powierzchni uchwytu. Funkcjonalność w dobrym tonie to zalety całej kolekcji Dijon, są w niej dostępne baterie umywalkowe, bidetowe, natryskowe i wannowe.

Elementy wykonane z drewna w minimalistycznej łazience mają cechy rękodzieła. Projektanci takich aranżacji łazienek wprowadzają naturalny materiał w celu podkreślenia autentycznego charakteru przedmiotów. Chętnie są stosowane nieobrobione blaty, fragmenty gałęzi i korzeni, wyeksponowany rysunek słojów. Niepowtarzalność naturalnych form, które tworzy drewno, kontrastuje ze sterylnością pomieszczenia. Przeważnie stosuje się je w meblach i oryginalnych dodatkach. Obecność drewna w łazience jest przejawem świadomego designu, odzwierciedlającego naszą zależność zarówno od nowoczesnych technologii, jak i od świata przyrody.

W minimalistycznej aranżacji łazienki akcenty kolorystyczne zarezerwowane są tylko dla dodatków, przede wszystkim dla łazienkowych tekstyliów. Precyzja i porządek, najważniejsze zasady aranżacji zobowiązują do stosowania jedynie takich detali, które zagwarantują jednolity styl wnętrza. Kompleksowa oferta Ferro umożliwia ich staranny dobór. Niezależnie od tego czy będą to akcesoria o zaokrąglonych brzegach z serii Novatorre, czy z prostymi krawędziami jak w serii Audrey. Jasna łazienka to uniwersalne wzornictwo, które przez długi czas pozostanie modne i wygodne w użytkowaniu.

Źródło: FERRO

inne inspiracje
Beżowa łazienka – aranżacja małej łazienki

Mała łazienka już dawno przestała stanowić problem aranżacyjny – nowoczesne rozwiązania technologiczne i systemy przechowywania sprawiają, że niewielki metraż nie stanowi przeszkody na drodze do realizacji swoich koncepcji dekoratorskich. Beżowa łazienka to idealna propozycja dla zwolenników ponadczasowej elegancji i stylu klasycznego.

Przechowywanie w łazience. Jak urządzić łazienkę [PORADNIK]

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przechowywanie w łazience. Jak urządzić łazienkę, aby utrzymanie w niej porządku nie było trudne? Ważne, by już na etapie projektowania zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia.

Szara łazienka – pomysł na aranżację małej łazienki

Choć projekt małej łazienki musi być przede wszystkim funkcjonalny, nie mniej istotna jest jego strona estetyczna. Szara łazienka będzie modnym i ponadczasowym rozwiązaniem, które sprawdzi się w aranżacji zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Elegancka łazienka ecru. Beżowa łazienka z naturą w tle

Beżowa łazienka ze swoim eleganckim charakterem spodoba się każdemu, kto potrzebuje wnętrza, w którym komfortowo wypocznie. Łazienka ecru pozwoli złapać oddech i pozytywne nastawienie po stresującym dniu pracy.

Łazienka w stylu japońskim – aranżacje

Aranżacje łazienek w stylu japońskim odwołują się do natury. To ona ukształtowała zasady, którymi rządzi się styl japoński, takie jak: użycie naturalnych materiałów, prosta forma mebli i oszczędne dekoracje – najlepiej w postaci kamiennych mis oraz świec.

Łazienka na poddaszu – aranżacja białej łazienki

Łazienka na poddaszu może sprawiać problemy aranżacyjne ze względu na komplikujące jej projekt skosy. Praktycznym i modnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie biała łazienka, dzięki której wnętrze wyda się bardziej przestronne.

Mała łazienka w bloku: jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka w bloku nie musi się wiązać z ograniczeniami aranżacyjnymi. Zastanawiając się nad tym, jak urządzić małą łazienkę, warto zapoznać się z zasadami, które optycznie powiększą wnętrze i sprawią, że będzie ono funkcjonalne i estetyczne.

Łazienka z wanną i prysznicem urządzona w stylu nowoczesnym

Elegancka łazienka z wanną i prysznicem urządzona w stylu nowoczesnym jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących funkcjonalność i wszechstronność pomieszczeń sanitarnych. Łazienka wyposażona w armaturę dostosowaną do potrzeb użytkownika sprawdzi się jako miejsce szybkiej toalety, jak i relaksu podczas kąpieli.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • RIHO
  • NATURANO
  • MARDOM
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • SANITEC KOŁO
  • BESCO
  • LIGHTONLINE
  • SCHINDLER
  • BAUFORMAT