stronywnetrza.urzadzamy.pl

Śnimisie to łóżka nie tylko do spania i drzemki

zoom Śnimisie to łóżka nie tylko do spania i drzemki
Fot.: 81.WAW.PL

Projektanci mebli do sypialni Śnimisię wystawią swoje łóżka ze sklejki podczas najbliższych imprez targowych w Warszawie. Na łóżkach będzie można drzemać, leżeć i odpoczywać. Możliwe będzie przymierzenie ich, sprawdzenie jak „leżą”. Podobnie postępujemy kupując ubrania, czy obuwie, dlaczego mamy nie postępować podobnie podczas wybierania łóżka? Przecież spędzamy w nim 1/3 część życia.

Łóżka Śnimisie to linia 4 modeli w różnych rozmiarach. Każdy mebel do sypialni nosi inną nazwę, która ma ułatwić dopasowanie konkretnego modelu do osobowości właściciela: Telewidz, Prymus, Łasuch, Pracuś. Nazwa każdego z nich idealnie oddaje jego szczególne cechy. Łóżka są wykonane ze sklejki, która jest wytrzymała i trwała. Przy projektowaniu projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL inspirowali się starymi, drewnianymi konstrukcjami, które budowano bez użycia gwoździ. Dzięki metodzie na tak zwany wcisk nie trzeba używać wkrętów, ani kleju. Poszczególne elementy wystarczy wcisnąć w specjalnie przygotowane miejsce.

Od 6 do 24 września meble „Śnimisie” zostaną zaprezentowane na różnych targach meblarstwa i designu w stolicy. Pierwsze z nich Wawa Design Festival są zaplanowane na 6–15 września, natomiast Mazowieckie Dni Twórczości i Innowacyjności 2013 odbędą się 23–24 września. Każda impreza poświęcona jest nieco innej tematyce, jednak charakteryzują je prestiż i możliwość „poczucia, dotknięcia i doświadczenia” produktów.

Jak mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, projektantka „Śnimisie”, wszyscy zainteresowani otrzymają niepowtarzaną okazję obejrzenia łóżek z każdej strony. – Zadbamy, aby każdy mógł ich dotknąć i obejrzeć z bliska, jak działa metoda „na wcisk”, a jeśli zajdzie taka potrzeba, pozwolimy nawet na nich poskakać. W końcu łóżka nie służą jedynie do spania. – dodaje.

Tegoroczna edycja Wawa Design Festival odbywa się pod hasłem „HUMAN”. Organizatorzy postarają się zwrócić uwagę na zanik indywidualizmu, propagowanie masowej produkcji i zaniedbywanie rodzimych sztuk, producentów i rzemiosła. Postawili sobie za cel odczarowanie wspomnianego nastawienia poprzez promowanie polskiego wzornictwa przemysłowego. Celem wydarzenia będzie również prezentacja i promocja kreatywnego projektowania, ważnego dla rozwoju intelektualnego społeczeństwa. Łóżka „Śnimisie” będą prezentowane podczas Wawa Design Festival w Soho Factory.

Podczas Mazowieckich Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności promowane będą innowacyjne rozwiązania, szeroko rozumiany design i twórczość. Organizatorzy postarają się wskazać jak te obszary wpływają na biznes i społeczeństwo. Podczas targów będzie można obejrzeć dobrze zaprojektowane produkty w przystępnej cenie.

Przedsięwzięcia te mają na celu promowanie rodzimych producentów i polskiego wzornictwa. Stale rośnie chęć otaczania się rzeczami wyjątkowymi. Coraz więcej jest osób, które mogą sobie na nie pozwolić. Cieszy to projektantów, którzy tym chętniej korzystają z takich okazji dotarcia i zaprezentowania swoich mebli szerszej publiczności.

Źródło: 81.WAW.PL, www.snimisie.pl

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO