stronywnetrza.urzadzamy.pl

Zasłony panelowe – designerska alternatywa dla rolet i żaluzji

zoom Zasłony panelowe – designerska alternatywa dla rolet i żaluzji
Fot.: ANWIS

Zasłony panelowe z powodzeniem zastępują klasyczne firany oraz zasłony. Są konkurencją dla rolet i dekoracyjnym dopełnieniem pomieszczeń zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy hotelowych.

Osłony okienne wewnętrzne już od dawna przestano traktować jako rozwiązania służące wyłącznie regulacji natężenia światła. Różnorodność dostępnych materiałów i kolorów, z jakich są wykonywane sprawia, że jest to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych. Oryginalnym i eleganckim zwieńczeniem wnętrza są zasłony panelowe Panel Track, które znajdziemy w ofercie firmy ANWIS. Podkreślą styl, w jakim urządzone zostało dane wnętrze

 

Zasłony panelowe nadają się do tworzenia ścianek działowych. To oryginalny sposób podziału przestrzeni w miejscach, w których jej tradycyjne ustawienie z różnych powodów nie jest możliwe.
Znajdujące się w ofercie firmy ANWIS zasłony panelowe mogą być jednobarwne lub z nadrukowanym wzorem, dzięki temu każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. W palecie barw Panel Track znajdują się: modne szarości, uniwersalne biele, nadające szyku zielenie czy ożywiające wnętrze czerwienie oraz żółcie. Znajdziemy także eleganckie brązy, a dla lubiących mocne akcenty – czernie. Tkaniny mogą być idealnie gładkie lub o widocznym splocie. Różne są także ich właściwości – w miejscach mocnego nasłonecznienia sprawdzą się zasłony Panel Track wykonane z tkaniny zaciemniającej, natomiast jako dekorację możemy zastosować panele wykonane z tkaniny transparentnej. Ciekawe efekty uzyskuje się poprzez zestawienie tych różniących się między sobą kolorystycznie, np. w barwach kontrastujących.

 

Montaż zasłon panelowych

Zasłony Panel Track ANWIS to zachodzące na siebie duże pasy tkaniny, które są zawieszone na górnej szynie i mogą być montowane do sufitu, ściany lub wnęki okiennej. Dzięki temu można je dopasować do niemal każdej przestrzeni. W zależności od wielkości przeszklenia szyna górna wyposażona jest w 2 do 5 torów umożliwiających przesuwanie się paneli w poziomie. Rozwiązanie to pozwala na przesłonięcie okna lub wnęki o minimalnej szerokości 850 mm, natomiast maksymalna szerokość przy zastosowaniu 5 torów wynosi 4850 mm. Jeżeli jednak do zasłonięcia mamy większą powierzchnię, należy zdecydować się na wybór rozwiązania sterowanego dwustronnie, które wyposażone jest w 6 lub 8 torów. Najszersze przesłonięcie, jakie wówczas otrzymamy wynosi 8 metrów. Zasłony panelowe mogą być sterowane ręcznie lub elektronicznie za pomocą włącznika umieszczonego na ścianie. Ten sposób sprawdzi się wtedy, gdy zainstalowanych jest kilka przesłon. Napędy wyposażone są także w funkcję programowania, co pozwala na ustawienie czasu, w którym przeszklenie zostanie automatycznie zasłonięte lub odsłonięte.

Źródło: ANWIS

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PEKA
  • HALUPCZOK
  • CAD PROJEKT K&A
  • AMIX
  • DREWNOSTYL
  • BONDEX
  • RIGIPS
  • KARLIK
  • LUMENPRO