stronywnetrza.urzadzamy.pl

Akustyka wnętrza – jak poprawić akustykę nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

zoom Akustyka wnętrza – jak poprawić akustykę nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?
Fot.: STO

Instalacja przeciętnego systemu akustycznego na suficie pomieszczenia skutkuje obniżeniem jego wysokości, zaś umieszczenie go na ścianach powoduje zmniejszenie objętości wnętrza. Dlatego przed producentami stanęło wyzwanie rozwiązania tego problemu i wymyślenia skutecznego i funkcjonalnego systemu akustycznego pozbawionego podkonstrukcji. Jak poprawić akustykę wnętrza nie zmniejszając kubatury pomieszczenia?

Często poprawa akustyki pomieszczenia wiąże się z pomniejszeniem kubatury wnętrza. Cisza i komfort akustyczny okupiony jest wieloma wyrzeczeniami, na które musimy się zdecydować, jeśli pragniemy osiągnąć upragniony spokój. Kwestia staje się szczególnie istotna w przypadku niewielkich wnętrz, w których każdy centymetr sześcienny ma znaczenie.Sprawdź też: sufit podwieszany >>>

W takich przypadkach należy wybrać rozwiązania innowacyjne i nowatorskie, takie jak system akustyczny StoSilent Direct. Nowoczesność produktu oparta jest na specyficznej budowie, która nie wymaga podkonstrukcji. Ponadto, system akustyczny można zainstalować na każdym podłożu, wskutek czego jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób dopiero urządzających mieszkanie, jak i dla tych, którzy zdecydowali się na to dużo później. Produkt jest łatwy w montażu, likwiduje pogłos, dzięki czemu przebywanie w danym wnętrzu staje się dużo przyjemniejsze. Warto zauważyć, że wygłuszenie pomieszczenia znacznie wpływa na samopoczucie i wydajność pracy.

Poza bezsprzeczną funkcjonalnością systemu, jego walory nie ograniczają się wyłącznie do praktyczności. System akustyczny może być również estetyczny, ponieważ mamy do wyboru kilka wariantów wykończenia. Dostępne są tynki oraz farby barwione w 450 kolorach.

System StoSilent Direct jest rozwiązaniem funkcjonalnym i estetycznym. Poza tym, jest to produkt uniwersalny, który możemy stosować na różnych powierzchniach. Sprawdza się zarówno w aranżacji biur i sal konferencyjnych, jak i w mniejszych pomieszczeniach, mieszkalnych i komercyjnych.


Źródło: STO

inne inspiracje
Fit out – nowa część biznesu na rynku biurowym

Aranżacja biura staje się dziś nie mniej ważna niż jego lokalizacja. Rynek wykończenia powierzchni biurowych z fazy designerskich projektów przerodził się w nowy segment biznesowy. Najemcy oczekują biura zaplanowanego od A do Z. Coraz większy fragment tego rynku przejmują więc firmy specjalizujące się dotychczas wyłącznie w poszukiwaniu i zarządzaniu biurami.

10 sprawdzonych sposobów na wykładzinę obiektową

Jeśli myślisz o montażu dobrej jakości wykładziny obiektowej w przestrzeni użyteczności publicznej, warto, abyś zdecydował się na najkorzystniejszą opcję, dzięki której podłoga będzie wyglądała idealnie przez wiele lat. Carpet Studio podpowiada na co zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy, marki oraz parametrów wykładziny obiektowej.

Gabinet w domu – jak urządzić domowe biuro

Pracując w domu, warto zagospodarować miejsce na nawet mały gabinet. Jak urządzić domowe biuro? Aranżację warto dopasować do charakteru naszej pracy i uwzględnić to, czy mamy zamiar przyjmować w nim gości oraz klientów. Nowoczesne meble gabinetowe pomogą stworzyć funkcjonalną i sprzyjającą twórczym pomysłom przestrzeń.

Meble modułowe do biura – nowoczesny design i funkcjonalność w jednym

Meble modułowe do biura stwarzają prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne – w każdej chwili możemy zmienić ich położenie, a bogactwo kolorów pozwala na spersonalizowane połączenia. Jeśli za nowoczesnym designem będzie szła funkcjonalność systemów modułowych, to otrzymamy przepis na idealną aranżację biura.

Nowoczesna architektura w dobie well building standard

Nowoczesna architektura wiąże się obecnie nie tylko z ekotechnologią, ale także wysokimi standardami poprawiającymi komfort użytkujących je osób. Eksperci firmy Armstrong udowadniają, że kluczową kwestią w podnoszeniu jakości pomieszczeń odgrywa akustyka, która poprawia warunki pracy oraz polepsza samopoczucie przebywających w nim osób. Akustyka jest ważnym komponentem nie tylko budynków biurowych, ale także hoteli, centrów handlowych, uczelni i szpitali. W celu poprawy jakości nowoczesnej architektury wdraża się system well building standard.

Jakie aranżacje biur dla pokolenia Millenialsów?

Pracownicy z pokolenia Y wywierają coraz większy wpływ na aranżacje biur. Jak wynika z raportu Deloitte, Millenialsi stanowią dziś ponad połowę wszystkich pracowników, a ich oczekiwania są bardzo odmienne od wymagań starszych kolegów. Dlatego pracodawcy i deweloperzy zaczęli aktywnie angażować się w proces projektowania powierzchni biurowych.

Oryginalne aranżacje biur w białym kolorze

Biel nie jest nowością we wnętrzach domów i mieszkań. Ten uniwersalny kolor prezentuje się równie wspaniale we wnętrzach obiektów komercyjnych. Nie dziwi zatem fakt, że coraz łatwiej dostrzec takie aranżacje w biurach, salach konferencyjnych, restauracjach czy muzeach.  Barwa ta pozwala rozświetlić wnętrza, a odpowiednie połączenie z drugim kolorem i fakturą tworzą oryginalne przestrzenie.

Jak urządzić biuro? Urządzanie wnętrz gabinetów

Urządzanie gabinetów w domach czy mieszkaniach wymaga dobrych projektów. Jak urządzić biuro, by wnętrze pasowało do naszego stylu, wykonywanego zawodu i było funkcjonalne? Przede wszystkim powinno być praktyczne i urządzone tak, by korzystnie wpływało na naszą koncentrację i kreatywność.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • PIEDRA LAND
  • KARLIK
  • MEBEL RUST
  • GORENJE
  • HALUPCZOK
  • KOLOROWYCH SNÓW
  • LISSY
  • POSTERVILLE
  • ASKOPOL