stronywnetrza.urzadzamy.pl

Biurowe krzesło – ładne czy wygodne?

zoom Biurowe krzesło – ładne czy wygodne?
Fot.: NOWY STYL

Będący dawniej symbolem prestiżu mebel, kojarzony wówczas z bogactwem, władzą i dostojeństwem, gości obecnie w domu każdego z nas. Krzesło – bo o nim mowa – to ważny element, który zarówno współtworzy harmonijne wnętrze, jak również dodaje mu unikalnego charakteru. Ponadto, współcześnie musi być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.

Choć nie każdy z nas ma w domu biuro czy gabinet to zdecydowanie warto zorganizować w nim miejsce, w którym będziemy mogli dokonywać bieżących płatności, pracować przy komputerze, odrabiać lekcje z dziećmi, pisać czy realizować wszelkie inne sprawy związane z organizacją budżetu domowego, hobby czy planowaniem swojego czasu. Nawet jeżeli niewiele jest takich aktywności, w które musimy angażować się siedząc, warto wybrać krzesło, które sprawi, że poczujemy się wygodnie i komfortowo, nie rujnując przy tym wystroju pomieszczenia.  Jeżeli pracujemy w domu, wówczas wybór odpowiedniego krzesła jest bardzo ważny.

Obecnie istnieje szeroka gama krzeseł i foteli biurowych, które swobodnie dopasują się do projektów przestrzeni nawet najlepszych projektantów. Współczesne krzesła biurowe zaskakują designem, estetyką, bogatą kolorystyką, dbałością o każdy szczegół wykończenia, zrywając tym samym z mitem mebli mało ciekawych, a producenci dbają o to, by nie tylko podążać za trendami, ale zaspakajać nawet najbardziej wyszukane potrzeby i gusta, także te z zakresu funkcjonalności.

Z uwagi na wydłużający się czas siedzenia, coraz większą popularnością cieszą się krzesła ergonomiczne – czyli takie, które łączą komfort z dbałością o zdrowie. Dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając im odpowiednie podparcie, które przekłada się na utrzymanie prawidłowej postawy. To jednak nie wystarczy, by sprostać wymaganiom współczesnego rynku – dlatego też nie tylko dbałość o zdrowie, ale również gusta konsumentów są obecnie w cenie.

Krzesła i fotele biurowe już dawno przestały być wyłącznie „miejscem do siedzenia”. To oznacza, że krzesło czy fotel nie tylko ładnie wygląda, dopasowuje się do wnętrza lub podkreśla jego charakter, ale zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo pracy” – mówi Magdalena Tracz z firmy Nowy Styl.

Obserwowanie przez producentów oczekiwań i potrzeb konsumentów sprawiło, że decyzja dotycząca wyboru krzesła do naszego domowego – i nie tylko – biura jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Fani eleganckich, gustownie urządzonych wnętrz, nie muszą się martwić o to, że zakłócą harmonię projektowanego z dbałością o każdy szczegół pomieszczenia. Bez obaw o swoje zdrowie i w zgodzie z poczuciem estetyki możemy zainwestować w krzesło, które nie tylko będzie służyło nam przez wiele lat, ale nada większą wagę nawet najbardziej prozaicznym czynnościom, przez co nawet obowiązki staną się przyjemniejsze do wypełniania.

Dobre krzesło biurowe sprawi, że zwrócimy mu zapomniany już nieco prestiż, sprawiając sobie jednocześnie przyjemność. Bo czy nie jest miło usiąść w solidnie wykonanym, z dobrych materiałów krześle, które dodatkowo jest ładne? Czy nie warto podarować sobie tę odrobinę luksusu – zarówno w dziedzinie dbałości o zdrowie jak i dobre samopoczucie?

Niezależnie jednak od tego jakie krzesła wybierzemy, najważniejszym pozostaje fakt, że nie musimy decydować już o tym czy wybierać estetykę i design czy wygodę i funkcjonalność. Tego typu dylematy dawno odeszły do lamusa, a projektanci dwoją się i troją, aby wymyślać coraz to nowe propozycje, gdyż współcześni konsumenci są bardziej świadomi, a co za tym idzie również wymagają więcej niż kiedykolwiek.

Źródło: NOWY STYL

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SKOFF
  • KOLOROWYCH SNÓW
  • KLUDI ARMATUREN
  • tesa tape
  • GEISSER
  • MEBLE MATKOWSKI
  • CONSTRUCTOR
  • DÖLLKEN
  • PRES MEBEL