stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacja jadalni - styl francuski

zoom Aranżacja jadalni - styl francuski
Fot.: Shutterstock.com

Aranżacja jadalni nie powinna być przerysowana, by nie zakłócać swoją krzykliwością najważniejszego momentu, spożywania posiłków. Doskonale sprawdza się styl francuski we wnętrzach, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu zwolennikowi eleganckich, choć prostych aranżacji.

Styl francuski w aranżacjach wnętrz ujmuje finezją, prostotą, ale w pięknym, pełnym klasy wydaniu. Wnętrza wyróżnia na tle innych przestronność, duża ilość światła i piękne naturalne materiały.

Do stworzenia pomieszczenia w takim stylu niezbędna jest baza w postaci kolorystycznej gamy beżów, brązów i bieli, które podkreślą wyrafinowany charakter jadalni. Marmurowa ściana nadaje pałacowy, wytworny wygląd, który drewniana podłoga łagodzi i czyni bardziej domowym.

 

Duża pikowana kanapa połączona z kilkoma różniącymi się ludwikowskimi krzesłami, przełamuje muzealny, zbyt poważny charakter. Stół do jadalni wykonany z tego samego drewna, co podłoga, idealnie komponuje się z białymi, toczonymi nogami. Jeśli posiadamy dodatki w stylu glamour czy prowansalskim, warto ich użyć, bo dobrze współgrają z francuskim szykiem. Aranżacja jadalni niczym francuskiej restauracji na Champs-Élysées wymaga odpowiedniej oprawy świetlnej. Jadalnia to miejsce szczególne, bo zaczynamy w niej każdy dzień jedząc śniadanie i kończymy przy kolacji. Zadbajmy zatem o dostęp do światła słonecznego oraz rolety, które stworzą intymną atmosferę, gdy po zmroku zechcemy zjeść romantyczną kolację przy świecach. Dobrze sprawdzą się drewniane żaluzje oraz duża ilość świec.

inne inspiracje
Jak urządzić jadalnię? Stylowe wnętrze

Trudno wyobrazić sobie stylową jadalnię bez stołu, przy którym możemy wspólnie biesiadować. Jak urządzić małą jadalnię w sposób estetyczny i funkcjonalny?

Jadalnia z salonem - pomysł na wnętrze

Jadalnia z salonem to wygodny i elegancki pomysł na wnętrze, które właśnie tak zaprojektowane jest już niemalże standardem w naszych domach. Jadalnia w stylu skandynawskim, dzięki swoim barwom, powiększy optycznie zbyt małe pomieszczenia oraz doda salonowi szyku.

Aranżacja jadalni - wystrój pokoju

Aranżacja jadalni w pierwszej kolejności skupia uwagę na stole i krzesłach, które są główną ozdobą wnętrza. Wystrój pokoju służącego rodzinnym spotkaniom powinien być stonowany i gustowny, by sprzyjał różnym okolicznościom.

Kuchnia klasyczna - aranżacja wnętrza

Kuchnia klasyczna przywołuje na myśl ciepło domowego ogniska i zapach świeżo pieczonego ciasta. Aranżacja wnętrza w tym stylu sprawdza się w domach jednorodzinnych, gdzie duża rodzina wspólnie gromadzi się przy gotowaniu.

Jak urządzić jadalnię? Nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz często wybierany jest przez młode, ceniące funkcjonalizm i design osoby. Jak urządzić jadalnię, wnętrze z pozoru klasyczne, by było oryginalne, modne, ale także rodzinne?

Nowoczesna jadalnia - aranżacja wnętrza

W modnie urządzonym mieszkaniu każdy detal wpływa na ogólny wygląd wnętrza. Nowoczesna jadalnia to oryginalna, niekiedy odważna aranżacja wnętrza o niestandardowych, ale nieprzypadkowych połączeniach.

Domowe biuro - aranżacja wnętrza

Domowe biuro może służyć zarówno do pracy zawodowej, jak i miejsce wyciszenia, gdzie można przeczytać książkę, zapłacić rachunki i zrobić listę zakupów. Bez względu na to jak korzystamy z tego miejsca, aranżacja wnętrza powinna sprzyjać kreatywności i być funkcjonalna.

Jadalnia diwy – styl francuski we wnętrzu

Styl francuski we wnętrzu to zawsze doskonały wybór dla miłośników elegancji i szyku. Jadalnia diwy łączy prostotę z finezją, dzięki czemu spożywanie posiłków nabiera nowego, niepowtarzalnego smaku.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • HEATROLL
  • ŚWIATŁY
  • GRUPA NOWY STYL
  • DONICESTALOWE.PL
  • WILLOW HOUSE
  • LIBET
  • SANITTI
  • PGC
  • PORCELANOSA