stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacja łazienki - jakie oświetlenie w łazience?

Fot.: Shutterstock.com

Aranżacja łazienki to nie tylko piękne płytki łazienkowe, wanna czy prysznic. Czy wiemy, jakie oświetlenie w łazience wygląda najlepiej i które stworzy wspaniały klimat, pozwalając nam cieszyć się wnętrzem?

Właściwe oświetlenie łazienki jest kluczem do stworzenia wnętrza nie tylko funkcjonalnego, ale także pięknego. Dawniej, umieszczano jedno główne światło w centralnym punkcie łazienki lub nad drzwiami czy lustrem. Współcześnie nasze łazienki częściej przypominają pokoje kąpielowe niż tylko miejsca do wzięcia prysznica. Dlatego też światło powinno dopływać z kilku źródeł. Każda strefa użytkowa w łazience powinna mieć oddzielne oświetlenie. Zatem, jakie jest najlepsze oświetlenie w łazience?

 

Aranżacja łazienki powinna przewidywać podział na trzy strefy. Pierwsza z nich powinna skupiać się wokół głównego światła górnego, które powinno być białe i dość mocne. Coraz częściej stosuje się rozproszone po całym suficie systemy oświetleniowe, które zapalone razem oświetlą całą łazienkę, oddzielnie zaś podkreślą poszczególne miejsca we wnętrzu. Drugą ze stref powinno być światło boczne, które najlepiej umieścić koło lustra. Ułatwi to codzienną toaletę i wykonywanie makijażu. By nie oślepiało, powinno być w ciepłe i naturalne. W zależności od wielkości łazienki trzecia strefa może być potrzebna lub nie. W dużych wnętrzach piękny design warto podkreślić dodatkowym oświetleniem. W tej roli jednak doskonale spisują się także lampiony i świece, które dodatkowo zadbają o niepowtarzalną atmosferę podczas długich kąpieli.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KROSNO
  • DRYMAR
  • MARDOM
  • EXCLUSIVE LIGHTS
  • UNICELL
  • VENTS GROUP
  • PEPITKA
  • LAMAFER
  • SCHNEIDER ELECTRIC