stronywnetrza.urzadzamy.pl

Szuflady na miarę nowoczesnych wnętrz

zoom Szuflady na miarę nowoczesnych wnętrz
Fot.: Hettich

Szuflady w nowoczesnych meblach skutecznie bronią się przed prawami fizyki – nic się w nich nie przewraca i nie przesuwa podczas otwierania i zamykania. Prowadnice do szuflad są mocne, a wysokie boki zapewniają przechowywanie produktów w pozycji pionowej. Na straży porządku stoją zaś systemy organizacji wewnętrznej.

„Położyć coś w szufladzie” – tak mówiło się jeszcze dekadę temu, gdy w szufladach układało się głównie sztućce, rachunki czy drobne akcesoria. Jednak w nowoczesnych meblach rola szuflady diametralnie się zmieniła. Możliwość pełnego wysuwu i łatwy dostęp do całej jej zawartości spowodowały, że stała się świetną alternatywą dla półek w szafce czy komodzie. Wkładamy do niej ciężkie, wysokie przedmioty i chcemy, by utrzymały się w pozycji pionowej nawet podczas otwierania czy zamykania szuflady.

 

– Kilkanaście ostatnich lat historii mebli to niesamowita metamorfoza szuflady – przyznaje Joanna Nowak z firmy Hettich. – Kiedyś trudno byłoby sobie wyobrazić, aby talerze, zastawę kuchenną czy nawet spore zapasy żywności przechowywać w szufladzie. Na pewno nie poradziłaby sobie z takim obciążeniem. Odkąd jednak szuflada przejęła funkcję tradycyjnych szafek stała się bardziej pojemna, a prowadnice, po których się porusza – bardziej wytrzymałe. To z kolei pociągnęło za sobą konieczność wyposażenia jej w funkcjonalne akcesoria, które w optymalny sposób pomagają zorganizować jej wnętrze.

Projektanci oczekują więc od producentów mebli, aby szuflady kuchenne były wystarczająco wysokie, żeby postawić w nich nawet 1,5-litrową butelkę z wodą, ale też wyposażone w sprytne i skuteczne rozwiązania, by stabilnie utrzymać ją w pozycji pionowej. 

Wysoki bok

Aby przedmioty ustawić w pionie, projektuje się wysokie szuflady, a te z kolei wymagają odpowiedniej konstrukcji boków. Dedykowany szufladom InnoTech Atira podwójny reling pomoże w ustabilizowaniu nawet sporych butelek, opakowań z płatkami śniadaniowymi czy dużych kartonów z sokami. Do bocznych relingów montowane są specjalne poprzeczki, które dzielą przestrzeń szuflady, utrzymując produkty w pozycji pionowej nawet podczas jej zamykania czy otwierania.

 

Szuflada z podwyższonym bokiem dodatkowo wyposażona w system organizacji wewnętrznej to również niezawodny sposób na ustabilizowanie wysokiego pakietu poukładanych talerzy. Jeszcze do niedawna ich miejsce było zarezerwowane w tradycyjnych szafkach. Jednak kłopotliwy dostęp i mocne obciążenie kręgosłupa podczas wyjmowania takiego stosu spowodowały, że talerze zmieniły swoją lokalizację. Wysokie szuflady kuchenne mogą mieć również eleganckie drewniane boki osadzone na wytrzymałych prowadnicach Quadro z opcją otwierania Push to open. Delikatne i równomierne otwieranie i zamykanie szuflady gwarantuje, że przedmioty ustawione pionowo nie przewrócą się.
– Aby zawartość szuflady „utrzymać” na swoim miejscu warto zwrócić uwagę na system cichego domykania, dzięki któremu przy zamykaniu szuflada wyhamowuje i delikatnie się domyka, co zapobiega gwałtownemu szarpnięciu, które może zakończyć się poprzewracaniem produktów – podpowiada Joanna Nowak.

 

Nie tylko w kuchni

W pozycji pionowej w szufladach warto trzymać także kosmetyki. Nie ma nic bardziej irytującego, niż poszukiwanie cienia do powiek czy lakieru do paznokci w obszernej kosmetyczce. W szufladach ArciTech firmy Hettich buteleczki i tubki można ustawić w specjalnych przegródkach, wykonanych na zamówienie u stolarza. To znacznie ułatwia utrzymanie porządku w toaletce.

Dużo lepiej w pionie prezentują się także płyty CD i DVD. Aby łatwiej było wyszukać krążek ulubionego artysty, w szufladach InnoTech Atira można zamontować eleganckie organizery wewnętrzne dopasowane kolorystycznie do mebli.

 

Źródło: Hettich

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • RUCKZUCK
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • DOMOTEKA
  • Grupa Armatura
  • SANPLAST
  • PEKA
  • HEATROLL
  • ELKAMINO DOM
  • BOCONCEPT