stronywnetrza.urzadzamy.pl

Sufit podwieszany zintegrowany z techniką – nowość od Armstrong

zoom Sufit podwieszany zintegrowany z techniką – nowość od Armstrong
Fot.: ARMSTRONG

Zazwyczaj sufit podwieszany i instalacje techniczne lub serwisowe tworzą odrębne jednostki. Często prowadzi to do efektu chaosu we wnętrzu. Armstrong wprowadził system, który ułatwia integrację płyt sufitowych z oświetleniem i dyfuzorami powietrza.

Sufity Armstrong z systemem TechZone kształtują nie tylko nowy trend związany z aranżacją wnętrz, ale również wyznaczają kierunek dotyczący planowania elementów technicznych. Zastosowane rozwiązania pozwalają stworzyć sufity estetyczne i dopasowane do potrzeb klienta.

Sprawdź też: sufit podwieszany projekty, wzory, galeria >>>

TechZone porządkuje i ułatwia proces projektowania sufitu podwieszanego wraz z poszczególnymi instalacjami, dzięki czemu jest ceniony przez architektów. W zależności od wybranego systemu ruszt nośny może być tu częściowo ukryty lub widoczny, ale równocześnie akcentujący atrakcyjną krawędź płyty. Pozwala też na uzyskanie gładkiego, wręcz monolitycznego sufitu – uporządkowanego i precyzyjnie zaplanowanego. – Nie ma tu mowy o przypadkowości. Unikamy też wrażenia chaosu, niejednokrotnie towarzyszącego projektom, w których panele sufitowe są niespójnie poprzetykane oprawami oświetleniowymi czy też elementami instalacji wentylacyjnej – przyznaje architekt Anna Baczkowska, manager ds. technicznego wsparcia w Armstrong. W przypadku TechZone z sufitem integrujemy całą linię urządzeń serwisowych biegnących wzdłuż niego, dzięki czemu uzyskuje się spójny układ. Dzięki możliwości dopasowania mineralnych płyt sufitowych o różnorodnych wymiarach (od kwadratowych 1200 x 1200 mm, po kilka wymiarów prostokątnych) TechZon odpowiada indywidualnym potrzebom projektowym oraz akustycznym wnętrza. W skład rozwiązania wchodzą standardowe płyty mineralne z linii Perla, Optima i Ultima+ wraz z systemem zawieszenia. Co istotne, możemy w ten sposób budować zarówno pełne sufity podwieszane (od ściany do ściany), jak i tzw. wyspy. Za estetyczne zakończenie krawędzi takiej samodzielnej wyspy odpowiadać mogą profile Axiom.

W systemie TechZone można uzyskać efekt częściowo widocznego rusztu nośnego (należy wówczas zastosować płyty o krawędzi SL2 na jednym boku, a na drugim Microlook 90) lub wykonać konstrukcję, w której cały ruszt utrzymujący płyty sufitowe, jest widoczny (krawędź Microlook 90 na wszystkich bokach).

 

Sufity podwieszane – oświetlenie i dyfuzory

System TechZone to również rozwiązanie, które usprawni pracę ekipy technicznej. Elementy serwisowe kompatybilne z systemem płyt i elementami rusztu nośnego, zostały stworzone specjalnie z firmami partnerskimi, m.in. XAL/Zumtobel (oprawy oświetleniowe) i Trox (dyfuzory powietrza).

Elementy oświetleniowe, dyfuzory powietrza, czy też inne komponenty instalacji są ułożone w strefach technicznych o szerokości 100 lub 150 mm – zaplanowanych równolegle lub prostopadle do fasady budynku. Sufit można zatem dostosować do układu pomieszczenia czy wymagań dotyczących umiejscowienia strefy technicznej. Stanowi to znaczne ułatwienie również w przypadku prac serwisowych – instalacje są poprowadzone obok siebie, nie ma zatem potrzeby demontażu większych fragmentów siatki sufitu podwieszanego.

 

Sufity podwieszane – montaż krok po kroku

Projektowanie sufitu opartego na systemie TechZone oznacza możliwość dziesiątek kombinacji układów, podziału modułowego, czy też rozmieszczenia urządzeń technicznych. Wybór całości realizowany powinien być w kilku krokach:

1. Zaczynamy od zaprojektowania wyglądu sufitu, ustalając wymiary płyt mineralnych.
2. Następnie wybiera się konkretny rodzaj płyt, które stanowić będą wypełnienie konstrukcji.
3. Następny krok to określenie rodzaju płyt technicznych (czyli wypełnienia w tzw. strefie technicznej o szerokości 100 lub 150 mm) oraz wybór niezbędnych elementów serwisowych (oświetlenie, dyfuzory i inne).
4. Całość uzupełnia wybór systemu zawieszenia, czyli rusztu wraz z elementami mocującymi.
5. Na końcu wybrać trzeba profil przyścienny, profile przejściowe oraz dodatkowe akcesoria.

Należy pamiętać, że wygląd sufitu podwieszanego w ogromnej mierze zależy od układu wybranych płyt oraz ich rozmiarów. W zależności od potrzeb architektonicznych wnętrza, jak również wymagań strefy technicznej, możemy wybrać jeden spośród kilku wariantów. Duże elementy podkreślają nowoczesny wystrój wnętrza i dedykowane są do pomieszczeń na planie otwartym. Z kolei płyty o kształcie prostokątnym optycznie powiększają niskie wnętrze i zapewniają jego wizualną ciągłość, która przejawia się kontynuacją sufitu w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach.

 

Źródło: Armstrong

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • KERMI
  • 3M
  • FLEXA
  • TER STEEGE
  • HELIOS
  • PANMAR
  • SARANTIS
  • NATURANO
  • DOMAREX