stronywnetrza.urzadzamy.pl

Biała farba do ścian. Malowanie krok po kroku

zoom Biała farba do ścian. Malowanie krok po kroku
Fot.: PRIMACOL DECORATIVE

Biel we wnętrzach mieszkalnych zawsze będzie modnym kolorem. Tak wymalowane ściany są na tyle uniwersalne, że doskonale będą pasowały do stylu nowoczesnego, skandynawskiego czy klasycznego. Warto jednak zadbać o to, żeby nowo wymalowana ściana była nie tylko perfekcyjnie biała, ale również trwała i odporna na ścieranie. Takie właściwości zapewni Essentia marki Primacol Professional – luksusowa biała farba do wnętrz.

Temat malowania ścian na biało jest na tyle powszechny, że wiele osób go bagatelizuje. W końcu w naniesieniu farby na surowy mur nie ma wielkiej filozofii. Z taką myślą najczęściej zabieramy się do pracy. I tu zaczynają się schody… Nagle okazuje się, że trzeba wybrać odpowiednią farbę, a tych białych jest nieskończenie wiele. Następnie przygotować i zagruntować podłoże, a wreszcie prawidłowo nanieść kolejne warstwy farby. I jak z tym wszystkim sobie poradzić? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzoną jakość i wybrać farbę, która doskonale spełni swoje zadanie.

Esencja bieli
Essentia Primacol Professional
to najwyższej jakości, biała farba lateksowa o niezwykle trwałym, satynowym wykończeniu powłoki. Charakteryzuje się wysoką wydajnością, doskonałą siłą krycia, brakiem chlapania podczas aplikacji i długotrwałym efektem wymalowania. Szczególnie polecana jest do ścian i sufitów w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych i powierzchni wielokrotnie zmywanych. Essentia Primacol Professional jest produktem ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla użytkownika, który postępuje zgodnie z zasadami sztuki malarskiej. Produkt spełnia normę EN-71 „bezpieczeństwo zabawek”, co jest gwarantem minimalnej zawartości metali ciężkich i szkodliwych substancji lotnych.

Farba przeznaczona jest do malowania na różnych rodzajach podłoży wewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się na powierzchni tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Można ją również stosować na podłoża z płyt gipsowo-kartonowych, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz cegieł. Zanim jednak przystąpimy do malowania, musimy odpowiednio przygotować podłoże.

Przygotowanie podłoża
Podłoże pod farbę Essentia Primacol Professional powinno być stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy należy usunąć, a ubytki wyrównać przy pomocy Akrylówki Primacol Professional. Do malowania świeżo położonych tynków można przystąpić dopiero po 3–4 tygodniach sezonowania. Podłoża o nierównej lub wysokiej chłonności należy zagruntować emulsją Primagrunt Primacol Professional. Jeżeli podłoże nie jest jednolite, trzeba wyrównać  kolor stosując Farbę gruntującą Primacol Professional. Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane. Staranie przygotowana przestrzeń zapewni uzyskanie optymalnego efektu malowania. Przed nałożeniem farby powłoki szpachli i gruntów powinny być suche.

Aplikacja farby
Przed użyciem Essentia Primacol Professional musi być dokładnie wymieszana. Najlepsze efekty uzyska się stosując wałek z krótkim lub średnim włosiem. Farbę należy obficie nabierać na wałek, następnie rozłożyć równomiernie na wałku przy użyciu kuwety malarskiej i możemy przystąpić do  rozprowadzania jej po podłożu. Kolejne fragmenty łączymy metodą "mokre na mokre". Ważne, aby malowanie każdego fragmentu kończyć ruchami wałka w tym samym kierunku. Farbę należy rozprowadzać równomiernie i nie za grubą warstwą, gdyż w przypadku bardzo grubych warstw farby mogą mieć tendencję do drobnych pęknięć oraz zacieków.  Nie można malować półsuchym wałkiem, robić przerw, ani miejscowych poprawek. Sufit należy malować zgodnie z kierunkiem padania światła, zaczynając od okna i kierując się do wnętrza pokoju. Drugą warstwę zaczynamy nakładać po wyschnięciu pierwszej. Pełne właściwości użytkowe (zmywalność ) farba osiąga po 28 dniach.

Wskazówki i ochrona środowiska
Essentia Primacol Professional
, jak każda farba wewnętrzna, jest wrażliwa na działanie niskich temperatur, dlatego trzeba ją chronić przed zamarzaniem. Produkt powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 5–30oC, w miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Resztek farby nie należy wylewać do kanalizacji, najlepszym rozwiązaniem jest wymalowanie produktu do końca bądź podarowanie go innym osobom. Puste opakowanie należy przeznaczyć do recyklingu lub umyć i wykorzystać na własny użytek. Etykiety na opakowaniach są drukowane na papierze ulegającym biodegradacji.

Źródło: PRIMACOL DECORATIVE

powiązane produkty
Farba lateksowa Essentia Primacol Professional
Farba lateksowa Essentia Primacol Professional

Biała farba lateksowa Essentia Primacol Professional to najwyższej jakości farba o bardzo trwałym, satynowym wykończeniu powłoki. Farba charakteryzuje się wysoką wydajnością, doskonałą siłą krycia, brakiem chlapania podczas aplikacji i długotrwałym efektem wymalowania. Szczególnie polecana jest do malowania ścian i sufitów ...

inne inspiracje
Wakacyjna aranżacja wnętrza, czyli najmodniejsze kolory Benjamin Moore

Jeśli jesteś zwolennikiem morza i nadmorskiej atmosfery, a przy tym cenisz sobie ciekawe rozwiązania i oryginalnie zaprojektowane wnętrza, to ten tekst skierowany jest właśnie do ciebie. Na jednym z gdańskich osiedli, 62-metrowe mieszkanie, które zostało zakupione z myślą o wynajmie, stało się sceną nowatorskich rozwiązań. Zadanie stworzenia projektu aranżacji wnętrz objęła Agnieszka Błochowiak z pracowni MOA Design, której celem było wykreowanie wnętrza nie tylko komfortowego, ale przede wszystkim eleganckiego i klimatycznego, które przyciągnie turystów swoją nadmorską atmosferą.

Co wybrać – farba matowa czy satynowa?

Rodzaj i stopień połysku powłoki farby na ścianie jest czynnikiem decydującym o faktycznym odbiorze koloru. Kolory intensywne o matowym charakterze stają się bardziej delikatne i eleganckie, a barwy jasne przy nadaniu połysku są bardziej wyraziste. Który rodzaj farby jest bardziej wskazany? Jakie są zalety farby matowej, a jakie farby satynowej? Odpowiemy na te pytania poprzez przedstawienie zalet poszczególnych rodzajów farb.

Strategia na aranżację wnętrza – gniazda i łączniki Kier OSPEL

Prawidłowe zaplanowanie osprzętu elektrycznego jest ważnym elementem aranżacji wnętrza. Dobrze rozmieszczone gniazda i łączniki będą stanowić o komforcie i funkcjonalności pomieszczenia. Jak w każdej grze, wszystkie ruchy są przemyślane i nie ma miejsca na przypadek, tak i w kwestii urządzania wnętrz aranżacja powinna być opracowywana według przyjętej strategii. Dobrze rozegrane wnętrze z łatwością stworzymy dzięki najnowszej serii osprzętu elektrycznego Kier firmy OSPEL.

Jak ocieplić wnętrze kolorami? Ciepłe kolory ścian

Podczas chłodnych i deszczowych dni szczególnie doceniamy przytulne domowe ciepło. Ciepłe kolory ścian pomogą stworzyć zaciszną atmosferę. Doskonale sprawdzą się tu głębokie brązy i subtelne beże z palety Komfort z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów.

Blask w aranżacjach wnętrz. Drzwi na wysoki połysk

Błyszczące elementy nie są dedykowane wyłącznie do aranżacji wnętrz w stylu glamour. Drzwi na wysoki połysk lub lakierowane meble z powodzeniem można stosować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nadając im odważny i elegancki charakter. Drzwi wewnętrzne L-PROJEKT marki POL-SKONE to wyjątkowa kolekcja drzwi, które śmiałą stylistyką i blaskiem laminatu zmieniają oblicze pomieszczenia.

Sezonowe rolety dekoracyjne – wybierz kwiaty lub trochę śniegu

Rolety dekoracyjne z sezonowym motywem skutecznie zmienią charakter aranżacji wnętrza. Są one dobrym sposobem na to, aby w łatwo przystosować wystrój pomieszczenia do zmieniającej się za oknem przyrody. Specjaliści Lotari polecają taki zabieg w odpowiedzi na chęć przeprowadzania metamorfozy domu w zależności od zmian pór roku. Zmiana koloru ścian czy mebli co kilka miesięcy może być kłopotliwa, dlatego warto sprawdzić czy nie wystarczą tylko odpowiednie rolety.

Motywy zwierzęce w aranżacjach wnętrz

Aranżacje wnętrz są inspirowane otaczającym nas światem. Wokół występuje mnóstwo wzorów, które z powodzeniem można wykorzystać urządzając dom. Bardzo dobrze sprawdzają się motywy zwierzęce, które zbudują wyjątkowy nastrój we wnętrzu. W poszukiwaniu inspiracji, nawet tylko wirtualnie, warto udać się do Afryki.

Jaką farbę wybrać? Śnieżka przedstawia trendy na 2016 rok

Fabryka Farb i Lakierów SA prezentuje trendy na nadchodzący 2016 rok, kusząc odcieniami nude, skandynawskimi inspiracjami, geometrią na słodko, przygodą w duchu etno, a także romansem z industrialną stylistyką. Wybór jest naprawdę trudny...

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL