stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacja małej kuchni. Systemy meblowe PEKA

zoom Aranżacja małej kuchni. Systemy meblowe PEKA
Fot.: PEKA

Nowoczesne systemy meblowe sprawiają, że aranżacja małej kuchni będzie funkcjonalna, przyjazna i ergonomiczna. Mała kuchnia jest wnętrzem przytulnym, mamy w niej wszystko na wyciągniecie ręki, a z ograniczeniami wynikającymi z niewielkiej powierzchni można poradzić sobie kilkoma sprytnymi sposobami.

Planowanie aranżacji kuchni o małej powierzchni powinno skupiać się na takim zagospodarowaniu przestrzeni, aby wszystko było uporządkowane i znajdowało się w zasięgu ręki. To zadanie ułatwiają niestandardowe, ale funkcjonalne rozwiązania. W ofercie PEKA znajdziemy, idealne w takich przypadkach, mechanizmy podblatowe, które pomysłowo ukryte w szafkach pozwalają zaoszczędzić powierzchnię, mogą służyć do przygotowywania posiłków i zapewniają miejsce do ich spożywania. Mają one tak zaprojektowane mechanizmy, aby zajmować jak najmniej przestrzeni. Wysuwają się z szafki tylko wtedy, gdy są potrzebne. W małej kuchni doskonale sprawdzi się mechanizm blatu TOP FLEX, który zwiększa powierzchnię roboczą nawet o 90 cm.

Innym ergonomicznym rozwiązaniem polecanym do małej kuchni spośród systemów meblowych PEKA jest system relingowy Linero MosaiQ, z którym uporządkujemy drobne akcesoria kuchenne, a nawet zawiesimy tablet. Drobiazgi rozmieszczone w jednolitej linii, nie tylko zapewnią ergonomię w kuchni, ale także mogą być jej ozdobą.

Podczas urządzania małej kuchni nie należy przesadzać z nadmierną aranżacją mebli. Najlepiej sprawdza się dążenie do minimalizmu. Usuwanie zbędnych elementów jest konieczne w celu wygospodarowania jak największej powierzchni roboczej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wysokiej zabudowy. W tym wypadku idealnie sprawdzają się systemy takie jak: Dispensa, Convoy Centro czy Convoy Lavido. Wysokie i pakowne szafki pomieszczą dużą ilość produktów, które można łatwo posegregować i mieć do nich zawsze komfortowy dostęp. Praktycznym rozwiązaniem jest również umieszczenie dużych urządzeń AGD w wysokim słupku – takie rozwiązanie jest zarówno praktyczne, bo oszczędza miejsce, jak i ergonomiczne, ponieważ ułatwia obsługę.

Świetnym pomysłem, które zapewnia optymalne zagospodarowanie miejsca, są szafki narożne np. systemy szafek narożnych Magic Corner lub Le Mans, które umożliwią maksymalne wykorzystanie powierzchni w rogach nawet niewielkiego pomieszczenia.

W małej kuchni skomplikowana może okazać się kwestia związana z odpadami. Sprawdzają się tu szafki podblatowe, w których zastosowano kosz wstawiany do szuflady. Ze względu na oszczędność miejsca, kosz nie powinien zajmować zbyt dużej powierzchni.

Mała kuchnia zawsze jest wyzwaniem dla projektanta, jednak dzięki dobrym pomysłom może okazać się nie tylko ergonomiczna ale i piękna. Jedno jest pewne – podczas aranżacji małej kuchni kreatywne rozwiązania są szczególnie ważne, muszą bowiem na niedużej przestrzeni zapewnić wszystkie funkcje dużego pomieszczenia.

Źródło: PEKA

inne inspiracje
Fronty lakierowane w nowoczesnej kuchni

Fronty lakierowane i dodatki z metalu lub szkła to aktualne trendy w kreowaniu przestrzeni nowoczesnej kuchni. Fronty do szafek kuchennych z płyty fornirowanej pokrytej lakierem stanowią konkurencję dla litego drewna, a ich modny design podkreśla minimalistyczny charakter kuchni.

Minimalistyczne baterie w nowoczesnej kuchni

Minimalistyczna aranżacja nowoczesnej kuchni przeważnie oznacza maksymalną wygodę. Projektanci wnętrz kładą nacisk na optymalne wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej do przechowywania, dbając o jak najlepsze zagospodarowanie wnętrza brył kuchennych mebli.

Aranżacja kuchni – dekoracje i dodatki

Przemyślana i oryginalna aranżacja kuchni to wyzwanie dla niejednego użytkownika. Choć w pomieszczeniu tym smaczne powinny być przede wszystkim dania, ciekawie zaaranżowany wystrój kuchni sprawi, że czas spędzony podczas przyrządzania i spożywania posiłków będzie dużo przyjemniejszy. Wystarczy pomysł oraz kilka starannie dobranych dekoracji i dodatków, aby wnętrze kuchni stało się nie tylko funkcjonalne, ale i apetyczne.

Modna kuchnia, czyli białe meble kuchenne z fuksją

Białe meble kuchenne są jednymi z najczęściej wybieranych. Czasem jednak stają się zbyt popularne. Jeśli ważna jest dla nas modna kuchnia w bieli, warto pomyśleć o dołączeniu akcentów w innych, mocnych i nasyconych kolorach.

Nowoczesna aranżacja kuchni - białe meble kuchenne w roli głównej

Nowoczesna aranżacja kuchni to zwykle minimalistyczne formy i intrygujące zestawienia. Białe meble kuchenne w towarzystwie mocnego akcentu kolorystycznego są ciekawym pomysłem na modny wygląd wnętrza.

Nowoczesna kuchnia z wyspą - białe meble kuchenne

Nowoczesna kuchnia z wyspą to jeden z najpopularniejszych trendów, który podbija serca coraz większej ilości osób, tak jak zresztą białe meble kuchenne, które stały się synonimem minimalistycznego wnętrza.

Carga i systemy szuflad w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne systemy do mebli pozwalają na optymalną organizację przestrzeni kuchni. Nowoczesna kuchnia wyposażona w carga i systemy szuflad pozwoli bardzo dobrze rozmieścić wszystkie naczynia i produkty spożywcze.

Nowoczesna aranżacja kuchni. Systemy do mebli kuchennych

Systemy do mebli kuchennych pełnią bardzo ważną rolę. To, że kosze cargo i inne szuflady oraz półki wysuwane nie wpływają bezpośrednio na aranżację kuchni, to jednak ich zastosowanie można z pewnością uznać za ważny krok w kierunku nowoczesnej aranżacji wnętrza.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • A-Z DECOR
  • NORTH & SOUTH HOME
  • STO
  • MISE
  • DONICESTALOWE.PL
  • ELKAMINO DOM
  • DEFRA
  • KESSEL
  • SKOFF