stronywnetrza.urzadzamy.pl

Płytki podłogowe do wnętrz inspirowanych naturą

zoom Płytki podłogowe do wnętrz inspirowanych naturą
Fot.: CERSANIT

Płytki podłogowe inspirowane wzorami kamienia i cementu wpisują się w trend wykorzystywania surowców naturalnych w budownictwie. Sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w mieszkaniu urządzonym w stylu postindustrialnym. Stanowią świetną alternatywę dla płytek z kamienia naturalnego i surowego cementu, które bywają mniej odporne na eksploatację.

Płytki podłogowe naśladujące cement i kamień mają coraz więcej zwolenników. Wnętrza inspirowane naturą wybierają osoby zmierzające do minimalizmu aranżacyjnego i prostszych form.  Niekwestionowaną zaletą tego typu płytek podłogowych jest ich uniwersalność – sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych domach. Płytki Cersanit przypominające swoimi wzorami kamień i cement dostępne są w różnych gamach kolorystycznych, dzięki czemu stwarzają spore możliwości aranżacyjne. Ich nowoczesny design można z powodzeniem wykorzystać we wnętrzach postindustrialnych. Za ich sprawą możemy zafundować sobie na tarasie „kamień”, a w kuchni "cement", który będzie jednocześnie odporną na ścieranie i blaknięcie podłogą.

Płytki z kamienia naturalnego a płytki ceramiczne

Kiedyś cementowe posadzki wylewano głównie w halach fabrycznych czy w magazynach, a w domach, co najwyżej w piwnicach i garażach,gdzie niewykończona podłoga spełniała dobrze swoje zadanie. Te czasy jednak minęły. Materiały przypominające beton zastępują zarówno drogie parkiety, jak i mniej trwałe laminowane panele. W dodatku nie trzeba zajmować się kłopotliwym utrzymaniem i mniejszą odpornością na eksploatację. Niestraszne są im spadające przedmioty, mróz, ani plamy po winie. Płytki podłogowe imitujące kamień naturalny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują wygodnych, praktycznych i oryginalnych rozwiązań dla swoich domów. Delikatna struktura płytek realistycznie oddaje fakturę naturalnego surowca, a dodatkowo zastosowane nakrapianie dodaje im charakteru. W kolekcji płytek Cersanit MOFEBE inspirowanej wzorem cementu spodobać się może szeroka gama kolorystyczna – od jasnych i ciemnych szarości, przez beże, aż do grafitu. Pozwoli na stworzenie wyjątkowo ciekawych wnętrz, o bardzo zróżnicowanym charakterze. Matowe płytki 42x42 cm posiadają dobre parametry techniczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych wnętrzach i na różnych powierzchniach w domu i w ogrodzie. Kolekcja MOSABI Cersanit, dostępna w odcieniu beżu, szarości, brązu i grafitu może oczarować ponadczasowym wzorem kamienia. Tak jak w przypadku Mofebe, parametry techniczne sprawiają że płytki znajdą zastosowanie nie tylko w łazienkach i salonach, ale także na zewnątrz pomieszczeń.

Źródło: Cersanit

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • VDS
  • DURABLE
  • JAGA
  • ECOPHON
  • VESCOM
  • TERMA
  • KARGAS PROFIL
  • ŚNIEŻKA
  • DÖLLKEN