stronywnetrza.urzadzamy.pl

Białe wnętrza – inspiracje

zoom Białe wnętrza – inspiracje
Fot.: Galeria Heban

Białe wnętrza są modne i uniwersalne. W końcu któż z nas nie lubi zimy i Świąt Bożego Narodzenia, gdy płatki śniegu tańczą i skrzą się w świetle latarni? Warto poszukać inspiracji i zaprosić tę nastrojową barwę do naszych mieszkań w postaci oryginalnych dodatków, oświetlenia, a nawet eleganckich mebli.

Biel to kolor niewinności, elegancji, równowagi i spokoju. Jest uznawana za barwę aniołów i odnowy życia duchowego. Budzi zaufanie, wycisza i świetnie odnajduje się w niemal każdej aranżacji wnętrza. Nie ma barwy, do której by nie pasowała. Zimą, gdy słońce wcześnie zachodzi, biel śniegu staje się niecierpliwie wyczekiwana nie tylko przez dzieci. Niektórzy uważają, że rekompensuje ona niedobór naturalnego światła o tej porze roku, bo jest najjaśniejsza ze wszystkich barw.

 

Warto wprowadzić biel do wnętrza w postaci puszystych poduszek, ciepłego pledu i rozjaśniających każde pomieszczenie dodatków, takich jak: lustra, ramki na zdjęcia, wazony, szklane lampy i stoły. Można również zdecydować się na białe meble, które będą doskonale harmonizować ze ścianami w każdym, nawet najbardziej ekstrawaganckim kolorze. Niewiele osób patrząc na ten kolor, zdaje sobie sprawę z tego, że jest to najjaśniejszy odcień... szarości – barwy najbardziej neutralnej, a przy tym dostojnej, formalnej i eleganckiej. Kojarzącej się z wyrafinowaniem i bogactwem – zwłaszcza gdy przybiera odcienie srebra, połyskuje i mieni się w świetle.
I ten kolor przywodzi na myśl zimowy krajobraz z soplami lodu i gałęziami drzew pokrytymi śniegiem, który skrzy się podczas słonecznego poranka. Obie barwy zaliczane są do achromatycznych, czyli nieposiadających dominanty barwnej, dlatego tak dobrze współgrają ze sobą, a przy okazji doskonale komponują się z każdym kolorem. Warto wykorzystać fakt ten podczas dekorowania wnętrz na święta.


Nic tak dostojnie i elegancko nie będzie komponowało się z zielenią pachnącej choinki jak biel. Obrus w tym kolorze podkreśli charakter wieczerzy wigilijnej, a oświetlenie o ciepłej białej barwie, otulone szklaną, przezroczystą oprawą sprawi, że wokół zrobi się wyjątkowo przytulnie i nastrojowo. Całości dopełnią migoczące płomienie świec, zapachy piernika i pomarańczy. Zima znów stanie się magiczna jak za czasów dzieciństwa.


Źródło: Galeria Heban, Domy z Finlandii

inne inspiracje
Aranżacja nowoczesnego gabinetu szefa

Jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym podejmowane są kluczowe decyzje, planuje się długoterminowe strategie i przyjmuje partnerów biznesowych. Gabinet szefa to szczególne miejsce – reprezentacyjne i pozwalające na maksymalne skupienie. Jak urządzić gabinet idealny?

Meble stylowe – antyki i meble tapicerowane à la dworek

Dworkowy wystrój wnętrz jest bogaty w historyczne nawiązania. Stylowe meble do salonu – antyki i meble tapicerowane, emanują jak za dawnych lat dostojnością i dobrobytem.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO