stronywnetrza.urzadzamy.pl

Okna drewniane w aranżacjach wnętrz

zoom Okna drewniane w aranżacjach wnętrz
Fot.: Urzędowski

Motywem, który nadaje domowej przestrzeni niepowtarzalny klimat i uzupełnia aranżację wnętrzaokna drewniane. Ich kształt, kolor czy wzór zależą wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Naturalne piękno okien drewnianych

Głównym atutem okien drewnianych jest to, że pasują do większości aranżacji wnętrz – zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych – wszystko zależy od rodzaju, kształtu, stylu zdobień oraz dodatków. Architekci i klienci zauważyli te możliwości i coraz częściej wykorzystują je w projektach domów. Naturalne piękno i szlachetność nadają wnętrzu duszę i podnoszą jego walory estetyczne.


Rodzaj drewna jest uzależniony od preferencji konsumenta. – W naszej ofercie okien drewnianych stosujemy klasyczne surowce takie jak sosna, dąb, meranti, jak również egzotyczne gatunki jak sapele, iroko, teak, czy orzech amerykański. Bogaty wybór materiałów pozwala nam na zaoferowanie klientowi tego, co aktualnie spełnia jego oczekiwania jednocześnie gwarantując najwyższą jakość wykonania – mówi Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe SA, w którego skład wchodzi marka Urzędowski. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jasną barwę drewna można również skutecznie pokryć lakierami lazurowymi lub kryjącymi, które stanowią jednocześnie warstwę zabezpieczającą. Okucia wokół okna są dostępne w niemal każdym kolorze.

 

Wymarzony kształt

Okna drewniane to różnorodny kształt i wielkość. Projekty okien mogą być różne: owale, łuki, kwadraty, koła, prostokąty, rąby, elipsy, trapezy. Wszystko zależy od przestrzeni, której mają być elementem. Nietypowe konstrukcje geometryczne okien pozwalają na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza, co sprawia, że dom staje się wyjątkowym miejscem odpoczynku. Bardzo modne są całe ściany z szyb, ale można nadać im także wyjątkowy charakter poprzez ich podział na niesymetryczne okna. Małe lufciki w ciekawych kształtach są dobrym rozwiązaniem w mniejszych pomieszczeniach. – Plastyczność drewna pozwala nam na tworzenie projektów idealnie skrojonych do potrzeby naszych klientów. Gwarantem sukcesu są również nowoczesne technologie, które stosujemy w naszej fabryce. Wszystkie nietypowe konstrukcje wykonywane są na komputerowo sterowanych obrabiarkach CNC z dokładnością do dziesiątych części milimetra. Całe prace poprzedzone są rysunkami technicznymi w standardzie CAD. Nie ma miejsca na błędy i pomyłki, a efekt finalny i satysfakcja klienta jest tego potwierdzeniem – mówi Jarosław Issel.


Okna drewniane a style aranżacji wnętrz

Marka Urzędowski wraz z duetem Paprocki & Brzozowski idealnie wpisuje się w ideę personalizacji wnętrz, proponując kolekcję stworzoną specjalnie dla klientów szukających wyjątkowych projektów z uwzględnieniem nietypowych okien. Linia Pure idealnie pasuje do pomieszczeń nowoczesnych i surowych. Glamour to ozdobne złote akcenty, które dodają elegancji aranżacji, Love charakteryzuje się zaś romantycznym wykończeniem, nawiązującym do  stylu francuskiego. W ofercie firmy Urzędowski dostępne są także 3 linie – Softline, która najlepiej komponuje się w budynkach tradycyjnych, Modern, dedykowana do budynków nowoczesnych oraz Classic pasująca do wszystkich wnętrz. Każda z propozycji okien drewnianych marki Urzędowski posiada jeden z dwóch systemów grubości profilu – Galux i Lexo.

Okna drewniane spełniają wysokie wymagania techniczne i są wyjątkowo trwałe. Dużą zaletą jest łatwość ich renowacji – często wystarczy pomalować je lakierem lub wyszlifować. Łatwo też usunąć rysy i pęknięcia, co jest niemożliwe w oknach PCV. Dodatkowo drewno posiada doskonałe właściwości mechaniczne i izolacyjne. Stolarka drewniana jest też bardzo wytrzymała na działanie ognia. Plastik spala się szybko i wydziela nieprzyjemny, szkodliwy zapach, a szyby pod wpływem gorąca wypadają z drewnianych ram, które spalają się wolniej przez ich wielowarstwowość. Faktem jest, że wymagają większej pielęgnacji i uwagi, ale koszty napraw i renowacji w perspektywie czasu są tańsze od zakupu nowych okien plastikowych.


Źródło: Urzędowski

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • TCHIBO
  • ORAS
  • NATURANO
  • TER STEEGE
  • SIA HOME FASHION
  • STOLBUD Włoszczowa
  • BALTIC WOOD
  • HAGER POLO
  • KERMI