stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kolonialne wnętrze to stylowe meble i egzotyczna podłoga

zoom Styl kolonialny to stylowe meble i egzotyczna podłoga
Fot.: KOPP

Kolonialne wnętrza przybyły do nas z samych krańców imperium brytyjskiego. Meble w stylu kolonialnym, egzotyczna podłoga, drewniane dodatki to elementy niezbędne w aranżacjach wnętrz kolonialnych.

Podróże w czasach imperium Wielkiej Brytanii zostawiły po sobie trwały ślad w trendach urządzania wnętrz. Styl kolonialny łączy zachodnie formy z ciężkimi, egzotycznymi materiałami.

Kolonialne wnętrze można poznać po meblach. Są to produkty zrobione z ciemnych, egzotycznych gatunków drewna, które się łączą z lekkimi, plecionymi zdobieniami. Meble w stylu kolonialnym to masywne szafy, kredensy z licznymi przeszkleniami i kratkami, biurka z wieloma szufladami, a także duże fotele w skórzanych obiciach. Wnętrza kolonialne przypominają o świetności dawnego imperium i przywołują melancholijny czar minionej epoki.

Koniecznie egzotyczna podłoga

Kolonializm bazuje na lokalnych – czyli egzotycznych gatunkach drewna. Idealnym uzupełnieniem wnętrza w stylu kolonialnym jest więc solidna, drewniana podłoga.
– Egzotyczne gatunki, takie jak ipe, iroko czy merbau cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich drewno różni się właściwościami od naszych rodzimy gatunków – jest cięższe i bardziej stabilne. Ma także charakterystyczny, ciemny kolor – mówi Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe – Równie dobrze w tej stylizacji sprawdzi się bambus, który pochodzi z Azji. Naturalny i jasny rozjaśni wnętrze, karmelowy doda mu głębi.

Naturalna podłoga to piękna i łatwo dostępna podstawa dla aranżacji wnętrz w stylu kolonialnym. Pozostałe elementy, trzeba wytrwale szukać. Niecodzienne meble i dodatki można znaleźć na targach staroci i w sklepach kolonialnych.

Źródło: KOPP

inne inspiracje
Styl kolonialny w sypialni – egzotyczne dodatki i meble kolonialne

Styl kolonialny to połączenie motywów orientalnych i afrykańskich z klasyką. Meble kolonialne i egzotyczne dodatki to przepis na udaną aranżację sypialni, która wprowadzi do wnętrza klimat dalekich podróży. Naturalna kolorystyka podkreśli elegancki charakter pomieszczenia i jednocześnie sprawi, że wyda się ono bardziej przytulne.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • SCHELL
  • Zelmer
  • MINERVA
  • MISE
  • SPOTLINE
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • GORENJE
  • STONE MASTER
  • VERANO