stronywnetrza.urzadzamy.pl

Ściana drukowana, czyli Muraspec Digital

zoom Ściana drukowana, czyli Muraspec digital
Fot.: Muraspec Polska

Sporej dawki inspiracji dostarczają nadruki cyfrowe Muraspec na tapetach winylowych. Niektóre, takie jak drewno czy beton to projekty producenta, inne – pomysły klientów. Takie tapety ścienne stanowią niepowtarzalne wykończenie domu, biura czy hotelu.

Tapeta ścienna podkreśli charakter każdej aranżacji. Zwłaszcza, jeśli jest to tapeta marki Muraspec. Doświadczenie producenta (ponad 125 lat tradycji) oraz ogromna paleta wzorów, kolorów i struktur to baza do twórczych poszukiwań dla klientów. Królewskie zamsze, szlachetne jedwabie, delikatna satyna, trójwymiarowe efekty i inne wyraziste faktury – w ofercie okładzin ściennych Muraspec jest absolutnie wszystko, a nawet więcej. To „więcej” to nadruki wielkoformatowe (tzw. digital), gdzie tapeta wykorzystywana jest jako baza. I nie jest to tak oczywiste, jak można by w tym momencie sądzić – fototapeta to zupełnie coś innego niż nadruk cyfrowy Muraspec. Celem producenta jest uzyskanie jak najbardziej realistycznych efektów zarówno jeśli chodzi o zmysł wzroku, jak i dotyku. Nadruki mają bowiem specjalną fakturę, która sprawia, że dotykając tapety, wyczuwamy powierzchnię, którą nadruk odtwarza. Oznacza to, że rdza jest delikatnie chropowata, beton szorstki, a kamień gładki. – Do każdego nadruku dopasowujemy strukturę materiału. Jeżeli drukujemy las bądź gęste trawy, wybieramy tapetę o pionowej strukturze. Jeżeli drukujemy rdzę, wybieramy tapetę, na której jest złoto lub srebro, jeżeli beton – podkładem jest tapeta, której faktura przypomina go w dotyku – mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o.

 

Materiały, na których Muraspec drukuje w wielkim formacie mają aż 11 różnych struktur: gładką, płótno, piasek, tynk, beton, korę, blachę, złoto, srebro, miedź i inne. W przypadku nadruków o efekcie naturalnego materiału (takich jak: drewno, blacha, rdza czy beton) firma używa specjalnych plików, przygotowanych wcześniej przez zespół grafików pracujących w studiu projektowym Muraspec. Daje to gwarancję powtarzalności wzoru.

Montaż nadruków wielkoformatowych jest znacznie prostszy niż klasycznych tapet, a jednocześnie bardziej specjalistyczny – nadruki łączone są bowiem bezspoinowo, więc nie widać miejsc styku elementów. Użytkową zaletą tapet winylowych jest to, że utrzymują mikropęknięcia ścian. Poza tym są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

 

Co jednak, gdy klient poszukuje unikatowego wzoru? Nadruk wielkoformatowy to idealny sposób, by zrealizować tę potrzebę. Muraspec może wykonać oraz powielić w dużym formacie praktycznie każdy wzór, który klient wymyśli.
– Wybór tapet na rynku jest bardzo duży. Jednak czasem klientowi zależy na stworzeniu indywidualnego, wymarzonego wzoru, np. odbitki pamiątkowego zdjęcia, obrazu czy starej pocztówki. W tym miejscu z pomocą przychodzi technika cyfrowego nadruku, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego. Gama wzorów i wielkości cyfrowych obrazów jest praktycznie nieograniczona – dodaje Barbara Łukasiak.


Przykładem indywidualnego projektu są nadruki Muraspec przygotowane na potrzeby hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia. Na tapecie Astoria Belmont, która zdobi hotelowe korytarze, znajdują się spektakularnych rozmiarów instrumenty muzyczne. Daje to wręcz koncertowy efekt.

 

Źródło: Muraspec

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • Grupa Armatura
  • VILLEROY & BOCH
  • tesa tape
  • ELECTROLUX
  • ELEKTRA
  • ROBI
  • TERMA
  • AGED
  • LAMPY.PL