stronywnetrza.urzadzamy.pl

Czarne szkło i stal szlachetna w nowoczesnej kuchni. Kolekcja Crystal Franke

zoom Czarne szkło i stal szlachetna w nowoczesnej kuchni. Kolekcja Crystal Franke
Fot.: FRANKE

Aranżacja kuchni, która łączy się z salonem, wymaga perfekcyjnego wykończenia każdego elementu wyposażenia. Sprzęt AGD z linii Crystal marki Franke sprawia, że część kuchenna nabiera szyku i niepowtarzalnego charakteru.

Zlewozmywak, płyta grzewcza i piekarnik z linii Crystal w wyjątkowy sposób łączą elegancję z innowacyjną technologią. Takie połączenie doskonale sprawdza się we wnętrzach, które pełnią różne zadania. Kuchnia połączona z salonem musi być reprezentacyjna, a jednocześnie nikt nie chce pozbawiać się jej funkcjonalności.

Nowy zlewozmywak Crystal 214 został zaprojektowany przez Mario Ferrarini. Wyróżnia się on niecodziennym połączeniem stali szlachetnej i czarnego szkła. Asymetria tych dwóch materiałów idealnie podkreśla unikalny charakter każdego z nich oraz eksponuje niecodzienne w zlewozmywaku przenikanie się płaszczyzn.

Projektant zlewozmywaka surową stal przełamał dwoma 6 mm szklanymi elementami, które idealnie wpasowały się w zagłębienia. Szklane wstawki skrywają przelew i odpływ. Takim sposobem osiągnięto perfekcyjną geometrię zlewozmywaka oraz harmonię wszystkich jego elementów.

Wykończona czarnym szkłem płyta gazowa Crystal FHCR 705 4G TC BK C została wyposażona w pięć palników, w tym palnik Trzy Korony, o mocy 3600 W, który zapewnia doskonałe efekty gotowania. Płyta ma zdejmowaną, magnetyczną osłonę termiczną, która chroni pokrętła przed nagrzewaniem, ruszty żeliwne (1 pojedynczy, 2 podwójne), a także termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Niezwykle funkcjonalny i elegancki piekarnik Crystal Black CR 981 M BM M DCT wprowadza do kuchni niepowtarzalny charakter. Przygotowywanie posiłków wspiera aż 12 funkcji, ma on pojemność 73 litrów, menu w języku polskim, sterowanie sensorowe z wyświetlaczem LCD oraz nowoczesny mini panel sterujący. Piekarnik wyposażono w drzwi potrójnie przeszklone i dwa halogeny oświetlające wnętrze. Ponadto urządzenie wyposażone jest w wyjątkowe programy automatyczne Franke: Menu Kompletne, Wellness, Pizza Menu. DCT w nazwie piekarnika oznacza, że wykorzystuje on zupełnie nową, energooszczędną metodę grzania – Dynamic Cooking Technology. Polega ona na zastosowaniu innowacyjnych grzałek, które nagrzewają się dużo szybciej w porównaniu do tradycyjnych  i zużywają na to znacznie mniej energii. Dzięki zastosowaniu technologii DCT można przygotować czterodaniowy posiłek wykorzystując zaledwie 1 kW energii.

Doskonałym uzupełnieniem kolekcji Crystal jest okap Downdraft, czyli urządzenie, które pojawia się i znika. Dzięki nowemu podejściu do okapów kuchennych, urządzenie zostało tak zaprojektowane, że może zostać całkowicie ukryte w szafce, a kuchnia zyskuje nową przestrzeń i wymiar. Gdy jest wykorzystywany unosi się ponad powierzchnię blatu na 40 cm. Wydajny silnik pozwala na oczyszczenie nawet 725 m³ w ciągu godziny.

Źródło: FRANKE

inne inspiracje
Zlewozmywaki Franke Antea – trwałe i piękne na lata

Szwajcarski producent urządzeń kuchennych Franke, wprowadza właśnie do sprzedaży najnowszą serię zlewozmywaków wbudowywanych – Antea. Wykonane z niezwykle trwałego i wytrzymałego kompozytu granitowego Fragranit Plus, dostępne w kilku różnych wersjach i rozmiarach, zaprojektowane zostały z myślą o komforcie użytkowym.

Domowe przyjęcia z kolekcją urządzeń kuchennych Franke Crystal

Domowe spotkania i przyjęcia towarzyszą nam cały rok. Miły czas w gronie rodziny czy przyjaciół, często wzbogacamy ciekawym pomysłem na poczęstunek lub – coraz popularniejszym – wspólnym gotowaniem. Testowaniu nowych przepisów i radości z odkrywania ciekawych smaków sprzyjają kuchnie otwarte, przestronne, wyposażone w elegancki i funkcjonalny sprzęt AGD.

Nowa kolekcja Franke Mythos. Spotkajmy się w kuchni

Współcześnie każdy dzień to wyzwanie, żyjemy szybko, posiłki jemy w biegu. Śniadanie na stojąco, w drodze do pracy, lunch przy biurku, tuż przed kolejnym spotkaniem. Dopiero w domu mamy czas by się odprężyć i delektować kolacją w gronie najbliższych. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń kuchenna staje się idealnym miejscem do odpoczynku, a produkty z nowej linii Franke Mythos pozwolą na wygodne przyrządzenie posiłków wraz z rodziną.

Jak urządzić małą kuchnię. Mała kuchnia z użytecznymi i komfortowymi meblami

Mała kuchnia sprawia często duży problem projektantom wnętrz. Szczególnie ważne jest jej dokładne zaplanowanie, gdy jest wykorzystywana często i intensywnie. Wtedy, jako pomieszczenie przeznaczone niemal wyłącznie do przygotowywania posiłków, powinna być funkcjonalna i ergonomiczna. Duże znaczenie ma również pojemność mebli kuchennych, tak aby nie zastawiać blatów, a nawet podłogi przedmiotami, których nigdy nie możemy zmieścić w szafkach w małej kuchni.

Inteligentna płyta indukcyjna – element wyposażenia kuchni

Nowym produktem marki Siemens jest płyta indukcyjna, która ma trzy strefy inteligentnego gotowania. Po wybraniu odpowiedniej temperatury za pomocą sterowania Dual lightSlider sensory umieszczone pod powierzchnią samoczynnie monitorują proces smażenia, dzięki czemu możemy cieszyć się idealnym efektem za każdym razem.

Marmur w kuchni – pomysł na aranżację kuchni

Marmur w kuchni doskonale sprawdzi się jako pokrycie ścian, podłóg czy blatu. Dzięki wykorzystaniu tego kamienia wystrój wnętrza stanie się bardziej luksusowy i elegancki.

Sprzęt AGD pomocny w noworocznych porządkach

Święta i Nowy Rok już za nami. Po zakończeniu okresu świąteczno-sylwestrowego, żałujemy, że tak szybko minął, bo przecież tyle wymagał przygotowań. Czas spędzony na gotowaniu, pieczeniu i generalnych porządkach nie mają już znaczenia – teraz przed nami noworoczne sprzątanie. Podajemy kilka wskazówek, w jaki sposób sprzęt AGD pomoże nam uporać się ze świąteczno-sylwestrowym bałaganem.

Kuchnia wolnostojąca jako mocny element aranżacji kuchni

Kuchnia wolnostojąca to coraz bardziej popularny sprzęt AGD. Wprawdzie przywykliśmy do nieco innej formy – „kuchenki”, która w wielu domach doskonale sobie radzi, jednak stylowe kuchnie wolnostojące zyskują coraz większą rzeszę sympatyków.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • VDS
  • DURABLE
  • JAGA
  • ECOPHON
  • VESCOM
  • TERMA
  • KARGAS PROFIL
  • ŚNIEŻKA
  • DÖLLKEN