stronywnetrza.urzadzamy.pl

Sławny, światowy ekspert od dźwięków współpracuje z Armstrong

zoom Sławny, światowy ekspert od dźwięków współpracuje z Armstrong
Fot.: ARMSTRONG

Armstrong World Industries to światowy lider w produkcji akustycznych sufitów podwieszanych. Nawiązał on współpracę ze światowej sławy ekspertem od dźwięków – Julianem Treasure. Znawca akustyki był pięciokrotnym mówcą na TED, jego wystąpienia obejrzane zostały ponad 30 mln razy. Teraz wspólnie z firmą Armstrong World Industries mówi o tym jak ważną rolę odgrywa akustyka pomieszczeń dla ludzi, którzy w nich przebywają.

Julian Treasure to szanowany na całym świecie ekspert akustyczny, mający na swym koncie wiele wystąpień na TED na temat dźwięków, w tym: „Why architects need to use their ears”, „Shh! Sound health in 8 steps” oraz „The 4 ways sound affects us”. Jest on także autorem książki: „Sound Business”.

Ekspert od dłuższego czasu przekonuje, że niechciane dźwięki mają negatywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Teraz wspólnie z firmą Armstrong World Industries przekonuje o wpływie hałasu w obiektach biurowych oraz innego rodzaju wnętrzach publicznych. Współpraca nie jest przypadkowa. Armstrong World Industries od początku swojej działalności poszukuje innowacyjnych rozwiązań w zakresie akustyki. Technologiczne aspekty sufitów podwieszanych firmy Armstrong pozwalają optymalnie kształtować akustykę pomieszczeń, tak by była ona przyjazna dla ludzi.

Firma wraz z Julianem Treasure pokazuje co dzieje się, gdy w biurze panuje hałas, a sufit podwieszany cechuje się tylko pochłanianiem dźwięków, a zupełnie ich nie izoluje. Doskonale obrazuje to jeden z filmów przygotowanych we współpracy z Armstrong World Industries.

Dźwięk, który jest tylko pochłaniany przez płyty sufitowe jest przytłumiony, ale wciąż uciążliwy. – Większość budynków zaprojektowana jest dla oka, nie dla ucha – przyznaje Julian Treasure. Jak podkreśla, samo pochłanianie hałasu nie wystarcza. Konieczne jest także izolowanie dźwięków. – Bywają chwile kiedy poufność, cisza i skupienie są dla nas bardzo ważne. Bezpieczeństwo w dzisiejszym stale włączonym, zawsze dostępnym świecie staje się cennym towarem – zauważa Treasure. Ekspert podkreśla, że dzięki nowej generacji sufitom Armstrong możliwe jest całkowite, pełne kształtowanie akustyki – nie tylko pochłanianie hałasu, ale też jednoczesne izolowanie dźwięków płynących z sąsiednich pomieszczeń.

Hałas obniża efektywność pracy w biurach
Ma to duże znaczenie, szczególnie w biurach. – Jeśli próbujemy się skupić, a ktoś przy sąsiednim biurku rozmawia przez telefon podekscytowanym głosem nie da się go nie słyszeć i nie rozumieć tego co mówi. Badania pokazują, że w takiej sytuacji nasza efektywność pracy spada o 2/3 – informuje Julian Treasure w filmie przygotowanym wspólnie z Armstrong World Industries.

Ekspert od dźwięków przyznaje, że hałas w nowoczesnych biurach jest największym problemem. Zmniejsza skuteczność i efektywność współpracy pomiędzy pracownikami, a także wpływa na mniejsze spełnienie.

Armstrong World Industries od lat przekonuje architektów, deweloperów i pracodawców, że optymalne kształtowanie akustyki nie może się sprowadzać tylko do pochłaniania hałasu. Konieczna jest także izolacja dźwięków. Teraz dzięki wsparciu guru, jakim jest niewątpliwie Julian Treasure ten głos będzie lepiej słyszalny.

Jak istotna jest dobrze dobrana, całościowa akustyka Julian Treasure wyjaśnia na filmach zrealizowanych wspólnie z Armstrong World Industries:

zoom Sławny, światowy ekspert od dźwięków współpracuje z Armstrong

Julian Treasure: światowej sławy ekspert z zakresu dźwięków i ich wpływu na ludzi. Pięciokrotny mówca na TED. Jego wystąpienia obejrzano łącznie ponad 30 mln razy. Najnowsze wystąpienie z 2013 roku ma ponad 11 mln odsłon na TED.com. Taki wynik zapewnił mu pozycję w top 20 TED mówców wszechczasów.

Główne zagadnienia poruszane przez eksperta to ukryte wpływy dźwięków i hałasu na ludzi, poprawa świadomego słuchania, jak zoptymalizować dźwięk dla marki lub firmy oraz kwestie związane z profesjonalnym projektowaniem otoczenia akustycznego w odniesieniu do zdrowia, wydajności i lepszych relacji.

Wraz ze swoją firmą pracował m.in. dla lotniska w Glasgow, miasta Lancaster, ekskluzywnego domu towarowego Harrods, BBC, sieci hoteli Waldorf Astoria czy Intercontinental, korporacji BP, Honda, Unilever, Nokia.

Źródło: Armstrong

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • ARMSTRONG
  • BOCONCEPT
  • NORTH & SOUTH HOME
  • SOMFY
  • VILLEROY & BOCH
  • PERFEXIM LTD
  • MARBET
  • BAUFORMAT