stronywnetrza.urzadzamy.pl

Antypoślizgowe podłogi winylowe do obiektów gastronomicznych

zoom Antypoślizgowe podłogi winylowe do obiektów gastronomicznych
Fot.: ALTRO

Bezpieczne podłogi dla przemysłu spożywczego i obiektów gastronomicznych powinny być antypoślizgowe i łatwe do utrzymania w czystości. Wykładziny obiektowe w takich miejscach z powodzeniem zastępują płytki ceramiczne.

Wnętrza przeznaczone do produkcji żywności muszą spełniać surowe wymogi higieniczne i bezpieczeństwa pracy. Źle dobrana podłoga może być zagrożeniem dla pracowników i wytwarzanej żywności. Nie warto w takim przypadku oszczędzać, najlepiej wybrać podłogi, które spełniają najwyższe standardy.

Pracodawcy w profesjonalnych kuchniach i zakładach produkujących żywność muszą zapewnić swojej kadrze, spełniające restrykcyjne wymagania, wykończenie pomieszczeń, w tym i podłóg. Muszą to być podłogi antypoślizgowe, szczelne, nienasiąkliwe, uniemożliwiające rozwój drobnoustrojów, gładkie, łatwe do czyszczenia, a także odporne na działanie różnych środków chemicznych. Konstrukcja bezpiecznej podłogi powinna ograniczyć możliwość poślizgnięcia i upadku oraz zanieczyszczenie produktów żywnościowych.

Często stosowane płytki ceramiczne nie zawsze zapewniają wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny. Są one podatne na uszkodzenia, fugi nasiąkają płynami. Mogą to być miejsca sprzyjające rozmnażaniu się bakterii. Bardzo dobrym rozwiązaniem są za to podłogi winylowe. Są to bezpieczne podłogi antypoślizgowe, które można stosować jako wykładziny obiektowe w różnych typach wnętrz. Produkowane są specjalistyczne rozwiązania dla różnych obiektów, w których przetwarzane są napoje lub żywność: produkcja napojów i żywności, rzeźnie, piekarnie, kuchnie komercyjne, bary, chłodnie i magazyny. Bardzo dobrze radzą sobie w środowiskach mokrych i zatłuszczonych, a jednocześnie spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa i higieny.

Źródło: ALTRO

inne inspiracje
Aranżacja restauracji – wybieramy podłogę do restauracji

Ważną kwestią w aranżacji restauracji jest podłoga, która powinna spełniać określone normy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jaka podłoga do biura? Podłogi drewniane czy winylowe jakie wybrać materiały?

Nie istnieje coś takiego jak idealna podłoga do biura. Decyduje tu zbyt wiele czynników. Podłogi drewniane nadają szlachetności, a winylowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • KROSNO
  • AMIX
  • MAX – PROFIL MEBLE
  • ZAKO
  • MASONITE
  • VELUX
  • GLASIMO
  • STEGU
  • DUNIN