stronywnetrza.urzadzamy.pl

Płytki dekoracyjne Elkamino Dom do wykończenia ścian

zoom Płytki dekoracyjne Elkamino Dom do wykończenia ścian
Fot.: ELKAMINO DOM

Piękne wykończenie ścian wewnątrz pomieszczeń i ciekawa elewacja domu, biura czy fabryki jest ważnym akcentem kończącym inwestycję. Płytki dekoracyjne są jednym z wielu dostępnych materiałów, które stwarzają ogromne możliwości wykonania interesującej elewacji czy aranżacji wnętrza.

Firma Elkamino Dom zajmuje się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonywane przeważnie na bazie cementu, ale dostępne są także gipsowe kamienie dekoracyjne. Znakomita jakość surowców i solidne doświadczenie w produkcji zapewnia wysoką jakość produktów. Najpopularniejszym produktem są cementowe płytki ścienne o wykończeniu stara cegła. Wzór oryginalnej XIX-wiecznego muru ceglanego z charakterystycznymi wyżłobieniami, rysami i ubytkami w strukturze powierzchni, zostały wykonane na bazie autentycznych ponad stuletnich cegieł. Cegły te mają trochę większe wymiary niż współczesne, co dodatkowo podkreśla ich wiekowy charakter.

Wykończenia powierzchni cegłami
Na rynku materiałów wykończeniowych widać duże zainteresowanie naturalnymi i tradycyjnymi materiałami używanymi w budownictwie od wieków: drewno, kamień, beton, ceramika itp. Oferta firmy Elkamino Dom wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Klienci do wyboru mają dziesięć propozycji kolorystycznych ceglanych płytek: od szaro-grafitowej poprzez m.in. brązową, beżową, gotycką do białej, a także wiele ich rodzajów, od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe. Płytki, zależnie od rodzaju, mają grubość 1,5 lub 3,5 cm. Można je stosować na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów.

Schody lub taras z cegły również może wyglądać ma stuletni, ale wykończenie ich zwykłą cegłą powoduje po niedługim czasie wiele problemów. Cegła kruszy się, tzw. lasowanie sprawia, że taras czy schody wyglądają źle i niebezpiecznie się po nich chodzi. Z płytkami Elkamino Dom nie ma tego problemu. Są one odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, maja niewielką grubość, a wyglądają jak cegła, trudno uwierzyć, że to nie jest zwyczajna stara cegła.

Kamień elewacyjny i dekoracyjny
Płytki imitujące kamień mają wzór skały łupkowej z charakterystyczną wyraźną fakturą powierzchni. Ich zastosowanie daje efekt przyjemnego i odprężającego klimatu, a staranne wykonanie sprawia, że po ułożeniu płytek, praktycznie nie widać łączeń między nimi.

Płyty betonowe
Interesującym pomysłem na elewację lub wykończenie wnętrza jest zastosowanie betonu architektonicznego. Doskonale sprawdzą się one we wnętrzu urządzonym w nowoczesnym, industrialnym stylu. To rozwiązanie cieszy się popularnością wśród ludzi poszukujących oryginalności.

Płyty z betonu architektonicznego Elkamino Dom są dostępne w kilku rozmiarach. Mają małą grubość od 1,5 do 2,5 cm i niewielką wagę. Dzięki nim uzyskuje się efekt fabrycznej ściany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku w formie elewacji. Powierzchnia płyt może być gładka lub bardziej surowa, porowata. Standardowo oferowane są one w kolorze szaro-betonowym, jednak istnieje możliwość wykonania praktycznie każdego koloru. Płyty można mocować kotwiąc je do ścian. Można je również kleić, a dodatkowo każda płyta jest wyposażona w wąsy montażowe.

Źródło: ELKAMINO DOM

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • DRYMAR
  • MARDOM
  • ADAH
  • ELEKTRA
  • LIBET
  • TOSHIBA
  • GORENJE
  • SIEMENS
  • ANDREWEX