stronywnetrza.urzadzamy.pl

Program do projektowania wnętrz. Aplikacja mobilna CAD Share-it!

zoom Program do projektowania wnętrz. Aplikacja mobilna CAD Share-it!
Fot.: CAD PROJEKT K&A

Gwałtowny przyrost użytkowników urządzeń mobilnych nie jest już zwykłym trendem, to wyznacznik współczesności. Na początku 2014 r. ponad 40% Polaków korzystało ze smartfonów, a w 2010 r. było ich zaledwie 11% (dane za NDICIO). Poznańska firma CAD Projekt K&A, produkuje autorskie programy do projektowania wnętrz, a na ten przełomowy, „mobilny” rok przygotowała dla projektantów coś specjalnego – system mobilny CAD Share-it. Program ułatwia zarządzanie projektami 3D w chmurze oraz szybkie, ciekawe i mobilne ich udostępnianie. Projektant wnętrz tworzy galerie trójwymiarowych wizualizacji aranżacji wnętrz na zewnętrznym serwerze, tak aby wszyscy mogli odtwarzać projekty w postaci panoramy 360° na swoich urządzeniach mobilnych.

Projektanci i architekci wnętrz korzystający z programu CAD Sare-it mają do dyspozycji wiele ciekawych i innowacyjnych opcji: tworzenie powiązań między pomieszczeniami w ramach tego samego projektu, zarządzanie kilkoma galeriami w ramach swojego konta oraz wysyłanie projektu w automatycznie generowanym e-mailu. Wiadomości e-mail wysyłana do klienta jest oznaczona logo autora, a także ma QR kod (stworzony w tym samym systemie), podgląd panoramy 360°, przekierowanie do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej CAD Share-it oraz link do interaktywnego spaceru po projekcie wnętrza w przeglądarce internetowej. W programach CAD Decor PRO, CAD Decor 2.1 i CAD Decor 6.1 system jest instalowany zupełnie bezpłatnie przy pomocy kilku kliknięć w aktualizatorze internetowym. Pojawia się on w oknie wizualizacji jako dodatkowa forma prezentacji.

Klient otrzymuje projekt swojego wymarzonego wnętrza w tradycyjnej formie lub w postaci, która nadąża za nim i za jego oczekiwaniami. Może to być link do projektu 3D i zaproszenie do wirtualnego spaceru po pomieszczeniu, który odbędzie się w przeglądarce internetowej, bez potrzeby instalowania żadnego profesjonalnego oprogramowania lub na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS. Bezpłatna aplikacja mobilna CAD Share-it, dostępna do pobrania w Google Play i App Store, została „uzbrojona” we wszystkie nowinki techniczne (technika Multi–Touch i żyroskop). Jest ona idealnym rozwiązaniem nie tylko dla projektantów, ale również dla deweloperów, oferujących kompleksowe usługi. Aplikacja na urządzenia mobilne CAD Share-it zajmuje niecałe 13 M, a żeby ją pobrać wystarczy tylko dostęp do sieci. A nawet jeżeli jesteśmy na „pustkowiu” i nie mamy dostępu do internetu, raz otwarty projekt zapisuje się na urządzeniu przenośnym w jego pamięci tymczasowej, dlatego można go zobaczyć również offline.

System mobilny w komunikacji projektant – klient to ciekawa propozycja nie tylko dla klientów, którzy nie mają wyobraźni przestrzennej i wirtualny świat jest im niezbędny, aby „zobaczyć” projekt. Taka forma prezentacji projektu ułatwieniem dla każdego, kto ceni swój czas oraz czas swoich współpracowników czy klientów. Z systemem mobilnym i tak ułatwionym i „rzeczywistym” kontaktem, proces konsultacji i dopracowanie projektu staje się nie tylko przyjemne, ale także bardzo szybkie i skuteczne.

Więcej informacji o CAD Share-it na stronie producenta >>>

Źródło: CAD Projekt K&A

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • DRYMAR
  • MARDOM
  • ADAH
  • ELEKTRA
  • LIBET
  • TOSHIBA
  • GORENJE
  • SIEMENS
  • ANDREWEX