stronywnetrza.urzadzamy.pl

Styl nowoczesny we wnętrzach według Galerii Heban

zoom Styl nowoczesny we wnętrzach według Galerii Heban
Fot.: Galeria Heban

Jest uniwersalny, praktyczny i ponadczasowy, a przez to wciąż modny i lubiany, mimo upływu lat. Styl nowoczesny we wnętrzach, choć oszczędny w formie, nie stwarza ograniczeń, nawet gdy chcemy wyposażyć dom w najnowsze technologie. Galeria Heban prezentuje kilka najważniejszych cech współczesnej architektury wnętrz.

Początki stylu nowoczesnego we wnętrzach sięgają modernizmu, tj. pierwszych trzech dekad XX wieku. To wówczas powstały rewolucyjne jak na tamte czasy formy – proste, syntetyczne, zaskakujące oszczędnością detali. Jakie są główne wyznaczniki tej estetyki?

• skromność i prostota
Uniwersalność oraz funkcjonalność to cechy, które wyróżniają styl nowoczesny. Kanony które powstały niemal wiek temu są aktualne do dziś i chętnie wykorzystywane w aranżacji współczesnych mieszkań. Jak podkreśla Tomasz Waś, współwłaściciel Galerii Heban – Jest on szczególnie lubiany, bo sprawdza się znakomicie w miejskich mieszkaniach, za oknami których roztaczają się widoki metropolii. Jego prostota wynikająca z geometrii wyposażenia sprawia, że doskonale komponuje się właśnie z takimi obrazami. Styl nowoczesny wyróżniają meble pozbawione ozdobników, pokryte fornirem lub lakierem w neutralnym kolorze. Również dekoracje są tu bardzo oszczędne i sprowadzają się jedynie do drobnych akcentów w postaci kolorowego plakatu na ścianie czy dywanu.

• teatr światła i cieni
Wydawać by się mogło, że styl nowoczesny we wnętrzach niczym się nie wyróżnia, a przez to może być odbierany jako nudny. Nic bardziej mylnego – mocnym akcentem jest oświetlenie, które kreuje przestrzeń i sprawia, że domownicy stają się uczestnikami swoistego teatru światła i cieni. Lampy, żyrandole i kinkiety mają dekoracyjny charakter, dlatego zachwycają również za dnia.

• nic do ukrycia
Na nastrój we wnętrzach minimalistycznych wpływają także otwarte na otaczający nas świat duże okna. Nie zasłaniają ich firany czy ciężkie kotary. Jedynie rolety dają domownikom poczucie intymności nocą.


•mniej znaczy więcej
W stylu nowoczesnym „mniej znaczy więcej” i dotyczy to zarówno dekoracji, mebli czy kolorystyki, jak i rozmieszczenia ścian, których jest dokładnie tyle, ile wymaga tego konstrukcja budynku. Dzięki temu zyskuje się wrażenie, że we wnętrzach jest dużo przestrzeni i oddechu. Często bywa, że jedynym „zamkniętym” pomieszczeniem jest łazienka.

•śmiałe akcenty
Wnętrza nowoczesne, choć stonowane w formie i dekoracjach, lubią mocne akcenty. Może to być jakiś jeden wyjątkowy mebel, który za sprawą oryginalnego wykończenia będzie pełnił rolę rzeźby. Efektownymi dodatkami okazują się też ściana pokryta wyrazistą tapetą czy puszysty dywan, który ożywi pomieszczenie swoją fakturą i kolorem.

Źródło: Galeria Heban

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • KOPP
  • MOTIP DUPLI
  • DREWNOCHRON
  • SPOTLINE
  • BRUK-BET
  • DOMOTEKA
  • STO
  • TERMA
  • ŚNIEŻKA