stronywnetrza.urzadzamy.pl

Okna dachowe dobrze zaprojektowane. Okna Nowej Generacji VELUX

zoom Okna dachowe dobrze zaprojektowane VELUX
Fot.: VELUX

Kiedy za projekt odpowiadają dizajnerzy ze Skandynawii, wiadomo że będzie nowocześnie, ergonomicznie i funkcjonalnie. Tak wyglądają okna dachowe Nowej Generacji VELUX, które zyskały lżejszą linię oraz lepszy komfort obsługi. Okna wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, harmonijną formą i dbałością o detale, a także bardzo korzystną ceną.

Nowa konstrukcja i więcej sposobów otwierania
Nowa oferta VELUX to siedem typów okien dachowych podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium. Nowe typy okien VELUX zostały wzbogacone o wiele zmian konstrukcyjnych, które nadały im nowocześniejszy i bardziej elegancki wygląd m.in. dzięki zwężeniu profili okiennych i zwiększeniu powierzchni szyby, a także nowe wzornictwo wszystkich dodatków. Podłużny uchwyt wykonany z aluminium prezentuje się bardzo efektownie we wszystkich oknach otwieranych od góry. Rozwiązanie to dostępne jest już w oknach typu GZL w linii Standard. Nowa ocynkowana lub aluminiowa klamka o ergonomicznym kształcie idealnie sprawdzi się w oknach otwieranych od dołu. Oba sposoby otwierania są dostępne we wszystkich liniach produktowych: Standard, Standard Plus i Premium.

Piękny i szczelny dach
Od zewnętrznej strony dachu, na poprawę estetyki ogromny wpływ miało nowatorskie rozwiązanie VELUX jakim jest obniżony montaż okien. Teraz można zainstalować okno aż o 4 cm niżej w połaci niż dotychczas. Dach wtedy wygląda lżej i ładniej, kiedy okna nie wystają ponad jego powierzchnię. Harmonijne połączenie okna z dachem podkreślają zaokrąglone krawędzie oblachowań, które pozwalają na swobodny odpływ wody w czasie opadu deszczu czy roztopów. Szlachetny i łagodny wygląd po zewnętrznej stronie to także zasługa węższej górnej listwy oblachowania i zmniejszonej liczby wkrętów z 12 do 4, dzięki czemu rama okienna zyskała łagodną linię i jest mniej narażona na przeciekanie. Boczne okładziny montuje się teraz szybciej i łatwiej, bo zamiast śrub mocowane są na zatrzaski.

Naturalne, proste, funkcjonalne
Okna dachowe VELUX wykonane są z najwyższej jakości sosnowego drewna i dostępne są w dwóch wariantach wykończenia. Pierwsze to ponadczasowe, klasyczne rozwiązanie, czyli naturalne drewno sosnowe zaimpregnowane i pokryte lakierem bezbarwnym: okna GZL, GLL, GPL. Drugie to unikalna technologia firmy VELUX, która polega na pokryciu rdzenia z drewna modyfikowanego termicznie grubą warstwą poliuretanu. Okna GLU i GPU są całkowicie odporne na wodę i idealnie nadają się do łazienek lub innych wilgotnych pomieszczeń na poddaszu, a wykończenie w białym kolorze idealnie pasuje do ceramiki i nowoczesnego wyposażenia łazienki. Zwężenie profili okiennych pozwoliło na zwiększenie powierzchni szyby nawet o 10%. Nowa konstrukcja sprawia, że okna są delikatniejsze, a do pomieszczeń wpada więcej światła. Górny uchwyt otwierający spełnia funkcję klapy wentylacyjnej, a jego intuicyjna i wygodna obsługa jest zasługą doświadczonych projektantów. Mimo, że uchwyt jest mniejszych rozmiarów ma tę samą wydajność, a umieszczone na nim ikony ułatwiają ustawienie okna do żądanej pozycji.

Dodatki high-tech
Odmieniony wygląd okien wymagał nowych, równie atrakcyjnych dodatków. Jednym z nich jest panel dotykowy, który zapewnia komfort użytkowania. Umożliwia on sterowanie elektryczne oknami z dowolnego miejsca w domu. Wygląda jak telefon komórkowy najnowszej generacji i jest równie jak on bardzo intuicyjny w obsłudze. Oprogramowanie bazuje na ikonach, więc bez czytania instrukcji obsługi będzie wiadomo jak go używać. Można zaprogramować wietrzenie domu, kiedy jesteśmy na urlopie lub zamykanie i otwieranie okien o określonej godzinie. 9 fabrycznie zainstalowanych programów użytkowych spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, ale można tworzyć też własne. W czasie deszczu nie obawiajmy się, że zaleje nam mieszkanie, bo okna z zamontowanym elektrycznym systemem sterowania zamykają się automatycznie w przypadku wykrycia pierwszych kropli. Teraz we wszystkich oknach VELUX Nowej Generacji można w dowolnym momencie zainstalować elektryczny system sterowania, co znacznie podnosi komfort użytkowania domu.

Źródło: VELUX

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO