stronywnetrza.urzadzamy.pl

Projekty w „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz...” do 18 stycznia 2016

zoom Perły 2015 Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz
Fot.: CAD PROJEKT K&A

Od początku grudnia można wysyłać projekty do kolejnej edycji „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz” organizowanego od czterech lat przez firmę CAD Projekt K&A i kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Konkurs jest skierowany do użytkowników oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A dedykowanego projektantom i architektom wnętrz. Tegoroczna edycja organizowana, jak zwykle w ramach PEREŁ CERAMIKI UE, zyskała nowego Partnera – firmę Elica oraz dodatkową nagrodę główną. Projekty można przesyłać do 18 stycznia 2016 r., a łączna pula nagród to 17 tysięcy złotych.

Kolejne edycje, kilka tysięcy głosów na „perłowe” kolekcje płytek oraz przeszło 200 projektów wnętrz mieszkalnych i komercyjnych, które dotarły do Organizatorów są dowodem na to, że „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz...” okazał się trafionym pomysłem. Organizatorzy podkreślają, że ich celem jest promowanie najlepszych trendów w branży projektowania wnętrz, najbardziej wartościowych płytek ceramicznych pojawiających się na rynku oraz stworzenie sytuacji, w której producenci oraz projektanci będą mieli okazje nawzajem się inspirować, a nawet ściśle współpracować.

Tak jak w każdej poprzedniej edycji, również tym razem konkurs jest podzielony na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu Organizatorzy starają się przybliżyć projektantom najlepszy design i najnowsze trendy, prezentując i udostępniając materiał (płytki ceramiczne i inne okładziny ścienne i podłogowe), z których projektanci i architekci wnętrz mogą korzystać w swoich projektach nadsyłanych w drugim etapie. Dlatego organizowane są trzy głosowania na najpiękniejsze płytki ceramiczne nominowane przez jury świetnie znające ten rynek, w ramach konkursu z ponad 10-letnią tradycją - PERŁY CERAMIKI UE.

W tym roku równorzędne tytuły „Perły Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” otrzymały kolekcje: Metallic Illusion (V&B Fliesen GmbH), All in White (Grupa Tubądzin) oraz Concept Stone (Gardenia Orchidea).

Drugi etap, trwający od 3 grudnia 2015 r. do 18 stycznia 2016 r. to już czas na projektowanie i wcielenie w życie pomysłu na projekt wnętrza, który w głowach projektantów kiełkował najczęściej już podczas głosowania na swoją ulubioną kolekcję płytek. Zadanie konkursowe to projekt dowolnego wnętrza, elewacji lub miejsca na zewnątrz budynku, z zastosowaniem przynajmniej jednej kolekcji płytek ceramicznych lub gresów nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2015 tytułem „Perła Ceramiki UE 2015”, „Perła Ceramiki Dystrybutorów 2015” i „Perła Ceramiki Projektantów - użytkowników CAD Decor 2015” oraz przynajmniej jednego produktu z katalogu Premium firmy Elica. Blisko 30 kolekcji nagrodzonych płytek Organizatorzy udostępniają uczestnikom Konkursu w bazie „Perły Ceramiki UE 2015”, dołączanej do programów CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych oraz na swojej stronie internetowej. Bazę modeli 3D firmy Elica i dowolny produkt z katalogu Premium, znajdziemy również się na stronie internetowej Organizatora oraz w programach CAD Decor PRO i CAD Kuchnie. W galerii artykułu prezentujemy projekt, który zdobył nagrodę główną w zeszłorocznej edycji „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz...”. Jego autorką jest Ewa Orlicka.

Wymagania techniczne projektów konkursowych:
• maksymalnie 6 ilustracji (wizualizacji),
• zwymiarowany widok z góry całego projektu oraz widoki ścian LUB zwymiarowane rzuty ścian,
• wyżej wspomniane rzuty i wizualizacje w formacie jpg, tiff lub pdf, waga pojedynczego pliku – maksymalnie 5 MB, minimalna rozdzielczość 1920x1080 - Full HD,
• opis projektu do 2500 znaków zawierający: szczegółowe informacje na temat zastosowanej/ych płytek, nazwę kolekcji oraz producenta/marki, zastosowane formaty i kolory płytek, a także wskazanie miejsca użycia płytek w projekcie; wskazanie produktu z bazy modeli 3D firmy Elica z katalogu Premium i jego umiejscowienia w projekcie.

Projekty można przesyłać do 18 stycznia 2016 r. wyłącznie pod adresem perlyceramiki@sigma-not.pl. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Nagrody w „Konkursie dla architektów i projektantów wnętrz...”:
• nagroda główna: 4000 zł oraz bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup aplikacji lub usług w CAD Projekt K&A oraz okap Amélie Premium o wartości 4499 zł firmy Elica,
• nagroda druga: 2000 zł oraz dwudniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy),
• nagroda trzecia: 1000 zł oraz jednodniowe szkolenie z obsługi narzędzi CAD Projekt K&A (w siedzibie firmy).

Konkurs jak co roku zakończy się uroczystą Galą. To doskonała okazja nie tylko na to aby zaprezentować producentom i zaproszonym gościom nagrodzone projekty, ale także aby zintegrować różnych przedstawicieli branży projektowania wnętrz.

Regulamin "Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników programów CAD Decor 2015" >>>

Zapoznaj się z innymi projektami i prezentacją poprzedniej edycji Konkursu >>>

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ZEHNDER
  • WOBELINE
  • ZAKO
  • MDD
  • COMITOR
  • HÄFELE
  • PEKA
  • BERKER BY HAGER
  • SELLA