stronywnetrza.urzadzamy.pl

Pod prysznicem. Zasłony prysznicowe, drążki rozporowe, półki narożne

zoom Pod prysznicem. Zasłony prysznicowe, drążki rozporowe, półki narożne
Fot.: ADAH

Drążki i zasłony prysznicowe podnoszą funkcjonalność i estetykę istniejącej łazienki. Drążek rozporowy i półki narożne sprawią, że bez jakiejkolwiek przebudowy, zyskamy nowe wyposażenie łazienki, które znacznie ograniczy koszty inwestycji w porównaniu do zastosowania kabin prysznicowych.

Zasłona prysznicowa na drążku jest rozwiązaniem ogólnie znanym na świecie i stosowanym w nawet najbardziej renomowanych hotelach. Dzięki różnorodnej ofercie firmy ADAH istnieje możliwość dopasowania kształtu, wymiarów i koloru do większości łazienek.

W przypadku dwóch równoległych ścian na końcach wanny lub natrysku, nie ma potrzeby wiercenia ściany. Bez wysiłku zamontujemy drążek rozporowy z zasłoną prysznicową nad brodzikiem lub wanną w zakresie rozpiętości od 70 do 250 cm. Drążki rozporowe mają regulację płynną w zakresie: 70–110 cm, 105–180 cm i 140–250 cm. Do montażu innych drążków niezbędne są wywiercone otwory pod kołki mocujące.

Kiedy wanna lub brodzik jest umiejscowiony w narożniku łazienki, można zastosować drążek kątowy 90 x 90 cm lub kątowy uniwersalny. W takim przypadku uzyskujemy osłonę nawet z trzech stron prysznica. W celu stabilizacji narożnika drążka kątowego można zastosować podwieszenie go do sufitu.

Wanny narożne półokrągłe można osłonić za pomocą zasłon na drążkach łukowych symetrycznych (80 x 80 cm, 90 x 90 cm, 120 x 120 cm, 140 x 140 cm, 150 x 150 cm) oraz asymetrycznych (105 x 120 cm, 105 x 140 cm, 105 x 150 cm, 90 x 140 cm, 110 x 170 cm).

Od 2010 firma ADAH produkuje też drążki okrągłe. Służą one do wydzielenia miejsca kąpielowego przy zainstalowanych deszczownicach i natryskach. Skutecznie chronią pomieszczenie przed rozpryskiwaniem wody w czasie kąpieli. Drążki aluminiowe montowane są za pomocą kołków rozporowych do ściany bocznej łazienki. Element mocujący zapewnia bardzo dużą stabilność mocowania drążka. Kolory drążków: srebrny (efekt chromu), srebrny naturalna anoda (satyna), biały. Średnica drążka 28 mm.

Drążki o średnicy 28 mm produkowane są w kolorach: biały, srebrny (efekt chromu), srebrny anoda (matowy-satyna), jasnopopielaty, jasnobeżowy, jasnoniebieski, jasnoróżowy, czerwony, brązowy. Osobną serię stanowią drążki produkowane z rur o średnicy 20 mm. Występują one w kolorach: biały, srebrny (efekt chromu), srebrny anoda (matowy-satyna).

W łazienkach hotelowych praktycznym rozwiązaniem są półki narożne do łazienek OLIVIA. Są to pojedyncze półki wieszane na dowolnej wysokości za pomocą kołków mocujących. Można ją stosować wewnątrz natrysków jako podstawkę na szampon, mydło i inne drobne kosmetyki niezbędne podczas kąpieli.

Kiedy jest potrzeba zastosowania kilku półek dobrym rozwiązaniem jest półka narożna ANNA montowana rozprężnie od podłogi, brodzika lub wanny do sufitu. Dostępne kolory: biały, srebrny efekt chromu z bezbarwnymi półkami, srebrny anodowany matowy z bezbarwnymi półkami.

Ciekawa kolorystyka i wzornictwo zasłon łazienkowych tekstylnych i PVC na pewno ożywi każdą aranżację łazienki i umożliwi dostosowanie jej do kolorystyki istniejącego wnętrza i gustu inwestora nadając pomieszczeniu nowoczesny design.

Źródło: ADAH

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO