stronywnetrza.urzadzamy.pl

Unikatowa formuła ceramiki łazienkowej w kolekcjach Laufen

zoom Unikatowa formuła ceramiki łazienkowej w kolekcjach Laufen
Fot.: Laufen

Wszystkie produkty Laufen oferują nowatorskie rozwiązania – przyjazne środowisku i gwarantujące najwyższą jakość. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na SaphirKeramik – unikatową formułę ceramiki łazienkowej.

Nowoczesne tendencje wnętrzarskie wyznaczają pomysły oparte na innowacyjnych technologiach i materiałach. Te założenia od lat przyświecają marce Laufen, której kolekcje łazienkowe tworzą najwybitniejsi projektanci, wykorzystując surowce przesuwające granice designu i funkcjonalności rozwiązań łazienkowych.


SaphirKeramik to materiał rewolucjonizujący ceramikę łazienkową. Jest bardziej plastyczny, lżejszy a jednocześnie twardszy i bardziej odporny na uszkodzenia niż tradycyjny. Umożliwia projektowanie bryły o cieniutkich ściankach, przez co może być wykorzystywany do tworzenia modnych, minimalistycznych linii architektonicznych, jak również nowych modeli w nieosiągalnej dotąd estetyce. Dzięki innowacyjnej recepturze SaphirKeramik powstają krawędzie o promieniu zaledwie 1-2 mm (najcieńsze miały wcześniej ok. 7-8 mm).

Wyjątkową odporność SaphirKeramik zawdzięcza domieszce korundu, który w swojej czystej postaci jest bezbarwny. Lśniącą biel ceramiki łazienkowej uzyskuje się poprzez zmieszanie z surowcem krzemionkowym. Badania wykazały, że wytrzymałość SaphirKeramik na zginanie jest taka sama jak wytrzymałość stali.


Minimalistyczna ceramika w modnej łazience

Wszystkie zalety nowej formuły ceramiki można znaleźć w kolekcjach Ino, VAL, Kartell by Laufen oraz LIVING Square.

Kolekcja VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. Znajdują się w niej zarówno montowane do ściany umywalki, jak również prostokątne i asymetryczne, z dopasowanymi do nich półkami. Unikatowość serii VAL została doceniona przez jury konkursu iF Design Award, które przyznało jej pierwszą nagrodę. Umywalki VAL zdobyły też tytuł laureata konkursu „Łazienka – Wybór Roku 2016”.

Nowatorska seria Ino to najnowsza interpretacja klasycznych łazienkowych form wykorzystująca możliwości SaphirKeramik. Umywalki Ino są eleganckie i mają niepowtarzalne kształty. W kolekcji znajdują się m.in.: mała umywalka z otworem przelewowym 45 x 41 cm, umywalka z otworem przelewowym 56 x 45 cm, czy umywalka z blatem po lewej stronie 90 cm.

SaphirKeramik to ceramika łazienkowa, z której powstała niepowtarzalna kolekcja Kartell by Laufen. Wyrazistą geometrię brył produktów tej serii łagodzi lekkość transparentnych, kolorowych elementów z tworzywa. Kartell by Laufen dostępne są w wielu wymiarach i kształtach (wolnostojące, ścienne, nablatowe). Warto też zwrócić uwagę na niezwykłe dodatki pozwalające na zmianę wystroju łazienki bez potrzeby przeprowadzania remontu. Pomarańczowe, bursztynowe, dymione półki, relingi czy taborety szybko odmienią styl pomieszczenia.

Z kolei w serii LIVING trzy umywalki z linii LIVING SQUARE wykonane są z SaphirKeramik. To idealna oferta prostych, minimalistycznych umywalek nablatowych. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach kolekcja powstała w zgodzie ze wszystkimi rygorystycznymi kryteriami architektonicznymi. Doskonale prezentują się zarówno osobno, jak i z innymi elementami serii LIVING.


Źródło: Laufen

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • KOPP
  • MOTIP DUPLI
  • DREWNOCHRON
  • SPOTLINE
  • BRUK-BET
  • DOMOTEKA
  • STO
  • TERMA
  • ŚNIEŻKA