stronywnetrza.urzadzamy.pl

Zaskakujący design ceramiki łazienkowej – łazienka poza schematem według Disegno

zoom Zaskakujący design ceramiki łazienkowej – łazienka poza schematem według Disegno
Fot.: Coram Poland

Ceramika łazienkowa firmy Disegno jest prawdziwym wzorniczym zaskoczeniem. Nowości udowadniają, jak daleko kształt lub forma ceramiki wybiegają poza tradycyjny schemat aranżacji łazienki. W ofercie włoskiego producenta są już umywalki-kule, umywalki-balie, umywalki-kleksy. Czym jeszcze nas zaskoczy?

Oryginalna ceramika łazienkowa potrafi uczynić z przestrzeni łazienki miejsce magiczne i zachwycające swoim designem. Urządzenia sanitarne przybierające nietypowe, futurystyczne kształty do doskonała propozycja dla tych, którzy nie boją się odważnych aranżacji łazienki.

 

Pierwszą niestandardową ceramiką łazienkową w ofercie Disegno była Sfera. Projektantka Sabrina Selli pokusiła się, by przełożyć doskonały kształt kuli na formę tak przyziemnego elementu, jak umywalka czy bidet. Efekt okazał się zaskakujący, a ceramiczne kule szybko stały się znakiem rozpoznawczym włoskiego producenta. Wkrótce też, oprócz białej Sfery, pojawiła się w ofercie wersja czarna, biało-srebrna, biało-złota i dekorowana.

Kolejnym niezwykłym projektem Disegno jest Splash. Inspiracją do stworzenia umywalki i brodzika w kształcie kleksa była rozpryśnięta kropla wody. Ten naturalnie powstały mikrokształt projektant Disegno odzwierciedlił w ceramicznej tafli w skali makro. Aby podnieść funkcjonalność powstałego elementu, dodał mu dość spory blat. Wyrazistości całej koncepcji nadaje też kolor – umywalka i brodzik Splash proponowane są z wnętrzem pomalowanym na pomarańczowo, zielono lub żółto.

Kolekcja ceramiki sanitarnej Catino jest wyjątkowym projektem w ofercie Disegno, bo – choć wyrazista i oryginalna – przygotowana została z użyciem bardzo delikatnych środków wyrazu. Projektant Emanuele Pangrazi zainspirowany ludowymi klimatami stworzył umywalki w formie balii, drewniane szafki podumywalkowe, które wyglądają jak proste ławki oraz akcesoria łazienkowe z naturalnego drewna (jest wśród nich tara do prania oraz wisząca mydelniczka-chochla). Estetyka ceramiki Catino zachwyciła jurorów prestiżowego wzorniczego konkurs Red Dot, którzy w 2014 roku przyznali jej tytuł  Red Dot Award: Product Design.

Weg to kolekcja z gatunku tych, o których moglibyśmy napisać „wyważona stylistycznie”. Jak na ceramikę Disegno kształt ma spokojny – nowoczesny i estetycznie oszczędny. Jej projektant, Paolo Schianchi, rezygnując ze stylistycznej nadbudowy, postawił akcent na aspekty użytkowe – stąd szerokie ranty ceramicznych elementów, które są nie tylko stabilne, ale i funkcjonalne. Stylistyczny przewrót następuje jednak, gdy na scenę wkracza kolor – w tej wersji Weg nabiera wiatru w żagle, ponieważ barwy są intensywne i dość niezwykłe jak na ceramikę (róż, żółty, groszkowa zieleń, metaliczny granat).

Wydawałoby się, że retro to styl pełen estetycznych norm i kanonów, przynajmniej jeśli chodzi o ceramikę sanitarną,  jednak firma Disegno potrafi dość swobodnie interpretować również tradycyjne wzorce, a przy tym nie tracić stylistycznego animuszu. Przykładem jest seria ceramiki sanitarnej Neo, która jest raczej swobodną wariacją na temat tej estetyki niż jej dosłowną interpretacją. Receptę na klasykę firma Disegno znalazła w zgeometryzowaniu form i uproszczeniu linii. W efekcie powstała piękna i stylowa kolekcja.

Źródło: Disegno/Coram Poland

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PEKA
  • HALUPCZOK
  • CAD PROJEKT K&A
  • AMIX
  • DREWNOSTYL
  • BONDEX
  • RIGIPS
  • KARLIK
  • LUMENPRO