stronywnetrza.urzadzamy.pl

Podłogi drewniane w wysmakowanych wnętrzach handlowych

Fot.: Thurn&Bauer Immobiliengruppe

Naturalne podłogi drewniane w starych wnętrzach kamienicy to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcemy zgubić jej wysmakowanego charakteru. W takim, często ponad stuletnim, budynku można połączyć funkcje mieszkalne i usługowe. Taka kamienica mieści się w VII dystrykcie Wiednia, przy ulicy Neubaugasse. O tym miejscu cesarz Franciszek Józef mawiał, że jest to handlowa ulica specjalistów. Właśnie tu można było zakupić niepowtarzalne produkty austriackiej manufaktury.

W niemal każdej kamienicy mieszczącej się przy tej ulicy do teraz przetrwały urzekające sklepy i butiki. Rząd austriacki nie pozwolił na otwieranie hipermarketów, dlatego takie realizacje nie są rzadkością w tym kraju.
– Austriacki „sklepikarz” od lokalu handlowego oczekuje przejrzystości oraz dbałości o detale – tutaj sprzedaje się nie tylko produkt, ale również związaną z nim historię. Zaprojektowane przez nas wnętrza cechują się nieskazitelną i wysublimowaną prostotą. W tych przestrzeniach można będzie kupić najbardziej wyszukane i luksusowe przedmioty codziennego użytku, a przy tym obejrzeć i nabyć prace młodych artystów – mówi architekt Maciej Boltryk, przedstawiciel firmy Thurn&Bauer Immobiliengruppe, która zaprojektowała i wykonała rewitalizację wnętrza kamienicy.

W pomieszczeniach przeznaczonych do handlu zastosowano około 110 m2 desek podłogowych z serii Chapel Minster w kolorze Bleached White z oferty firmy Chapel Parket Polska. Inspiracją do stworzenia tej podłogi drewnianej były żywioły i ich wpływ na wygląd drewna.
Elementy serii podłóg drewnianych Chapel Minster przywodzą na myśl surowe drewno poddane działaniom naturalnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr i promienie słoneczne. Taki efekt uzyskano dzięki ręcznej pracy i specjalnym metodom obróbki drewna.

Źródło: Chapel Parket Polska

powiązane produkty
Deski podłogowe dębowe Chapel Minster
Deski podłogowe dębowe Chapel Minster

Deski podłogowe dębowe Chapel Minster (dawniej Middle Age Floors) firmy Chapel Parket Polska przypominają surowe drewno poddane działaniom naturalnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr i promienie słoneczne. Swój wyjątkowy wygląd zawdzięczają ręcznej obróbce. Zastosowane podczas produkcji metody oraz substancje ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • KLUDI ARMATUREN
  • SCHINDLER
  • LUXUM
  • FOREST POLSKA
  • HOUSE & MORE
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • HAGER POLO
  • TUBĄDZIN