stronywnetrza.urzadzamy.pl

Trendy kolorystyczne MAGNAT 2013. Kolory w aranżacjach wnętrz

zoom Trendy kolorystyczne MAGNAT 2013. Kolory w aranżacjach wnętrz
Fot.: MAGNAT

MAGNAT podał trendy kolorystyczne na 2013 rok. Przygotowane kolekcje były inspirowane światowymi stylami, wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom ludzi szukających nowoczesnych i odważnych rozwiązań aranżacji wnętrz. Nowe trendy to niepowtarzalne zestawy kolorów farb i faktur systemów dekoracyjnych, które różnią się między sobą charakterem. Wyrażają one odmienne potrzeby, a jednocześnie inspirują do poszukiwania unikalnego klimatu urządzanego wnętrza.

Zestawy kolorów farb do ścian i sufitów MAGNAT oraz systemów dekoracyjnych MAGNAT Style do każdego trendu stworzyli doświadczeni eksperci, zajmujący designem, stylizacją, architekturą wnętrz, a także psychologią koloru. Sugerowane przez nich rozwiązania wpisują się w kanon międzynarodowej stylistyki i wzornictwa, a za każdym z nich stoi odrębna ideologia.

Innowacyjność
Inspirowany indywidualizmem i sublimacją ekscentrycznego stylu życia trend Innowacyjność proponowany jest dla ludzi uwielbiających eksperymenty i szukających przygód. Przenika go bunt wobec popularnej produkcji masowej.
Efektem połączenia nowatorskich koncepcji z własnymi pomysłami są w tym trendzie kolory i struktury ścienne, które tworzą nowoczesne, bardzo zindywidualizowane wnętrza. W wyniku wielokierunkowych procesów twórczych powstają nowe designerskie przestrzenie, gdzie funkcjonalność styka się z relaksem, radością życia i intymnymi emocjami.


Trend Innowacyjność

Moc Natury
Celebrując naturę, analizując jej nieznane przestrzenie i surrealistyczne obrazy, które tworzy, nieustannie odkrywa się w niej coś nowego i inspirującego. Na bazie tych doświadczeń powstał trend Moc Natury. Bardzo istotnym jego aspektem jest podziw i szacunek do sił natury i jej dóbr. Wnętrza, które powstają w tym duchu, kreują przestrzeń, w której siły natury nam sprzyjają, a jej piękno zachwyca.
W trendzie, w którym dominują barwy i bogactwo ziemi – m. in. niezwykły świat kryształów i kamieni oraz geologicznych struktur – pojawiają się faktury, które mają w sobie surową, naturalną ziarnistość. Ich piękno i oryginalność przeniesione w przestrzeń domu, czynią ją niezwykłą i ekscytującą.


Trend Moc Natury

Esencja Życia
Esencja Życia to trend ponadpokoleniowy. Jest nowoczesną formą oddania hołdu tradycji, harmonii oraz poczuciu bezpieczeństwa. Przypomina nam, że pragniemy mieć przestrzeń, z którą jesteśmy emocjonalnie związani.
Zwolennicy tego trendu to miłośnicy tradycji, którzy pielęgnują rodową pamięć, ale są wychowani w kulturze zdominowanej przez nowoczesne technologie. Szukają oni sposobów na dopasowanie własnych wartości do współczesnego stylu życia. Zachowując szacunek dla tradycji, chętnie stosują nowoczesne struktury. Na ścianach ich wnętrz znajdziemy połysk metalu i satyny, nadający wnętrzom niepowtarzalny charakter.


Trend Esencja Życia

Bunt Miasta
Klimat Buntu Miasta to „twardy świat” – tatuaże, ćwieki i surowy wygląd. To trend, który ma w swej genezie wszystko to, czym żyje dzisiejsze społeczeństwo, w tym także atmosferę niepokoju i obaw, którą oddycha buntowniczy duch nieakceptujący ugładzonego porządku świata.
W tym miejskim stylu znalazły się mocne kolory. Pasują do nich wyraziste struktury, które oddają klimat miasta nocą. To styl życia, wyrażony śmiałym efektem połączenia kolorów wnętrz i świateł miejskiej aglomeracji. To aranżację wnętrz kipiące aktywnością, a równocześnie będące azylem dla niespokojnych duchów.


Trend Bunt Miasta

Wnętrza, w których przebywamy, są naszą „drugą skórą” – odzwierciedlają nasz charakter, wpływają na samopoczucie, dodają energii i uspokajają. Stanowią obszar, w którym rozwija się nasza osobowość. To od nas zależy, czy będziemy czuć się z w nich dobrze. Wystarczy tylko odrobina odwagi, by dzięki nim odnaleźć siebie i stworzyć swój własny, niepowtarzalny świat, w którym poczucie harmonii, świadomość istnienia i radość życia wypełnią naszą codzienność.

Źródło: MAGNAT

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PXF LIGHTING
  • KOPP
  • VENTS GROUP
  • PANMAR
  • ROCKFON
  • PROFIM
  • Pracownia AGD
  • tesa tape
  • WAKO-FORSTER