stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacje wnętrz w stylu francuskim. Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

zoom Aranżacje wnętrz w stylu francuskim. Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?
Fot.: Porta KMI Poland

Wykończenie wnętrza i meble w stylu francuskim są zawsze efektowne i piękne. Gustowne urządzenie mieszkania nie jest jednak proste. Aby utrzymać styl wykreowany we Francji trzeba pamiętać, że wnętrze musi cechować wdzięk i elegancja, a także luz i wygoda.

Francja od zawsze wyznacza styl i jest synonimem elegancji. Tylko tamtejsi projektanci wnętrz tak lekko łączą stare z nowym, pozwalają sobie na omijanie mody i aktualnych trendów.
Na pierwszy rzut oka styl francuski to swobodna kompozycja staroci, detali i ozdób. Żadna epoka, czy styl nie musi być utrzymany w całości. Według francuskiej sztuki aranżacji wnętrz można zestawiać stylowe meble, dodawań do nich złocenia, ciekawe tkaniny.

Eklektyczny francuski styl to przepych i bogactwo, jednak z mocnym uwzględnieniem wygody i przytulności wnętrza. Meble w stylu francuskim powinny być autentyczne, mogą być poddane drobnej renowacji, odświeżeniu kolorów, wymianie materiałów – w kolorze i wzorze zbliżonym do oryginału.
Cechą dominującą stylu jest symetria, dlatego ważne jest ustawianie parzystej liczby mebli czy dodatków. Dekoracje powinny być bogate, z rzeźbieniami i roślinnymi wzorami. Typowe dla tego stylu są także muszle, lilie i nenufary.

Równie ważne są tkaniny dekoracyjne: kretony, jedwabne adamaszki oraz ręcznie tkane tapiserie. Wzory tych tkanin są kopiami lub nawiązują do projektów wybitnych artystów. Aranżacje wnętrz w stylu francuskim są zawsze wypełnione narzutami, zasłonami czy ozdobnymi poduchami.

We wnętrzach w stylu francuskim dominują najczęściej pastelowe, spokojne kolory, np. beże, złamana biel lub odcienie niebieskiego. Na ścianach układa się jasne tapety lub boazerię w tym samym kolorze. Podobnie meble, są zdobione, eleganckie i lekkie. Zazwyczaj jasne, nawet białe, często złocone lub srebrzone. Równie ważne są także okna, przeszklenia i właściwie dobrane drzwi. Najlepiej prezentują się białe drzwi ze szprosami – np. Porta Londyn lub Porta Wiedeń. Ich stylowym dopełnieniem będą klamki w złotym lub brązowym kolorze.

Źródło: Porta KMI Poland

inne inspiracje
Szklane drzwi z nadrukiem - inne niż wszystkie!

Marka Glasimo przedstawia Państwu drzwi szklane z nadrukiem ceramicznym naniesionym poprzez zastosowanie technologii Digital Print. W naszej galerii znajdziecie Państwo kilka różnych propozycji nadruku. Jesteśmy otwarci na Państwa projekty nadruków, ponieważ technologia ta umożliwia wyprodukowanie elementu szklanego z indywidualnie zaprojektowanym wzorem. Nadruk ceramiczny na drzwiach odświeży każde wnętrze.

Zapraszamy na www.glasimo.pl/drzwi.php.

Strategia na aranżację wnętrza – gniazda i łączniki Kier OSPEL

Prawidłowe zaplanowanie osprzętu elektrycznego jest ważnym elementem aranżacji wnętrza. Dobrze rozmieszczone gniazda i łączniki będą stanowić o komforcie i funkcjonalności pomieszczenia. Jak w każdej grze, wszystkie ruchy są przemyślane i nie ma miejsca na przypadek, tak i w kwestii urządzania wnętrz aranżacja powinna być opracowywana według przyjętej strategii. Dobrze rozegrane wnętrze z łatwością stworzymy dzięki najnowszej serii osprzętu elektrycznego Kier firmy OSPEL.

Blask w aranżacjach wnętrz. Drzwi na wysoki połysk

Błyszczące elementy nie są dedykowane wyłącznie do aranżacji wnętrz w stylu glamour. Drzwi na wysoki połysk lub lakierowane meble z powodzeniem można stosować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nadając im odważny i elegancki charakter. Drzwi wewnętrzne L-PROJEKT marki POL-SKONE to wyjątkowa kolekcja drzwi, które śmiałą stylistyką i blaskiem laminatu zmieniają oblicze pomieszczenia.

Sezonowe rolety dekoracyjne – wybierz kwiaty lub trochę śniegu

Rolety dekoracyjne z sezonowym motywem skutecznie zmienią charakter aranżacji wnętrza. Są one dobrym sposobem na to, aby w łatwo przystosować wystrój pomieszczenia do zmieniającej się za oknem przyrody. Specjaliści Lotari polecają taki zabieg w odpowiedzi na chęć przeprowadzania metamorfozy domu w zależności od zmian pór roku. Zmiana koloru ścian czy mebli co kilka miesięcy może być kłopotliwa, dlatego warto sprawdzić czy nie wystarczą tylko odpowiednie rolety.

Motywy zwierzęce w aranżacjach wnętrz

Aranżacje wnętrz są inspirowane otaczającym nas światem. Wokół występuje mnóstwo wzorów, które z powodzeniem można wykorzystać urządzając dom. Bardzo dobrze sprawdzają się motywy zwierzęce, które zbudują wyjątkowy nastrój we wnętrzu. W poszukiwaniu inspiracji, nawet tylko wirtualnie, warto udać się do Afryki.

Aranżacja sypialni - klasyka i nowoczesny wystrój wnętrz

Aranżacja sypialni powinna być ciepła i pozytywnie na nas oddziałująca. Klasyka w sypialni sprawi, że będzie ona harmonijna i ponadczasowa, a nowoczesny wystrój wnętrz nada sypialni modny charakter i wprowadzi nutkę świeżości.

Kobiece aranżacje wnętrz. Jakie drzwi do zmysłowych wnętrz?

Nowoczesne, kobiece aranżacje wnętrz charakteryzują się lekkością i zmysłowością. Delikatne barw, meble o subtelnym wzornictwie oraz efektowne dodatki tworzą niezwykle nastrojową, przytulną przestrzeń. Drzwi wewnętrzne MODERN DUO, SEMPRE VERSE i ASTRO firmy POL-SKONE zdecydowanie podkreślą urok tej klimatycznej stylizacji.

Siła umiaru, czyli minimalistyczne wnętrza

Funkcjonalność, oszczędność dodatków i detali oraz proste formy wyróżniają styl minimalistyczny. Choć z pozoru aranżacja wygląda na prostą, by nie popełnić błędu, warto poznać kilka zasad kompozycyjnych.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • OSPEL
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • MARBET
  • OTIS
  • ELFA
  • BADUM
  • TCHIBO
  • FERRO
  • ASKOPOL