stronywnetrza.urzadzamy.pl

Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

zoom Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

Bogactwo pomysłów na kolory w aranżacjach wnętrz obfituje w nietuzinkowe barwy, które dają duże możliwości na zmianę oblicza naszego domu. Trendy MAGNAT na 2015 rok przenoszą do świata magii. Wybierzmy dla siebie coś z wielkomiejskiej przestrzeni, luksusu, klasycznego piękna, szczypty vintage, a może zainspiruje nas bezpośrednio natura.

Szeroki wybór kolorów farb MAGNAT CERAMIC i struktur dekoracyjnych MAGNATStyle, stosowanych w najnowszych trendach MAGNAT, otwiera przed nami zachwycający świat barw. Aranżacje wnętrz wykonane z ich wykorzystaniem są nie tylko miejscem odpoczynku, towarzyskich spotkań i radosnych wspomnień, lecz także przestrzenią, która idealnie wyraża nas samych.

zoom Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

Galaktyka
Kosmos fascynował nas od zawsze. Dlatego inspiracje na aranżacje wnętrz zaczerpnięte z gwiezdnych podróży – choćby tylko wirtualnych – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zobaczyć więcej niż tylko ziemski horyzont. Spoglądając w piękno odległych planet i galaktyk, możemy wytworzyć we wnętrzu niepowtarzalne aranżacje. Zupełna harmonia i spokój, dominujące nieco stonowane, wysublimowane barwy – to właśnie wnętrze, w którym widzimy wpływy trendu „Galaktyka”. Można stosować tu szlachetne odcienie błękitu i fioletu. Całość dopełnią świetliste szarości, które wyznaczą granicę między dniem a nocą, tworząc pomost pomiędzy światłem a cieniem. Uzupełnieniem stylizacji mogą być meteoryty o geologicznych strukturach i niespotykanych fakturach. Warto pokusić się także o akcesoria niczym z komnaty astronoma.

zoom Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

Przebudzenie
Zmieniając dotychczasowy wygląd wnętrz, tworzymy jednocześnie pokłady emocji. Wyrażają one stan uczuć i emocji, stanowiąc swoisty pamiętnik życia. Kolory służą nie tylko do aranżacji wnętrz, lecz są też zapisem naszych doznań, pokazują siłę osobowości. Wszystko tutaj dzieje się we własnym rytmie, bez nadmiernego pośpiechu. Po przebudzeniu opowieść zapisuje się od nowa, pojawiają się aktualne inspiracje. Kreują one przestrzeń obdarzoną indywidualnym kodem każdego z nas, swoistą fakturę teraźniejszości. Trend „Przebudzenie” preferuje pastelowe barwy, ucieleśnia radość z najprostszych rzeczy. W zaaranżowanych zgodnie z nim wnętrzach można zatrzymać czas na dłużej. Jest to stylistyka lekka, eteryczna i poetycka, która odzwierciedla naszą wewnętrzną architekturę.

zoom Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

Eko Organic Design
Matka Ziemia jest dzika, surowa i nieobliczalna. Jednak udostępnia nam niezliczone cuda natury, które są nieustanną inspiracją największych projektantów. Eko nie musi być tylko proste i piękne, to także manifestacja szacunku do przyrody oraz jej skarbów. Wnętrze utrzymane w stylistyce trendu „Eko Organic Design” zachwyca idealną harmonią kształtu i koloru. Ergonomiczne formy połączone z geologicznymi strukturami tworzą nowy wymiar przestrzeni. Przeważają tu różne odcienie zieleni i brązów. Doskonale wkomponują się tu naturalne kamienie i surowce. Warto nawiązać również do morskiej fauny i flory, czyli obłych kształtów i organicznych struktur. Wzornictwo powinno być raczej delikatne, a materiały lekkie. Celebracja potencjału przyrody i ponownego połączenia z naturą wprowadza nową jakość do wnętrz naszych mieszkań.


zoom Trendy MAGNAT 2015. Szlachetne kolory w aranżacjach wnętrz

Oto kolor
Kolory w aranżacjach wnętrz są najwdzięczniejszym elementem podczas projektowania. Gra barwami daje poczucie wolności, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. W naszym domach dozwolone jest użycie wszystkich kolorów tęczy. Swoboda wizualna to cecha wyróżniająca trendu „Oto kolor”. To propozycja dla osób odważnych, ciekawych świata, które lubią eksperymentować i nie obawiają się zestawiania ze sobą mocnych odcieni. Nasycone kolory mają w sobie dużo energii, która pobudza do działania. Konieczne są tu różnorodne struktury przestrzenne. Połączenie odważnej kolorystyki ze współczesnym designem tworzy nowe wartości wizualne. Wprowadza to do wnętrza odrobinę emocji, a pomieszczenie zyskuje wyjątkowy charakter.

Warto zainspirować się trendami MAGNAT na 2015 rok i odmienić swój dom, otulając go kolorami nawiązującymi do szlachetnych kamieni. Wiosna to idealny czas na metamorfozę wnętrza. W promieniach słońca świat nabiera pięknych barw – pozwólmy zagościć im również w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień.

Źródło: MAGNAT

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PXF LIGHTING
  • KOPP
  • VENTS GROUP
  • PANMAR
  • ROCKFON
  • PROFIM
  • Pracownia AGD
  • tesa tape
  • WAKO-FORSTER