stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dekoracje i ozdoby wielkanocne. Piękny stół wielkanocny

zoom Dekoracje i ozdoby wielkanocne. Piękny stół wielkanocny
Fot.: Norbert Banaszyk/DADA

Stół na wielkanocny obiad czy tradycyjne śniadanie powinien wyglądać miło i wesoło. Dekoracje i ozdoby wielkanocne warto utrzymać w optymistycznym zielonym – wiosennym kolorze. Będzie on pasował do białej zastawy i drewnianych elementów aranżacji wnętrza.

Wielkanoc to czas przez wielu wyczekiwany. Jest to dzień spotkań z bliskimi, najczęściej kojarzy się nam z długimi rozmowami oraz smakołykami na świątecznym stole. Ale zanim do tego dojdzie jest dużo spraw i obowiązków, z którymi musimy się uporać. Zakupy, gotowanie, sprzątanie, ale też przygotowanie dekoracji stołu świątecznego, który będzie istotnym elementem tych świąt. Dlatego coraz większy kładziemy nacisk na jego wystrój.

Stół wielkanocny może kojarzyć się nam z wiosną, wtedy warto udekorować go z wykorzystaniem koloru zielonego i białego. Tak wiec zadbajmy o to by dekoracji i ozdób wielkanocnych w tych barwach nie zabrakło. Najważniejszym elementem stołu wielkanocnego jest zastawa obiadowa. Klasyczne białe naczynia z delikatnym zdobieniem nigdy nie zostanie wyparta z domów. Pasuje ona do każdej aranżacji wnętrza. Jej klasyczny charakter dopasuje się zarówno do młodych i starszych gości.

Ważny jest też obrus – bez niego nie istnieje żaden świąteczny stół. W klasycznych wnętrzach obrus powinien być zdobiony haftami lub wyszywaniem.
Święta zawsze kojarzą się z tradycją, dlatego ozdoby wielkanocne, dekoracje i zastawa stołu nie może być zbyt nowoczesna, lepiej pozostać tu w klimacie przypominającym beztroskie dzieciństwo.

inne inspiracje
Choinka w stylu skandynawskim, świąteczne aranżacje salonu

Choinka we wnętrzu urządzanym w stylu skandynawskim nie powinna od niego odbiegać stylistycznie. Świąteczne aranżacje salonu, szczególnie w loftach o północnym charakterze nie powinny mieć zbyt wielu dekoracji świątecznych.

Choinka w salonie. Świąteczne aranżacje salonu

Choinka w salonie pojawia się na chwilę krótko, jednak jest na tyle radosnym elementem dekoracyjnym, że poświęcamy sporo uwagi na świąteczne aranżacje salonu. Dekoracje, które się wtedy pojawiają we wnętrzach nie zawsze są dobrze przemyślane i odpowiednio dobrane.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • FABER
  • ENTELO
  • MINERVA
  • RIHO
  • MASONITE
  • ELECTROLUX
  • LIBET
  • A-Z DECOR
  • MURASPEC