stronywnetrza.urzadzamy.pl

Czy wiesz, jak urządzić pokój młodzieżowy?

zoom Czy wiesz, jak urządzić pokój młodzieżowy?
Fot.: Shutterstock.com

Gdy stajemy się rodzicami najpierw urządzamy pierwszy pokój dla niemowlęcia, później ucznia, by wkrótce zamienić go na pokój nastolatka. Jak urządzić pokój młodzieżowy, który prawdopodobnie stanie się ostatnim wnętrzem naszej pociechy przed jej wyfrunięciem z rodzinnego gniazda?

Pokoje młodzieżowe są wielofunkcyjnymi wnętrzami, służącymi do spania, relaksu, nauki i spotkań towarzyskich. Wymagają zatem dobrze przemyślanej aranżacji, aby wszystkie te strefy dobrze ze sobą pogodzić szczególnie, jeśli pomieszczenie nie należy do największych. Pokoje dla nastolatków powinny być wyśrodkowaniem pomiędzy miejscem dziecięcych zabaw a gabinetem studenta. Jak urządzić pokój młodzieżowy w sposób uniwersalny, ale także funkcjonalny i modny? Pożądane są przede wszystkim jasne, energetyczne kolory, które sprawdzą się w pokoju ucznia, który jak dobrze wiemy, uczy się w nocy, rano nie mogąc zwykle wstać do szkoły. Białe ściany i meble młodzieżowe w tym samym kolorze świetnie będą korespondowały z dodatkami w ulubionych, intensywnych barwach.

 

Najważniejsze meble do pokoju młodzieżowego to zdecydowanie wygodne łóżko, które w zależności od upodobań, może zamienione zostać na rozkładaną sofę. Przyda się to szczególnie, gdy pokój jest nieduży, a nasze dziecko chętnie zaprasza kolegów. Równie ważne jest biurko i wygodne krzesło biurowe, które zapewnią dobrą i wygodną postawę podczas nauki. Niezbędne w pokoju są także szafa oraz półka na książki i zeszyty. Jeśli pozwala nam na to metraż, dobrym pomysłem będzie zakup oryginalnego fotela i stojącej lampy, które przydadzą się do czytania książek.

 

Nie przegap:

Sprawdź inne inspiracje aranżacji pokoju dziecięcego>>>

Wybierz produkty do wykończenia i wyposażenia pokoju dziecięcego>>>

Obejrzyj całą galerię zdjęć aranżacji pokojów dziecięcych>>>inne inspiracje
Aranżacja pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego jest jeszcze bardziej istotna niż dziecięcego. Młody człowiek, który już przestał się bawić, ale nadal nie osiągnął pełnoletności, potrzebuje miejsca zarówno do nauki, jaki i relaksu oraz spotkań z rówieśnikami. Jak pomieścić wszystkie te strefy w jednym wnętrzu?

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SKOFF
  • TON
  • DUNES
  • VERANO
  • PXF LIGHTING
  • HYDROPOOL
  • WOBELINE
  • STO
  • KARGAS PROFIL