stronywnetrza.urzadzamy.pl

Okna dachowe Velux – wygoda otwierania okien na poddaszu

zoom Okna Velux – wygoda otwierania okien na poddaszu
Fot.: VELUX

Funkcjonalność okien dachowych zależy od sposobu ich otwierania. Okna dachowe wyposażone w klamkę na dole lub uchwyt na górze wpływają na komfort użytkowania i wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. Najnowsza oferta okien dachowych Velux stwarza możliwość dopasowania do indywidualnych wymagań użytkowników i funkcji pomieszczenia.

Nowa Generacja okien dachowych Velux to najszerszy na rynku asortyment okien połaciowych pod względem energooszczędności, komfortu użytkowania oraz sposobu ich otwierania. Kolekcję podzielono na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium, w których okna dachowe różnią się między innymi zastosowanym systemem otwierania. Aby dokonać prawidłowego wyboru warto je wszystkie poznać.

Niepowtarzalna oferta okien dachowych Velux
Standardowo okna dachowe są otwierane za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Velux wprowadził także okna dachowe z wygodnym systemem górnego otwierania. Okna połaciowe Velux mogą być również wyposażone w podwójny system otwierania: z klamką u dołu oraz uchwytem otwierającym u góry. Komfortowy sposób otwierania okien połaciowych gwarantuje system elektryczny Velux IntegraTM, w którym oknami można sterować za pomocą pilota lub dotykowego panelu. Korzystając z najnowszej oferty okien Velux Nowej Generacji bez przeszkód dobierze się system otwierania optymalnie dopasowany do warunków przestrzennych wnętrza, czyli wysokości ścianki kolankowej i stopnia nachylenia połaci dachu, a także preferencji użytkownika.

Wygodne górne otwieranie okien dachowych
Zgodnie z przepisami dolne krawędzie okien powinny być na wysokości ok. 90 cm. Taki montaż okna jest możliwy, gdy ścianka kolankowa jest stosunkowo niska – wtedy również w pozycji siedzącej mamy zapewniony swobodny widok na zewnątrz oraz dobre oświetlenie poddasza. Okna dachowe zamontowane na takiej wysokości najwygodniej obsługuje się przy pomocy systemu górnego otwierania. Zamontowanie w górnej części skrzydła niepowtarzalnego podłużnego uchwytu zwiększyło wygodę użytkowania. Na potrzeby okien Nowej Generacji uchwyt został przeprojektowany – ma zaokrąglone kształty oraz okno można łatwo otworzyć i zamknąć jedną ręką. Jest to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie – uchwyt jest w zasięgu ręki, gdy jesteśmy w pozycji wyprostowanej, bez konieczności schylania się i narażania na uderzenia głową w szybę. Górne otwieranie zapewni bezpieczeństwo małym dzieciom, które nie otworzą okna dachowego bez wiedzy rodziców. Pod takim oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, które nie będą utrudniły nam jego otwierania. Nowością są również, umieszczone na uchwycie, praktyczne ikony objaśniające obsługę okna. Z uchwytem może być zintegrowana roleta i wentylacja, uruchamia się bardzo łatwo – jedno pociągnięcie sprawia, że do pomieszczenia dopływa świeże powietrze bez owadów i zanieczyszczeń. Górny system otwierania ma również zalety, które docenią miłośnicy nowoczesnego designu – uchwyt wykonany z aluminium jest subtelny i elegancki, a zarazem uniwersalny pod względem wizualnym, dzięki czemu będzie pasował do każdej aranżacji wnętrza.

Wybierz okno dachowe dla siebie:
• Oknem z linii Standard Nowej Generacji wyposażonym w górne otwieranie jest najnowsze okno dachowe GZL. Jest ono wyposażone w zintegrowaną wentylację, filtr zatrzymujący kurz i owady oraz funkcję obrotu o 180°. W każdym momencie okno można uzupełnić o sterowanie elektryczne. Okno to ma jeszcze jeden atut bardzo istotny dla inwestorów – jest nim cena – są dostępne już od 820 zł.
• Warte swojej ceny są też nieco droższe okna GLL. Okna Standard Plus, poza cechami okien GZL, mają dodatkową uszczelkę gwarantującą doskonałe właściwości izolacyjne, na które wpływ ma również konstrukcja ThermoTechnologyTM. Okno jest idealnym wyborem do pokoju dziecięcego, ponieważ zamontowana w nim szyba bezpieczna, nawet po rozbiciu np. po uderzeniu piłką, pozostanie sklejona i nie rozpadnie się.
• W ofercie Nowej Generacji dostępne jest też nowe drewniano-poliuretanowe okno GLU z górnym otwieraniem, które jest polecane do łazienek i kuchni, gdyż nie gromadzi się na nim wilgoć. Okno jest dostępne już od 1230 zł. W oknie GLU z górnym otwieraniem można też dodać klamkę na dole – dodatkowy koszt to jedynie 89 zł.

Dolne otwieranie z rekomendacją
Jeśli konstrukcja poddasza zmusza nas do zainstalowania okna znacznie wyżej, np. w przypadku, gdy ścianka kolankowa ma wysokość 150 cm, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór okna z dolnym systemem otwierania. Otwiera się ono przy pomocy eleganckiej ocynkowanej klamki zamocowanej pośrodku dolnej ramy skrzydła. System dolnego otwierania umożliwi łatwe otwieranie i zamykanie okna nawet niskim osobom. Dlatego jest to rozwiązanie polecane również z punktu widzenia ergonomii – aby otworzyć okno, nie trzeba wspinać się na palce ani nadmiernie wyciągać ręki w górę. W celu ułatwienia dostępu do klamki, należy jednak zrezygnować z umieszczenia mebli pod oknem lub ustawić je w taki sposób, aby zapewniały swobodny dostęp do klamki. Takie rozwiązanie również ma swoje zalety – zamontowane wysoko okna otwierają widok na niebo. Okna Nowej Generacji z dolnym systemem otwierania mają jeszcze jedną zaletę – dwustopniowy system wentylacji sprawia, że nawet gdy jest ono zamknięte, mamy dopływ świeżego powietrza. Filtr powietrza, zapewnia, że oddychamy powietrzem wolnym od kurzu i owadów.

Poznaj zalety obu rozwiązań
Aby zobaczyć, jakie zalety ma dolne otwieranie i porównać je z funkcjonalnością górnego, obejrzyj animację:
Wybierz okno dachowe dla siebie:
• Standardową propozycją okien Velux z dolnym otwieraniem są nowe okna GZL dostępne już od 1038 zł. Poza nowoczesnym wzornictwem użytkownicy docenią łatwy w czyszczeniu filtr powietrza.
• W ofercie Standard Plus dolne otwieranie mają okna dachowe GLL. Poza zaletami okien w wersji Standard są one wykonane w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM z dodatkową uszczelką, co każdy doceni, płacąc niższe rachunki za ogrzewanie. Okna te wyposażone są również w szybę bezpieczną.

Podwójne otwieranie okien dachowych
Pełen komfort otwierania gwarantują okna klapowo-obrotowe z podwójnym systemem otwierania. Jest w nich zamontowana klamką u dołu okna oraz aluminiowy uchwyt otwierający u góry. To oferta Premium, która zawierająca wiele udogodnień. Okna klapowo-obrotowe dają świetną perspektywę na zewnątrz – panoramiczny widok i więcej miejsca nad głową. Charakteryzują się również dużym kątem otwarcia – okna dachowe można odchylić bezstopniowo na górnych zawiasach nawet pod kątem 45°. O montażu okien Premium warto pomyśleć szczególnie wtedy, gdy kąt nachylenia dachu jest mały. Można je otwierać obrotowo od góry za pomocą uchwytu i uchylnie od dołu dzięki aluminiowej klamce. Okno klapowo-obrotowe idealnie sprawdza się w zestawach, np. u góry instaluje się tańsze okna obrotowe, zaś pod nim uchylno-obrotowe, które umożliwiają swobodne wyglądanie. Okna z systemem podwójnej obsługi mają również zintegrowaną wentylację. Dzięki konstrukcji ThermoTechnologyTM i dodatkowej uszczelce zapewniają utrzymanie ciepła we wnętrzu. Okna obrotowo-klapowe dostępne są w tradycyjnym wykonaniu – z drewna sosnowego klejonego warstwowo pokrywanego impregnatem i lakierem, a także w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo poliuretanem.

Wybierz okno dachowe dla siebie:
• W funkcję dolnego i górnego otwierania są wyposażone okna GPL i GPU. Dzięki temu można je montować na różnych wysokościach. Jeśli mają odpowiednio duży rozmiar mogą być również wykorzystane jako wyjście ewakuacyjne lub techniczne na dach.

Maksymalna wygoda – elektryczne sterowanie
Gdy okno jest zamontowane w trudno dostępnym miejscu, warto wyposażyć je w sterowanie elektryczne w systemie Velux IntegraTM z dotykowym panelem sterowania i czujnikiem deszczu, który zamyka okno automatycznie, gdy zaczyna padać. Wszystkie okna dachowe Velux Nowej Generacji w tym okno GZL, co wcześniej nie było możliwe, można przerobić na okna sterowane elektrycznie już podczas użytkowania domu. Na etapie montażu wystarczy tylko doprowadzić do niego standardowe zasilanie. Będzie wtedy ono przygotowane do montażu silnika oraz sterownika i zmiany w okno otwierane elektrycznie, kiedy tylko zechcemy.

Okna Nowej Generacji Velux można dobrać do każdego wnętrza na poddaszu, wybierając te o najlepszych właściwościach oraz zapewniające najbardziej funkcjonalny dla danego miejsca rodzaj otwierania. Okna dachowe Velux dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, co pozwala dopasować je do funkcji i wielkości każdego pomieszczenia. Ich zalety docenimy również podczas mycia – wszystkie można obrócić o 180° i zablokować zasuwką w skrzydle. Dzięki zastosowanej konstrukcji ThermoTechnologyTM, okna Nowej Generacji Velux linii Standard Plus i Premium spełniają najwyższe normy energooszczędności. Docenimy też inny atut nowych okien – mają one nawet o 10% większą szybę, co daje więcej światła dziennego w domu.

Źródło: VELUX Polska

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO