stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wyniki dziewiętnastej edycji konkursu Dobry Wzór

zoom Dobry Wzór 2012

W dziewiętnastej edycji konkursu Dobry Wzór organizowanego przez warszawski Instytut Wzornictwa Przemysłowego rywalizowało 187 polskich produktów i usług. Wiodącą sferą była jak zawsze sfera domu, do której trafiło 125 projektów.

Spośród wszystkich jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, nagrodzonych tytułem Dobry Wzór 2012. Minister gospodarki przyznał dodatkowo własną nagrodę – Wzór Roku 2012. 
Nagrody główne Dobry Wzór są przyznawane w czterech kategoriach: Sfera Domu, Sfera Pracy, Sfera Publiczna i Sfera Usług.

Designer roku 2012 to nagroda specjalna prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta. Jej laureatem został Piotr Kuchciński.

Zwycięzca jest z wykształcenia inżynierem architektem. U progu kariery pracował w jednym z poznańskich biur architektonicznych, gdzie przygotowywał projekty urbanistyczne, koncepcje osiedli mieszkaniowych i budynków użyteczności publicznej. Od wielu lat współpracuje z liderami branży wnętrzarskiej, m.in. markami Noti, Balma czy Meble Vox. Wykształcenie architektoniczne wpłynęło na indywidualne podejście do projektowania, objawiające się skłonnością do geometryzacji i upraszczania form. W ostatnim konkursie Dobry Wzór wzięły udział dwie prace Piotra Kuchcińskiego: fotel FAN stworzony dla firmy PROFIm oraz kolekcja 4 YOU współprojektowana z Joanną Leciejewską dla marki Meble Vox. FAN charakteryzują lekkie opływowe linie, które z pewnością trafią w gust wielu użytkowników. Z kolei 4 YOU to zestaw pozwalający nie tylko funkcjonalnie, lecz także estetycznie umeblować nawet małą przestrzeń, z którego chętnie skorzystają młodzi ludzie zaczynający się urządzać. To nie tylko meble dobrze zaprojektowane, lecz także elementy wyposażenia, które mają szansę przejść do historii polskiego designu.


Laureaci konkursu Dobry Wzór 2012

Laureaci konkursu Dobry Wzór 2011
inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO