stronywnetrza.urzadzamy.pl

Wygoda i komfort w łazience – nowoczesna łazienka z podwieszaną miską toaletową

zoom Wygoda i komfort w łazience – nowoczesna łazienka z podwieszaną miską toaletową
Fot.: CERSANIT

Aranżacja nowej łazienki wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji, które w późniejszym czasie wpłyną na komfort użytkowania pomieszczenia. Zakup miski toaletowej jest jednym z głównych zadań przyczyniających się do urządzenia funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki. Alternatywą dla tradycyjnego kompaktu jest bardziej innowacyjny model – podwieszany.

Użytkownicy nowoczesnych łazienek najczęściej wybierają miski toaletowe podwieszane na stelażach podtynkowych. Mają one wiele zalet, zarówno użytkowych, jak i estetycznych.

Niewątpliwym walorem rozwiązań ze stelażem podtynkowym jest łatwe sprzątanie. Wisząca miska nie styka się z podłogą, co powoduje, że przestrzeń pod miską jest łatwo dostępna i bardziej higieniczna. Większość elementów technicznych, takich jak zagięcie kolanka odpływowego czy zbiornik spłuczki jest ukryta, wobec czego dbanie o czystość jest dużo prostsze. Wybierając miskę do stelaża, w ofercie są do wyboru różne modele, które różnią się kształtem, wymiarami oraz funkcjonalnością. Firma Cersanit oferuje również bezkołnierzowe miski toaletowe CleanOn z powierzchnią antybakteryjną Silver Protect lub funkcję ułatwiającą czyszczenie – CleanPro.

Montaż miski toaletowej podwieszanej na stelażu podtynkowym umożliwia wykorzystanie przestrzeni na przykład do aranżacji otwartej półki na łazienkowe drobiazgi lub zamkniętej, sięgającej sufitu zamkniętej szafki. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność miejsca oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. W przypadku małej łazienki, warto zwrócić uwagę na głębokość i szerokość stelaża. W ofercie Cersanitu są modele, które umożliwiają spłaszczenie zabudowy aż do 11,5 cm (Slim&Silent).

Taki wariant zapewnia również oryginalny i efektowny wygląd. Zabudowa daje gwarancję ukrycia instalacji i spłuczki, dzięki czemu zbędne elementy nie są widoczne. Elegancki przycisk spłukujący dostępny jest w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Obudowę można wykończyć zgodnie z aranżacją nowoczesnej łazienki, wskutek czego wnętrze będzie urządzone spójnie i jednolicie.

Stelaż jest wytrzymałą podporą, która utrzyma obciążenie do 400 kg i jest bardzo prosty w montażu. Składa się z mocnej konstrukcji oraz przyłączy instalacyjnych. Jest gwarancją bezpieczeństwa użytkowania. Ponadto, dla osób starszych lub niepełnosprawnych istnieje możliwość montażu stabilnego uchwytu.

Decydując się na zakup stelaża, warto wziąć pod uwagę metraż łazienki oraz jej układ. Ruchome uchwyty montażowe umożliwiają zniwelowanie nierówności ściany. Możliwość regulacji wysokości ramy jest przydatną opcją, ponieważ możemy precyzyjnie dopasować ją do pomieszczenia, np. aby zamontować toaletę pod oknem lub pod skosem poddasza.

Obudowa urządzenia wycisza odgłosy napełniania zbiornika i spłukiwania, co sprawia, że poziom hałasu znacznie obniża się.

Potencjalna wymiana zepsutego stelaża wiąże się z poważnym remontem łazienki. Aby tego uniknąć, warto wybierać produkty o wysokiej jakości, którą zapewnia długa gwarancja producenta. Na przykład stelaż Hi-Tec ma aż 15 lat gwarancji na ramę oraz 10 lat na szczelny zbiornik.

Podwieszane miski Cersanit mogą pochwalić się również zaawansowaną technologią, która gwarantuje wytrzymałość oraz praktyczność. Ocynkowane uchwyty są zabezpieczone przed korozją, co również znacznie poprawia estetykę produktu. Miskę toaletową możemy instalować na nierównych powierzchniach i w narożnikach.

W nowoczesnym designie kompakt wolnostojący odchodzi w niepamięć. Miski wiszące są znacznie bardziej funkcjonalne: oszczędzają przestrzeń (a łazienki z reguły są dosyć małe), pozwalają optycznie zachować większą przestronność oraz gwarantują wygodę i możliwość łatwiejszego zachowania czystości.


Źródło: CERSANIT

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO