stronywnetrza.urzadzamy.pl

Architektura wnętrza: sufit napinany w recepcji

zoom Architektura wnętrza: sufit napinany w recepcji
Fot.: MARCAS

Recepcja to wizytówka każdej firmy. Zarówno wyposażenie, jak i architektura wnętrza tego typu powinny więc świadczyć o standardzie danej marki. Sufit napinany z odpowiednio zaakcentowanym oświetleniem może stać się efektownym zwieńczeniem aranżacji i – co więcej – dobrą inwestycją na lata.

Dobrze zaprojektowana architektura wnętrza komercyjnego powinna charakteryzować się schludnością, spójnością i nowoczesnością. Tak jest w przypadku widocznej na zdjęciu aranżacji. Przemyślany i jednolity charakter recepcji i hallu zapewniają gładkie powierzchnie zastosowane na wszystkich płaszczyznach pomieszczenia – od lśniącego gresu na podłodze poprzez stiuk na ścianach po folię na suficie.

Sprawdź też: sufit podwieszany projekty, wzory, galeria >>>

To właśnie ta ostatnia sprawia, że sufit napinany BARRISOL z kolekcji LAQUES w kolorze ciemnego granatu nabiera reprezentatywnego i ekskluzywnego charakteru. Jego barwa idealnie pasuje do miejsc takich, jak recepcja czy hall budynku biurowego. Widocznej na zdjęciu aranżacji nadaje on oficjalnego i eleganckiego charakteru, stanowiąc dobrą przeciwwagę dla jasnych ścian i podłogi. Idealnie gładka powierzchnia tego elementu architektury wnętrza doskonale odbija wszystkie detale i eksponuje efektowne części wyposażenia. Stalowe elementy oryginalnych mebli recepcyjnych z półokrągłą ladą odbijają się w powierzchni sufitu, wnosząc do pomieszczenia dodatkowy blask. Aby podkreślić wyraziste kształty zabudowy recepcji i hallu oraz zaakcentować w nich poszczególne sfery, zastosowano oświetleniowe punktowe. Sufit napinany uwypukla elementy świetlne we wnętrzu, stanowiąc niejako ich przedłużenie. Ogromnym atutem sufitu napinanego jest też fakt jego bezingerencyjnej eksploatacji, dzięki czemu inwestując w niego raz można cieszyć się nim latami. Długo pozostanie on idealną wizytówką siedziby firmy, podkreślając jej rangę i prestiż.

Źródło: MARCAS

inne inspiracje
Nowoczesny hotel – aranżacja recepcji i lobby w nadmorskim stylu

Niedawno otwarty nowoczesny hotel Molo, który w swojej aranżacji nawiązuje do sopockiej plaży i jej klimatu stał się inspiracją do tworzenia recepcji i lobby w stylu nadmorskim. We wnętrzach rządzi eklektyzm oraz naturalna kolorystyka.

Blask w aranżacjach wnętrz. Drzwi na wysoki połysk

Błyszczące elementy nie są dedykowane wyłącznie do aranżacji wnętrz w stylu glamour. Drzwi na wysoki połysk lub lakierowane meble z powodzeniem można stosować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nadając im odważny i elegancki charakter. Drzwi wewnętrzne L-PROJEKT marki POL-SKONE to wyjątkowa kolekcja drzwi, które śmiałą stylistyką i blaskiem laminatu zmieniają oblicze pomieszczenia.

Nowoczesna aranżacja biura – dopasowana i elastyczna

Energetyzujące kolory, futurystyczne bryły, nowoczesna aranżacja przestrzeni pracy powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, w pełni elastyczna. Biuro już dawno przestało być bezdusznym miejscem, którego wystrój nie ma znaczenia. To właśnie nietuzinkowa aranżacja pobudza pracowników do kreatywnego myślenia i podejmowania nowych wyzwań.

Białe lampy stojące i wiszące – stonowana aranżacja biura

Białe lampy stojące i wiszące zapewnią odpowiednie oświetlenie, a jednocześnie nie zaburzą koncepcji aranżacji wnętrza. Spokojna aranżacja biura notarialnego lub gabinetu, gdzie przyjmuje się gości i prowadzi ważne rozmowy, będzie sprzyjała skupieniu i nie będzie rozpraszała podczas omawiania poważnych tematów.

Ścienne panele dekoracyjne – elegancki, industrialny akcent

Ścienne panele dekoracyjne o niepowtarzalnym wzorze struktury charakterystycznej dla odlewów betonowych stwarzają efekt industrialnego wnętrza. Panele ścienne są wykonane z kompozytów, dzięki czemu, w porównaniu do betonowych płyt są niewiarygodnie lekkie. W połączeniu z designerskimi meblami i klasyczną kolumną nadały one pomieszczeniu klimat surowy, a zarazem elegancki.

Jakie wybrać rolety? Rolety wolnowiszące czy w kasecie?

Jedną z pierwszych decyzji podczas wyboru rolet okiennych jest wybór ich rodzaju – czy mają to być rolety wolnowiszące czy w kasecie? Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre strony, dlatego decyzja nie jest prosta.

Modułowe meble do poczekalni. Nowy porządek przestrzeni

Siedzenie to oczekiwanie, odpoczywanie w poczekalni biura, hotelowym lobby. Modułowe meble UPdown to nowy sposób aranżowania przestrzeni publicznych. Meble z kolekcji UPdown oznaczają się brakiem schematów. Modułowy charakter mebli umożliwia swobodę i dowolność w aranżowaniu wnętrz. Przemyślany design Hilary Birkbecka, twórcy kolekcji, zapewnia wygodę oraz ergonomię.

Donice do salonu i biura. Kwiaty doniczkowe w nowoczesnym wnętrzu

Kwiaty doniczkowe można spotkać niemalże w każdym domu czy mieszkaniu. Dekoracyjne donice do salonu i biura nie mogą być wybierane przypadkowo i ustawione w nieprzemyślane kompozycje. W ten sposób doniczki z kwiatami na pewno nie dodadzą uroku wnętrzu.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO